Bąbel (anonim, 5.173.9.)
około 3 miesięcy temu, Warszawa

Co mogę zastosować na problemy ze snem przy zażywaniu leków Triplixam, Bibloc i Cardura?

Witam, przedstawię moja sytuację otóż biorę rano leki na ciśnienie triplixam 10+2.5+10 i bibloc 10 i wieczorem cardura 1mg, i moje pytanie jest takie często mam problem z zaśnięciem a jak już zasnę to zdarza się mi wybudzać w ciągu nocy i potem czuje poddenerwowanie i ciężko jest mi zasnąć, czy jest jakiś lek ewentualnie suplement który mnie wyciszy i pozwoli głęboko i nie przerwanie spać w nocy?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

około 3 miesięcy temu

Jednymi z preparatów dostępnych bez recepty i stosowanych w problemach ze snem są produkty z melatoniną. Melatonina jest hormonem naturalnie produkowanym w ośrodkowym układzie nerwowym. Pozytywnie wpływa na proces zasypiania, regulację faz snu i jego długości:
- np. Melatonina Lek-Am:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/47918/melatonina-lek-am-tabletki/ulotka
https://www.gdziepolek.pl/produkty/47918/melatonina-lek-am-tabletki/apteki/w-warszawie

Większość preparatów uspokajających zawiera w składzie wyciągi z waleriany, która oprócz działania uspokajającego obniża ciśnienie krwi oraz częstość akcji serca. Stosowanie waleriany jest przeciwwskazane przy stosowaniu leków przeciwnadciśnieniowych oraz nasercowych ze względu na możliwe nasilenie działania i zwiększenie ryzyka wystąpienia działań niepożądanych. Dodatkowo stosowanie preparatów uspokajających jest przeciwwskazane przy leku Bibloc.

W przypadku, gdyby objawy bezsenności nasilały się, zachęcam do konsultacji z lekarzem prowadzącym.
Załączam materiały dodatkowe, które mogą okazać się przydatne:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/skuteczne-sposoby-na-stres
https://www.gdziepolek.pl/kategorie/stres-i-bezsennosc