---Zabak - pytania do kategorii Oko i ucho

Zapytanie (anonim, 5.173.109.) Warszawa 10 miesięcy temu

Czy można stosować oryginalnie zapakowane soczewki przewożone w starym, niesprawnym samochodzie?
19,99 zł

Witam chciałem zapytać
Bo ostatnio przewoziłem soczewki kontaktowe bratu starym samochodem i z nawiewu okazało , że się unosiły się spaliny i inny syf , problem został naprawiony u mechanika ale nie wiem czy soczewki nadają się do użytku (były w oryginalnym opakowaniu przewożone wraz z płynem) czy bezpiecznie je będzie mógł brat stosować w takim przypadku?

4 odpowiedzi, 3 subskrybentów

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Zapytanie (anonim, 185.48.169.) 10 miesięcy temu

Brat użył dziś tych soczewek ale narzekał ze jedno oko konkretnie prawe go swędzi piecze itd i rzeczywiście ma to oko zaczerwienione. Soczewek używał dwa miesiące z przerwami. I teraz nwm czy miał już wcześniej problem z tym okiem czy teraz się to podrażniło.
Ale na opakowaniu soczewek jest informacja ze sterylnie zamknięte itd wiec to chyba zbieg okoliczności musi być. Szczególnie ze miał teraz tygodniowa przerwę od soczewek bo czekał az przyjdą.

Angelika Talar-Śpionek Farmaceutka, Redaktorka

10 miesięcy temu

Do @Zapytanie:
Tak, można bezpiecznie stosować zarówno soczewki, jak i płyn. Warto przetrzeć zewnętrzne opakowanie ściereczką nasączoną wodą.

Zapytanie (anonim, 5.173.109.) 10 miesięcy temu

Tak były w oryginalnym opakowaniu tak samo płyn był w oryginalnym opakowaniu , opakowanie nie zostało naruszone dodam ze są to soczewki iWear miesięczne
Czyli w takim przypadku brat moze normalnie stosować ten płyn również?

Ewa Pilch Farmaceuta, Redaktor

10 miesięcy temu

W przypadku, gdy soczewki zapakowane były w oryginalnym opakowaniu mogą być bezpiecznie stosowane. Ewentualne zanieczyszczenia osadziły się na zewnętrznej stronie opakowania i nie powinny mieć kontaktu z soczewkami oryginalnie i szczelnie zapakowanymi.

Jeżeli doszło do uszkodzenia opakowania podczas przewozu, zachęcam do zakupienia nowych soczewek kontaktowych. Nieszczelne opakowanie mogłoby spowodować przedostanie się zanieczyszczeń do soczewki co mogłoby wpłynąć na np. wystąpienie podrażnień oka.

Zachęcam do zapoznania się z naszym podsumowaniem o soczewkach kontaktowych:

https://www.gdziepolek.pl/kategorie/soczewki-kontaktowe

Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

    Specjaliści

    Telekonsultacje
    E-wizyta
    Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
    Umów telekonsultację