Ola  (anonim, 31.0.67.) Warszawa 9 miesięcy temu

Czy niski poziom cukru u 22-latki jest groźny i czym może być spowodowany?

Mam 22 lata ostatnio zaczęłam się źle czuć. Zmierzyłam sobie w domu cukier 2h po posiłku wyszło 78mg/dl, rano zmierzyłam w domu cukier na czczo pokazało 38mg/dl czym to może być spowodowane czy to jest groźne?

1 odpowiedź, 1 subskrybent

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Anna Olejnik Farmaceuta

9 miesięcy temu

Hipoglikemia najczęściej występuje u pacjentów zmagających się z cukrzycą, ale może także towarzyszyć innym chorobom. Niski poziom glukozy może również wystąpić po dużym wysiłku fizycznym, na skutek stresu czy nadużywania alkoholu.

Stan o którym mówimy nazywa się hipoglikemią, czyli niedocukrzeniem.
Ma on miejsce, kiedy stężenie glukozy spada poniżej 70 mg/dl. W przypadku stężenia glukozy poniżej 54 mg/dl mówimy o klinicznie istotnej hipoglikemii, a poniżej 40 mg/dl – ciężkiej hipoglikemii.

Objawy jakie można wówczas zaobserwować to zimne poty, drżenie rąk, kołatanie serca, zawroty głowy, blada skóra, silne osłabienie. Może także pojawić się senność, zaburzenia koncentracji, problem z utrzymaniem równowagi.

Jeśli po wystąpieniu wymienionych objawów nie podejmiemy natychmiastowych działań, aby podnieść poziom glukozy we krwi, może dojść do utraty przytomności.

W tej sytuacji niezbędna jest konsultacja z lekarzem, który zleci wykonanie badań laboratoryjnych w kierunku diagnozy cukrzycy. https://www.gdziepolek.pl/telekonsultacja/z-diabetologiem

Polecam zapoznanie się z artykułem dotyczącym cukrzycy i jej objawów: https://www.gdziepolek.pl/artykuly/czym-rozni-sie-cukrzyca-typu-1-od-cukrzycy-typu-2

Doceń odpowiadającego i wyróżnij pytanie na stronie głównej
Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

Specjaliści

Telekonsultacje
E-wizyta
Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
Umów telekonsultację