Adam (anonim, 5.172.232.)
około roku temu, Warszawa

Czy Thiocodin można stosować w kaszlu mokrym?

Dobry wieczór, chciałbym zapytać o zastosowanie leku thiocodin w kaszlu, w ulotce przeczytałem że zawiera on dwie substancje, jedna hamuje kaszel a druga działa wykrztusnie. W takim razie czy moge stosować ten lek w kaszlu mokrym?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Thiocodin rzeczywiście zawiera dwie substancje czynne: kodeiny fosforan półwodny i sulfogwajakol, z których kodeina działa przeciwkaszlowo, a sulfogwajakol działa wykrztuśnie, natomiast wskazania do stosowania leku Thiocodin to leczenie suchego, uporczywego kaszlu bez odkrztuszania wydzieliny.

Ze względu na siłę działania kodeiny, dalece przekraczającą ewentualny efekt sulfogwajakolu polegający na ułatwieniu przemieszczania się upłynnionej wydzieliny w drogach oddechowych, osobiście nie poleciłabym go w kaszlu mokrym, co pokrywa się z zaleceniami zawartymi w ulotce.

Przeciwwskazaniem do zażycia leku jest ponadto sytuacja, w której pacjent odkrztusza wydzielinę - "ponieważ lek ten hamuje odruch kaszlowy i może dojść do nadmiernego zalegania wydzieliny w drogach oddechowych".

Załączam informacje o terapii różnych rodzajów kaszlu, a także na temat leku Thiocodin:
https://www.gdziepolek.pl/kategorie/kaszel-mokry
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/kaszel-suchy-i-mokry-jak-go-leczyc
https://www.gdziepolek.pl/produkty/78515/thiocodin-tabletki/ulotka