aaaa (anonim, 82.102.71.) Warszawa 46 dni temu

Czy można odkazić ranę chusteczką do dezynfekcji rąk z 75% alkoholem?
9,99 zł

Proszę o odpowiedz co jak użyłam chusteczki do dezynfekcji rąk z 75% denaturatu do odkażania rany ? z rany nie leciała krew, to bardziej szczypiące obtarcie

1 odpowiedź, 1 subskrybent

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Katarzyna Kosińska Farmaceutka, Redaktorka

46 dni temu

Alkohol o stężeniu 75% wykazuje działanie odkażające. Ze względu na podrażnienie tkanek (oraz dolegliwości bólowe podczas dezynfekcji), lepszym rozwiązaniem są inne preparaty odkażające takie jak np.: Sutrisept czy Microdacyn. Nie należy przemywać spirytusem ran głębokich, rozległych, wymagających szycia ponieważ mogą ulec uszkodzeniu głębsze warstwy skóry i proces gojenia ulegnie wydłużeniu. W przypadku drobnych zadrapań, lepiej odkazić czymkolwiek niż nie zdezynfekować w ogóle (zwłaszcza, gdy skóra była wcześniej zanieczyszczona). Pierwszym i podstawowym działaniem w takiej sytuacji powinno być przede wszystkim umycie zadrapanej skóry wodą z mydłem.

Na naszej stronie można sprawdzić dostępność preparatów oraz dokonać zamówienia z odbiorem w aptece lub dostawą do domu:

https://www.gdziepolek.pl/produkty/97193/sutrisept-aerozol/apteki

https://www.gdziepolek.pl/produkty/93673/microdacyn-wound-care-aerozol/apteki

W miastach takich jak Warszawa, Wrocław, Katowice, Kraków, Lublin, Gdańsk, Łódź, Szczecin, Białystok, Poznań oraz Chorzów produkty można zamówić z dostawą błyskawiczną nawet w 1h dzięki usłudze Wolt Drive.

Przez cały czerwiec dostawa z Wolt Drive jest darmowa przy zamówieniach od 99 zł - sprawdź czy w Twojej lokalizacji usługa jest dostępna:

https://www.gdziepolek.pl/koszyk/szybka-dostawa?src=zf

Polecam artykuł:

https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jakie-srodki-dezynfekcyjne-i-myjace-stosowac

Doceń odpowiadającego i wyróżnij pytanie na stronie głównej
Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

Podobne pytania

Specjaliści

Telekonsultacje
E-wizyta
Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
Umów telekonsultację

Artykuły