---Cicalfate+ - produkty

Coldrex Junior C cena i dostępność w aptekach internetowych i stacjonarnych

produkt dostępny bez recepty, proszek (do wytworzenia płynu),

Kwas askorbinowy (Witamina C) (ascorbic acid)

,

paracetamol

,

Fenylefryna (phenylephrine)

, Perrigo

Opakowanie:

Sprawdź oferty w aptekach: 23 apteki

Dodaj i przejdź do koszyka, aby zobaczyć apteki.

32% taniej online (20,79 zł) niż stacjonarnie (30,62 zł).

Opcje dostawy: kurier, odbiór w aptece, szybki kurier miejski, automaty paczkowe.

Przewidywana wysyłka od: piątek, 31 maj, 08:54.

od 20,79 zł
Wolt Drive
Coldrex Junior C to proszek do sporządzania roztworu doustnego o smaku cytrynowym z kompleksowym składem, przeznaczony dla dzieci w wieku 6-12 lat. Zawiera paracetamol o działaniu przeciwgorączkowym i przeciwbólowym, witaminę C oraz substancję udrożniającą zatkany nos i zmniejszające katar. Łagodzi objawy przeziębienia i grypy.

więcej: Stosowanie Coldrex Junior C, skutki uboczne i interakcje Coldrex Junior C

Jak działa Coldrex Junior C?

  • Coldrex Junior C przeznaczony jest do krótkotrwałego, objawowego leczenia grypy lub przeziębienia, przebiegających z gorączką, dreszczami, bólem głowy, bólem gardła, nieżytem nosa (katarem) u dzieci w wieku 6-12 lat.
  • Paracetamol wykazuje działanie przeciwgorączkowe i przeciwbólowe ze względu na wpływ na syntezę prostaglandyn w ośrodkowym układzie nerwowym.
  • Fenylefryna zmniejsza przekrwienie błony śluzowej nosa oddziałując na receptory adrenergiczne.
  • Uzupełnia niedobór witaminy C, który może wystąpić na początku infekcji wirusowych.

Nie używaj Coldrex Junior C, jeśli:

  • masz nadwrażliwość na składniki preparatu,
  • występuje u Ciebie ciężka niewydolność wątroby lub nerek,
  • dziecko ma mniej niż 6 lat.

Na co zwrócić uwagę przed użyciem Coldrex Junior C?

  • Należy stosować możliwie jak najmniejszą, skuteczną dawkę przez możliwie jak najkrótszy czas.
  • Zaleca się zachowanie szczególnej ostrożności przy stosowaniu preparatu Coldrex Junior C u pacjentów z niedoborem dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej lub reduktazy methemoglobinowej, z astmą oskrzelową, z chorobami wątroby, u których zachodzi ryzyko niedoboru glutationu (np. z zaburzeniami łaknienia), nadużywających alkoholu, z nadciśnieniem tętniczym, z chorobą układu sercowo-naczyniowego, z cukrzycą, z nadczynnością tarczycy, z jaskrą z zamkniętym kątem przesączania, z guzem chromochłonnym nadnerczy, z przerostem gruczołu krokowego, z chorobą zakrzepowo-zatorową, z niewydolnością nerek oraz z rzadkimi, dziedzicznymi zaburzeniami związanymi z nietolerancją fruktozy, zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy lub niedoborem sacharazy-izomaltazy.

Jak stosować Coldrex Junior C?

Coldrex Junior C stosuje się u dzieci w wieku 6-12 lat. Zazwyczaj zaleca się stosowanie 1 saszetki preparatu co minimum 4 godziny, do maksymalnej dawki 4 saszetek na dobę. Maksymalna dawka dobowa paracetamolu wynosi 60 mg/kg masy ciała podawana w dawkach podzielonych do 4 razy na dobę po 15 mg/ kg masy ciała dziecka.

Przed podaniem proszek z saszetki należy rozpuścić w połowie szklanki gorącej wody. Preparat należy dobrze wymieszać i wypić. W razie konieczności można dodać odrobinę zimnej wody lub uzyskany roztwór dosłodzić.

Na co zwrócić uwagę podczas stosowania Coldrex Junior C?

  • Bez konsultacji z lekarzem Coldrex Junior C może być stosowany maksymalnie przez 3 dni.
  • Paracetamol może zaburzać wyniki niektórych badań laboratoryjnych (np. oznaczenie poziomu glukozy we krwi).
  • W przypadku wrażenia, że działanie leku jest zbyt silne lub zbyt słabe, zaleca się konsultację z lekarzem.

Czy mogę łączyć Coldrex Junior C z innymi lekami?

