Igor (anonim, 78.154.71.)
około 2 miesięcy temu, Warszawa

Czy przy stosowaniu leku Asentra podczas pierwszych dwóch tygodni mogą nasilić się ataki paniki przy zaburzeniach obsesyjno-kompulsywnych?

Czy przy stosowaniu leku Asentra podczas pierwszych dwoch tygodni moga nasilic sie ataki paniki przy zaburzeniach obsesyjno-kompulsywnych?

Jak przebiega kuracja lekiem Asentra w średnich/ciężkich pdzypadkach OCD? Czy można okreslic dane fazy np. Nasilone stany lękowe w pierwszych dwóch tygodniach/powrót do zdrowia w danym miesiacu. Wiem, ze kazdy przypadek jest inny, jednak obawiam sie, ze lek Asentra jest dla mnie za slaby. Nie chce podejmowac niewlasciwych decyzji, gdyz to dopiero 2 tydzien dziennego zazywania Asentry.
Chcialbym tez wiedziec kiedy Asentra przyniesie widoczne rezultaty i kiedy moglbym spodziewac sie powrotu do normalnosci

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Sertalina - składnik aktywny leku Asentra - zaczyna działać po upływie co najmniej 2 tygodni, czasami później. Zwykle pełne działanie leku widoczne jest po około miesiącu regularnej terapii.

Niektóre objawy zaburzeń psychicznych mogą się nasilać na początku terapii - szczególnie w pierwszych 14 dniach terapii. W szczególności dotyczy to myśli o samookaleczeniu lub o popełnieniu samobójstwa, jednak pacjent może odczuwać także bezsilność, zmęczenie, osłabienie, nasilenie depresji czy lęku. Także inne działania niepożądane mogą być bardziej zaznaczone na początku terapii.
Wynika to z faktu, że leki osłabiają odczuwalność lęku dosyć szybko, natomiast, jak wspomniałam wcześniej - nie od razu działają przeciwdepresyjnie.

W wybranych przypadkach psychiatra może na początku leczenia dołączyć leki uspokajające i nasenne - zwykle na pierwsze 2 tygodnie terapii, do doraźnego przyjmowania.

Załączamm informacje, które mogą okazać się przydatne:
- https://www.gdziepolek.pl/kategorie/choroby-psychiczne-i-zaburzenia-psychologiczne
- https://www.gdziepolek.pl/artykuly/czy-bac-sie-dzialan-niepozadanych-lekow