ciekawska (anonim, 5.173.81.)
około miesiąca temu, Warszawa

Czy lekarka nie pospieszyła się trochę za bardzo zapisując mi Nebicard, który obniża ciśnienie, jeśli ja mam tylko czasami za wysoki puls?

Byłam u kardiologia, miałam choltera, z badań nic nie wyszło, czasami zdarzają mi się kołatania, cis jakbym nie mogła oddechu złapać, ciśnienie mierze regularnie i jest w porządku, czasami tętno wysokie, mam przepisany nebicard 2,5mg...trochę się wystraszyłam jak ulotkę przeczytałam, że to jest na obniżenie ciśnienia...czy lekarka nie pospieszyła się za bardzo?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Na naszym forum nie recenzujemy decyzji lekarzy, gdyż nie mamy informacji na temat stanu zdrowia naszych pacjentów, które umożliwiałyby nam szczegółowe zapoznanie się z danym przypadkiem.

Informacje przekazane nam przez pacjentów we wpisach są krótkie i subiektywne, a co za tym idzie - niewystarczające, aby na ich podstawie móc ocenić, czy postępowanie lekarza było prawidłowe. Należy jednak pamiętać, że lekarze są to specjaliści w doborze leków na receptę i mają kompetencje w odczytywaniu wyników badań diagnostycznych, więc należy im zaufać, a w razie jakichkolwiek wątpliwości - rozwiewać je bezpośrednio w rozmowie z nimi.

Nebicard zawiera nebiwolol - substancję, która stosowana jest nie tylko celem obniżania ciśnienia tętniczego. Lek zwalnia także pracę serca (obniża tętno) i sprawia, że serce działa wolniej, ale wydajniej. Z Pani wpisu wynika, że ma Pani problem ze zbyt wysokim tętnem.