Janina (anonim, 37.30.53.)
około 7 miesięcy temu, Warszawa

Czy mogę rozpuszczać lek Arthryl w soku lub w wodzie z miodem?

Dzień dobry, chciałabym zapytać, czy lek arthryl można rozrabiać z sokiem zamiast z wodą, albo dodawać miodu do wody z tym lekiem

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

około 7 miesięcy temu

Lek Arthryl powinien być rozpuszczany w szklance wody i spożywany raz na dobę razem z posiłkiem.

Substancją czynną w leku Arthryl jest glukozamina. Jako substancje pomocnicze dodano substancje słodzące takie jak aspartam oraz sorbitol.
Najbezpieczniejsze i najbardziej efektywne stosowanie leku będzie w przypadku stosowania leku po rozpuszczeniu w wodzie.

Soki nie powinny być stosowane w żadnym wypadku do rozpuszczania w nich leków ani do popijania leków. Pomiędzy składnikami soków a substancjami leczniczymi dochodzi do interakcji wpływających na zmianę skuteczności i bezpieczeństwa farmakoterapii.
Zaleca się ostrożność, u osób chorych na cukrzycę, przy stosowaniu leku Arthryl. Może być konieczne ścisłe monitorowanie stężenia cukru we krwi. Rozpuszczanie leku w wodzie z miodem dodatkowo wpłynęłoby na zwiększenie poziomu cukru we krwi.

W przypadku, gdy smak preparatu jest dla Pani niemożliwy do zaakceptowania proszę skonsultować się z lekarzem prowadzącym. Być może w Pani przypadku możliwe będzie zastosowanie preparatów w formie tabletek.

Zachęcam do zapoznania się z poniższymi materiałami:
https://www.gdziepolek.pl/kategorie/zdrowe-miesnie-stawy-i-kosci
https://www.gdziepolek.pl/kategorie/leki-na-choroby-zwyrodnieniowe-stawow
https://www.gdziepolek.pl/produkty/7460/arthryl-proszek-do-wytworzenia-plynu/ulotka