arkmon (anonim, 31.183.129.)
około 10 miesięcy temu, Polska

Gdzie obecnie kupię lek Disulone?

Witam gdzie obecnie mogę kupić DISULONE Arek pozdrawiam

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Disulone (dapson) jest lekiem stosowanym w leczeniu wielu chorób, m.in. trądu, chorób skóry czy zakażeń oportunistycznych.
Jest to preparat dostępny w aptekach wyłącznie za okazaniem recepty lekarskiej.

Obecnie żadna apteka w Polsce skoordynowana z GdziePoLek nie ma w swojej ofercie leku Disulone:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/23996/disulone-tabletki/apteki/w-polsce

Zamiennikiem dla Disulone jest preparat Dapsone, który również jest niedostępny w żadnej z aptek w Polsce:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/21157/dapsone-tabletki/apteki/w-polsce

Leki Dapson oraz Disulone należą do preparatów nierefundowanych (pełnopłatnych).

Lek Dapson jest dostępny na import docelowy. Import docelowy polega na sprowadzeniu z zagranicy produktów leczniczych, które nie mają pozwolenia na dopuszczenie do obrotu w Polsce, a są niezbędne do ratowania zdrowia lub życia pacjenta.
Podstawą do sprowadzenia produktu leczniczego w ramach importu docelowego jest zapotrzebowanie na dany lek wystawione wystawione przez lekarza.
Kolejno, pacjent albo osoba przez niego upoważniona, kieruje zapotrzebowanie do konsultanta wojewódzkiego z danej dziedziny medycyny, właściwego ze względu na miejsce zamieszkania pacjenta, konsultanta wojewódzkiego z danej dziedziny medycyny, właściwego ze względu na miejsce leczenia pacjenta, albo konsultanta krajowego z danej dziedziny medycyny.
Zapotrzebowanie potwierdzone pisemnie przez konsultanta z danej dziedziny medycyny, wystawiający zapotrzebowanie kieruje do ministra właściwego do spraw zdrowia. Potwierdzone zapotrzebowanie minister właściwy do spraw zdrowia niezwłocznie zwraca wystawiającemu zapotrzebowanie.
Zapotrzebowanie ważne jest 60 dni od dnia jego potwierdzenia przez ministra właściwego do spraw zdrowia do dnia złożenia go w hurtowni farmaceutycznej za pośrednictwem apteki ogólnodostępnej.

Potwierdzanie refundacji leków oraz środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego, nieposiadających pozwolenia na dopuszczenie do obrotu na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej, wydaje Minister Zdrowia, w terminie nie dłuższym niż 30 dni od dnia złożenia wniosku.

Polecam także nasze artykuły:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/czy-gruzlica-do-nas-wraca
https://www.gdziepolek.pl/tematy/dlaczego-brakuje-lekow-w-aptekach