  • Nie należy łączyć preparatu Coldrex Junior C z innymi lekami zawierającymi paracetamol ze względu na możliwość wystąpienie niewydolności wątroby wymagającej przeszczepu wątroby lub prowadzącej do zgonu.
  • Łączne stosowanie preparatu Coldrex Junior C oraz flukloksacyliny wymaga zachowania szczególnej ostrożności ze względu na zwiększone ryzyko wystąpienia kwasicy metabolicznej z dużą luką anionową.
  • Łączne stosowanie inhibitorów monoaminooksydazy (np. moklobemid) oraz alkaloidów sporyszu (np. ergotaminy) z fenylefryną może zwiększać ciśnienie krwi.
  • Łączne stosowanie amin sympatykomimetycznych (np. pseudoefedryny) lub trójpierścieniowych leków przeciwdepresyjnych (np. amitryptyliny) z fenylefryną może zwiększać ryzyko wystąpienia objawów sercowo-naczyniowych.
  • Łączne stosowanie beta-adrenolityków i innych leków obniżających ciśnienie krwi z fenylefryną może osłabiać ich działanie i prowadzić m.in. do wzrostów ciśnienia krwi.
  • Łączne stosowanie digoksyny lub innych glikozydów nasercowych z fenylefryną zwiększa ryzyko zaburzeń rytmu serca lub zawału mięśnia sercowego.
  • Fenylefryna może nasilać działanie podnoszące ciśnienie krwi leków przyspieszających poród.
  • Regularne przyjmowanie paracetamolu z warfaryną lub innymi pochodnymi kumaryny może nasilać ich działanie przeciwzakrzepowe powodując ryzyko wystąpienia krwawień.
  • Łączne stosowanie paracetamolu i niesteroidowych leków przeciwzapalnych zwiększa ryzyko wystąpienia zaburzeń czynności nerek.
  • Metoklopramid lub domperidon zwiększa szybkość wchłaniania paracetamolu.
  • Kolestyramina zmniejsza szybkość wchłaniania paracetamolu.
  • Łączne stosowanie paracetamolu i leków przyspieszających metabolizm wątrobowy (np. ryfampicyny) zwiększa ryzyko uszkodzenia wątroby.
  • Salicylamid wydłuża czas wydalania paracetamolu.
  • Kofeina nasila działanie przeciwbólowe paracetamolu.
  • Kwas askorbowy zwiększa wchłanianie glinu z leków zobojętniających oraz żelaza.

Czy mogę łączyć Coldrex Junior C z alkoholem?

Coldrex Junior C przeznaczony jest dla dzieci w wieku 6-12 lat. Nie należy łączyć preparatu z z alkoholem m.in. ze względu na zwiększenie ryzyka wystąpienia ciężkich uszkodzeń wątroby.

Czy po zastosowaniu Coldrex Junior C mogę prowadzić pojazdy?

Coldrex Junior C przeznaczony jest dla dzieci w wieku 6-12 lat. U osób bardziej wrażliwych mogą wystąpić zawroty głowy wpływające niekorzystnie na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Czy mogę stosować Coldrex Junior C będąc w ciąży?

Coldrex Junior C przeznaczony jest dla dzieci w wieku 6-12 lat. Nie należy stosować go u kobiet w ciąży ze względu na możliwość wystąpienia wad rozwojowych u płodu.

Czy po zastosowaniu Coldrex Junior C mogę karmić piersią?

Coldrex Junior C przeznaczony jest dla dzieci w wieku 6-12 lat. Nie należy stosować preparatu u kobiet karmiących, bez zalecenia lekarza.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić po zastosowaniu Coldrex Junior C?

Do najczęściej zgłaszanych działań niepożądanych po zastosowaniu preparatu Coldrex Junior C należą:

  • reakcje anafilaktyczne,
  • zaburzenia czynności wątroby,
  • bóle i zawroty głowy,
  • bezsenność,
  • nudności, wymioty.

Pełen opis działań niepożądanych, wraz z częstością ich występowania, znajduje się w ulotce dołączonej do opakowania.

Skład Coldrex Junior C

  • Substancje czynne w 1 saszetce: 300 mg paracetamolu, 5 mg chlorowodorku fenylefryny, 20 mg kwasu askorbowego.
  • Substancje pomocnicze: sacharoza, kwas cytrynowy bezwodny, cytrynian sodu, skrobia kukurydziana (suszona), aromatcytrynowy PHS-163671, cyklaminian sodu, sacharyna sodowa, barwnik – kurkumina (E100),krzemionka koloidalna bezwodna.

Jak przechowywać Coldrex Junior C?

Coldrex Junior C należy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci w temperaturze poniżej 25°C.

Źródła

  • Ulotka.
  • Charakterystyka produktu leczniczego.

Skład Coldrex Junior C

  • Substancje czynne w 1 saszetce: 300 mg paracetamolu, 5 mg chlorowodorku fenylefryny, 20 mg kwasu askorbowego.
  • Substancje pomocnicze: sacharoza, kwas cytrynowy bezwodny, cytrynian sodu, skrobia kukurydziana (suszona), aromatcytrynowy PHS-163671, cyklaminian sodu, sacharyna sodowa, barwnik – kurkumina (E100),krzemionka koloidalna bezwodna.

Ostatnie wiadomości o Coldrex Junior C

2023-02-06

Od producenta otrzymaliśmy informację, iż Coldrex Junior C ma być lepiej dostępny w aptekach dopiero w połowie marca br.

Powiadom o nowej informacji.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Najnowsze pytania o Coldrex Junior C

Dostępność Coldrex Junior C w aptekach

Wszystkie opakowania Coldrex Junior Cw 60% aptek
10 torebek 3 gramw 60% aptek

Ulotka produktu Coldrex Junior C

Coldrex Junior C
Jeśli chcesz mieć pewność, że nie pominąłeś ważnych szczegółów, przeczytaj ulotkę Coldrex Junior C (szybki podgląd pliku PDF).
Telekonsultacje
E-wizyta
Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
Umów telekonsultację

Najnowsze filmy