Viki (anonim, 188.121.15.)
około 4 miesięcy temu, Warszawa

Czy mogę użyć leku Aknemycin należącego do siostry, jeśli nie jestem zadowolona z zaleconej mi przez lekarza terapii?

Witam,Mam 47 lat. Dostalam na trądzik różowaty Solantrę i Rozex, ale efekty nie są szałowe, pozostaja jakby ciemnoczerwone plamki i twarde podskórne krosty. A cena jest duża, Moja siostra dostała Aknemycin i wydaje mi się, że ma lepsze efekty, czy moge po skonczeniu tych tubek stosowac Aknemycin jeśli nie zejdzie trądzik? Pozdrawiam

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Aga (anonim, 79.186.62.)
około 3 miesięcy temu

Viki napisz do mnie mam 43 lata ten sam problem 783 736 641 SMS napisz

Rozumiem, w takim razie rzeczywiście warto jeszcze poobserwować swoją skórę. Jak długo Pani stosuje oba leki?

Viki (anonim, 188.121.15.)
około 4 miesięcy temu

No właśnie to była diagnoza telefoniczna, więc trudno tu mówić o indywidualnym dopasowaniu, skoro lekarz mnie nawet nie widział, no, ale... takie czasy. Poczekam jeszcze i zobaczę . Dziękuję. pozdrawiam

Nie, w żadnym wypadku nie wolno Pani podejmować kuracji lekami siostry na własną rękę, szczególnie tymi, które wydawane są z przepisu lekarza i działają przez zupełnie inny mechanizm.

Proszę pamiętać, że po to są leki wydawane na receptę, aby lekarz mógł je dopasować do konkretnego pacjenta i jego objawów. Samodzielne wdrażanie tego typu terapii nie jest ani rozsądne, ani bezpieczne dla zdrowia.

Nie mam takich informacji z treści Pani wpisu, ale być może terapia trwa jeszcze zbyt krótko, aby mogła Pani oceniać jej efekty. Proszę zwrócić się z zapytaniem do lekarza - aktualnie bez problemu może Pani porozmawiać telefonicznie i przedstawić mu swoje obawy.

Przesyłam materiały, które mogą Panią zainteresować:
- https://www.gdziepolek.pl/artykuly/tradzik-rozowaty-z-rumiencem-nam-nie-do-twarzy
- https://www.gdziepolek.pl/artykuly/czy-bac-sie-dzialan-niepozadanych-lekow