Urszula (anonim, 89.64.39.)
około 7 miesięcy temu, Warszawa

Czy mleko Capri Care 1 jest odpowiednie dla noworodka?

Jestem zainteresowana mlekiem capri care 1 .Z pewnych powodów nie mogę karmić piersią. Czy to mleko nadaje się do spożycia dla noworodka? Nie zawiera DHA oraz zastanawia mnie ilość żelaza oraz innych składników i witamin. Czy nie są one zaniżone? Jeśli zdecyduję się na to mleko nie będę musiała rozważyć suplementacje DHA oraz innych składników?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

około 7 miesięcy temu

Mleko modyfikowane Capri Care 1 jest jedynym mlekiem dostępnym na rynku opartym na pełnym mleku kozim. Preparat zawiera wszystkie niezbędne składniki dla niemowląt od urodzenia aż do ukończenia szóstego miesiąca życia. Nie zawiera DHA, ale zawiera kwas ALA (kwas alfa-linolenowy), który w organizmie przekształca się w DHA (kwas dokozaheksaenowy). Standardowo nie ma potrzeby uzupełniania diety w inne składniki. Wyjątek stanowią stwierdzone niedobory witamin i minerałów w badaniach.

Przesyłam dodatkową odpowiedź:
https://www.gdziepolek.pl/opinie-i-pytania/10001/capri-care-czy-mleko-capricare-ma-w-skladzie-kwas-dha

Proszę pamiętać, że karmienie mlekiem matki jest najlepszym sposobem karmienia małego dziecka. Tak naprawdę jest bardzo mało wskazań medycznych, które uniemożliwiają karmienie piersią. Decyzje dotyczące karmienia noworodka lub niemowlaka powinno skonsultować się z lekarzem pediatrą.

Zachęcam Panią do zapoznania się z dodatkowymi materiałami:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/93581/capri-care-1-proszek-do-wytworzenia-plynu
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/mleko-modyfikowane-i-bank-mleka-kobiecego
https://www.gdziepolek.pl/kategorie/witaminy-i-suplementy-dla-dzieci