← powrót do głównej strony opinii i pytań

Pseud1 (anonim, 47.63.243.)
około 3 miesięcy temu, Warszawa

Czy tabletka Escapelle jest skuteczna?

Dzień dobry!
Wzięłam tabletkę Escapelle 10h po stosunku w dni płodne. Stosunek był zabezpieczony prezerwatywą, która się nie zsunęła. Jednak boję się bardzo. W dniu stosunku miałam już podwyższoną temperaturę ciała, ale nie wiem czy doszło do owulacji. Czy tabletka będzie skuteczna?

Escapelle zawierający w swoim składzie hormon lewonorgestrel, to antykoncepcja stosowana w przypadkach nagłych, do podania w ciągu 72 godzin po stosunku płciowym bez zastosowania skutecznego zabezpieczenia lub w przypadku niepowodzenia zastosowanej metody antykoncepcyjnej.

Pisze Pani, że zastosowała preparat w przeciągu 72 godzin, więc postąpiła Pani zgodnie z zalecaniami producenta. Skuteczność tej antykoncepcji jest wysoka, ponieważ na 100 kobiet stosujących tę tabletkę 2-3 zachodzi w ciążę. Dodatkowo Pani Partner miał podczas stosunku prezerwatywę, a jej skuteczność waha się w przedziale od 3-14 ciąż na 100 kobiet, których partner stosowały ten środek antykoncepcyjny. Zastosowanie obu tych metod dodatkowo podniosło efektywność.

Więcej na temat zastosowania tabletki "dzień po" do przeczytania w poniższym artykule - https://www.gdziepolek.pl/tematy/tabletka-po-czyli-antykoncepcja-awaryjna
Pozostałe artykuły o antykoncepcji:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/tabletka-po-czyli-antykoncepcja-awaryjna
https://www.gdziepolek.pl/tematy/jak-prawidlowo-stosowac-antykoncepcje

dziękuję!