---Diosmolyte - pytania

Kasia (anonim, 188.146.229.) Warszawa 4 lata temu

Co zrobić, aby zatrzymać fusowate wymioty u osoby starszej?

Wymioty fusowate u osoby po 70, wymioty sa w niewielkiej ilości, towarzyszą ciagle mdłości, co zrobić aby zatrzymać Wwymioty? Dodam że rok temu powyższa osoba trafiła do szpitala wlasnie z tejze przyczyny, jednakże nie stwierdzono zadnych nieprawidłowości ani obecności krwi.

1 odpowiedź

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Katarzyna Domagała Farmaceuta

4 lata temu

Fusowate wymioty to bardzo poważny objaw, który powinien skłonić Panią do uzyskania niezwłocznej porady lekarskiej.
Leki bez recepty nie zawierają środka hamującego wymioty - ponadto nie wiadomo dokładnie, jaka jest ich przyczyna, a co za tym idzie, czy należy je hamować.

Jeśli osoba miała już podobne przejścia, w wypisie ze szpitala powinna znaleźć się diagnoza oraz wykaz stosowanych leków. Proszę się zapoznać z tą dokumentacją oraz pilnie skontaktować z lekarzem, bowiem może być istotny fakt, że taka sytuacja miała już miejsce.

Jeśli fusowate wymioty są w niewielkiej ilości, to najprawdopodobniej doszło do krwawienia w obrębie dwunastnicy lub żołądka. Krew zalega w żołądku i pod wpływem stężonego kwasu solnego dochodzi do przemian chemicznych - czerwona hemoglobina ulega przekształceniu do brunatnej hematyny, tworzącej drobne skupienia. Tak zmieniona krew przypomina brunatne fusy.

Z uwagi na to, iż wymioty, nawet te niewielkie u starszej osoby mogą prowadzić do zaburzeń elektrolitowych, powinna Pani natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Doceń odpowiadającego i wyróżnij pytanie na stronie głównej
Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

Specjaliści

Telekonsultacje
E-wizyta
Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
Umów telekonsultację