I take Vines tablets. At 9 pm I took the tablet and after the first I vomited. It was the first tablet in the package. Is there a risk of becoming pregnant?
* required field
* required field
Suggested Products
Space for your product
Anna Tyrańska Pharmacist
5 years ago
Jeśli dobrze rozumiem, do wymiotów doszło po godzinie 1 w nocy tak? zgodnie z informacjami zawartymi w ulotce leku: "W razie wystąpienia wymiotów w ciągu 3-4 godzin od przyjęcia tabletki zawierającej substancję czynną, należy zastosować kolejną (dodatkową) tabletkę tak szybko jak to możliwe."
Wymioty w Pani przypadku wystąpiły po czasie dłuższym niż 3-4h zatem nie, nie musi Pani przyjmować kolejnej tabletki, dawka przyjęta o 21 zdążyła się już wchłonąć. Ryzyko zajścia w ciążę jest niewielkie, tym bardziej jeśli przyjmuje Pani tabletki regularnie i nie pomija żadnej z nich.