Promyczek (anonim, 83.26.174.)
około 4 miesięcy temu, Warszawa

Ile razy dziennie stosować Herpotherm, aby uzyskać efekt?

Ile razy dziennie należy stosować aby uzyskać efekt

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Na stronie dystrybutora wyrobu medycznego Herpotherm znajduje się następująca informacja: "W razie utrzymujących się lub nawracających objawów możliwe jest wielokrotne leczenie tego samego miejsca na skórze. Między kolejnymi zastosowaniami należy zrobić co najmniej 2-minutową przerwę. Nie wolno przekraczać maksymalnej liczby 5 zastosowań na godzinę na tym samym miejscu na skórze".

Jednocześnie w badaniu porównawczym, które jest przywoływane na potwierdzenie skuteczności miejscowy acyklowir oraz Herpotherm były stosowane odpowiednio: acyklowir 5 razy dziennie przez 5 dni, a źródło ciepła: maksymalnie 5 razy dziennie, aż do ustąpienia objawów.

Źródło: Wohlrab J, et al., Clinical, Cosmetic and Investigational Dermatology 2013, 6:263-271:
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3821542/

Ze względu na to, że Herpotherm nie zawiera żadnych substancji chemicznych i działa wyłącznie fizycznie poprzez skoncentrowane ciepło, ryzyko wystąpienia działań niepożądanych jest niewielkie. Ograniczenie dotyczą przypadków neuropatii włókien cienkich, allodynii, hiperalgezji, nowotworów i zmian skórnych, osób z obniżoną wrażliwością z powodu dolegliwości fizycznych lub medycznych oraz stosowania na wrażliwych lub słabo ukrwionych obszarach skóry.

W mojej ocenie należałoby również wziąć pod uwagę, że Herpotherm należy stosować jak najszybciej po wystąpieniu pierwszych objawów, takich jak pieczenie, mrowienie, swędzenie lub uczucie napięcia. W większości przypadków ma to miejsce przed wytworzeniem się pęcherzyków opryszczki. Stosowanie na pękające czy pęknięte pęcherzyki w mojej ocenie nie będzie zasadne, a reakcja uszkodzonej skóry może być trudna do przewidzenia.

Załączam dodatkowe informacje:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/101050/herpotherm-na-opryszczke-inne/apteki/w-warszawie
https://www.gdziepolek.pl/kategorie/opryszczka-wargowa