---Wolt Drive - zapytaj farmaceutę - pytania

misia (anonim, 77.45.66.) Warszawa 14 miesięcy temu

Co na trudnogojącą się ranę?

Od dłuższego czasu borykam się z trudno gojącą się raną na stopie w okolicach kostki. Jestem osobą z niepełnosprawnością. Poruszam się na wózku i nie mam czucia w nogach. Miejsce, na którym powstała rana jest narażone na otarcia, choć staram się ich unikać. Rana jest czysta, ma ok 3 cm szerokości i ok 1,5 cm głębokości. Szukam czegoś, co przyspieszy gojenie się tej rany. Z góry dziękuję za pomoc.

1 odpowiedź

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Aleksandra Berdys Farmaceuta

14 miesięcy temu

W przypadku trudnogojącej przewlekłej rany konieczne będzie skorzystanie z konsultacji lekarskiej. Na terenie całej Polski istnieją Poradnie Leczenia Ran Przewlekłych (takich ran utrzymujących się powyżej 6 tyg.).

O ile się nie mylę, konieczne będzie uzyskanie skierowania od lekarza POZ lub innego specjalisty. Być może będzie potrzebne oczyszczenie rany przez specjalistę czy zastosowanie opatrunków, które można uzyskać z refundacją.

Leczenie trudnogojących się ran oprócz zastosowania preparatu polega na dobranie odpowiedniego opatrunku, dokładnym oczyszczeniu rany, regularnym przemywaniu i zmianie opatrunku oraz kontroli przez lekarza.

Niestety nic nie napisała Pani o tym, jak dotychczas wyglądało leczenie rany oraz jak długo utrzymuje się rana. Diagnozowanie rany za pomocą internetu nie jest dobrym wyborem.

Jeśli ma Pani problem z wizytą u lekarza najlepiej poprosić o wizytę domową.

Jeśli ma Pani jakieś pytania proszę tutaj napisać.

Doceń odpowiadającego i wyróżnij pytanie na stronie głównej
Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

    Specjaliści

    Telekonsultacje
    E-wizyta
    Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
    Umów telekonsultację