Gosia (anonim, 79.184.91.)
około 2 miesięcy temu, Warszawa

Czy Cetraxal będzie skuteczny na zakażenie ucha bakteriami Pseudomonas aeruginosa i Staphylococcus aureus?

Córka lat 6 od prawie roku drapie się w uszy a jej woskowina śmierdzi. Jeden Laryngolog twierdził, że jest wszystko ok, dał leki anty histaminowe. Inny lekarz stwierdził że w uchu wszystko ok i zapewne jest to uczuleniowe. Po jakims czasie znowu byłyśmy u tego drugiego laryngologa, nadal uważał ze jest wszystko ok, ale na wszelki wypadek zrobił wymaz z ucha. Wyszło, że córka ma bakterie: pseudomonas aeruginosa i staphylococcus aureus. Omówienie wyników z laryngologiem mam dopiero 22 marca, ale żeby nie czekac skonsultowałam je z pediatra, która przepisała nam lek cetraxal. Czy lek został prawidłowo dobrany i czy po jest szansa że po tej kuracji pozbędziemy się problemu z uszami? Czy coś powinnam wiedzieć o tych bakteriach, leczeniu? Pediatra stwierdziła że ta bakteria pierwsza jest bardzo niebezpieczna.

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Nie wiem, jaka jest praktyka lekarska w tym kierunku, ale wykonanie wymazu wydaje mi się w tym wypadku niezasadne.
Proszę w tej sprawie skonsultować się ze pediatrą.

Gosia (anonim, 79.184.91.)
około 2 miesięcy temu

Czy po kuracji powinno się zrobić wymaz by mieć pewność skuteczności leczenia? Jeśli tak to czy jeśli w czwartek podano ostatnia dawkę to będzie można to już zrobić w poniedziałek?

Tak, Cetraxal to lek przeciwbakteryjny, który pomoże zwalczyć zakażenie ucha bakteriami Pseudomonas aeruginosa i Staphylococcus aureus.

Pałeczka ropy błękitnej (Pseudomonas aeruginosa) i gronkowiec złocisty (Staphylococcus aureus) są najczęściej odpowiedzialne za bakteryjne infekcje ucha zewnętrznego, nieleczone zakażenie może prowadzić do wystąpienia różnego typu powikłań, dlatego w takim wypadku należy postępować według zaleceń lekarza.

Przesyłam linki do materiałów, które mogą okazać się pomocne:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/16845/cetraxal-krople-do-uszu/ulotka
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/zapalenie-ucha-jak-leczyc-i-zapobiegac
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-stosowac-krople-do-uszu