Mazart (anonim, 83.19.93.)
około 6 miesięcy temu, Warszawa

Czy leki Trittico CR i Brintellix mogły podnieść mi ciśnienie, jeśli przyjmuję Egiramlon?

witam leczę się na nadciśnienie biorę lek Egiralmon 10+10 maiłem po nim cisnienie ok 135 na 85. Od 10 dni biorę brintellix i trittici. czy te leki mogą podnosić ciśnienie lub wchodzić w interakcje z tym lekiem mam ciśnienie 160/90. Czy to jest groźne ciśnienie?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Mazart (anonim, 37.47.28.)
około 6 miesięcy temu

Ostatnio milem xorimax 500. Terqz tez mam lekkie objawy grypopodobbe. Czy te leki mogą mieć takie działanie nie pożądane?

Neosine można stosować.

Pula dostępnych w aptekach antybiotyków jest ogromna - abym mogła odpowiedzieć, muszę znać konkretne nazwy.

Mazart (anonim, 89.229.134.)
około 6 miesięcy temu

I czy można je łączyć z antybiotykami na zapalenie gardła które mam często na jesieni

Mazart (anonim, 89.229.134.)
około 6 miesięcy temu

Dziękuję za odp. zadzwonię do lekarza jak będę miał możliwość bo Pani doktor rzadko jest. A czy te leki można łączyć z neosine ?

Nie są znane doniesienia u ludzi dotyczące interakcji trazodonu - substancji czynnej leku Trittico CR z lekami obniżającymi ciśnienie, jednak należy wziąć pod uwagę ewentualny wpływ trazodonu na ich działanie, bowiem Trittico CR sam w sobie może podwyższać ciśnienie. Zaobserwowany u Pana wzrost ciśnienia może więc wynikać z przyjmowania leku Trittico CR, bowiem Brintellix nie wpływa na ciśnienie.

Egiramlon, Brintellix i TritticoCR można przyjmować razem,jednak tylko wtedy, jeśli zostały przepisane przez jednego lekarza, lub jeśli lekarze przepisujący te preparaty byli poinformowani o tym, jakie inne leki pacjent już zażywa, na jakie dodatkowe schorzenia cierpi i tylko w takiej kombinacji (kolejności), jak wynika z tych zaleceń.

W tej sytuacji należy zwrócić się do lekarza z zapytaniem, jak dalej postąpić. Nie należy modyfikować terapii na własną rękę.

Prawidłowe ciśnienie skurczowe według najnowszych wytycznych powinno być niższe niż 120 mmHg, a rozkurczowe - niższe niż 80 mmHg.
O nadciśnieniu mówimy, gdy ciśnienie tętnicze krwi przyjmuje wartości powyżej 140/90 mmHg i utrzymuje się na tak wysokim poziomie tymczasowo lub przewlekle. Wszystko zależy od tego, jak długo utrzymuje się u Pana zaobserwowane ciśnienie - jednorazowy wzrost nie jest groźny, jednak musi Pan tak czy inaczej skonsultować tę wartość z lekarzem. Wartość ciśnienia rozkurczowego jest na granicy normy (90).
Więcej o rodzajach ciśnienia może Pan przeczytać tutaj:
- https://www.gdziepolek.pl/kategorie/leki-na-niskie-cisnienie-niedocisnienie
- https://www.gdziepolek.pl/kategorie/leki-na-nadcisnienie

Przesyłam materiały, które mogą Pana zainteresować:
- https://www.gdziepolek.pl/artykuly/czy-mozna-laczyc-leki-ze-soba
- https://www.gdziepolek.pl/artykuly/nadcisnienie