Mkmkm (anonim, 89.77.167.)
około miesiąca temu, Warszawa

Czy biegunka po 2/3/4 godzinach od przyjęcia leku Euthyrox N 25 sprawi, że działanie leku zostaje zachowane w pełni?

Dzień dobry, ile lek Euthyrox 25mg się wchłania? I czy jak mam biegunke zwykle po 2-3-4h od wzięcia tabletki to działanie leku zostanie zachowane? W pełni? (biorę o 6-7 czasami o 9 rano tabletke)

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Marianna (anonim, 5.173.228.)
około dnia temu

Myślę, że autorka miała na myśli, ze po stosowaniu leku Euthyrox występuje biegunka. Mam dokładnie tak samo, nasilające się wodne biegunki od momentu wprowadzenia hormonu do leczenia. Aktualnie dawka zwiększona, bo organizm nie reaguje na niższą dawkę. Ktoś ma jakieś pomysły? 25 tydzień ciąży :/

Maksymalne stężenie leku Euthyrox N 25 w osoczu występuje po około 5 do 6 godzinach od podania, zatem lek wchłania się przed upływem tego czasu.

Nie ma dokładnej możliwości określenia, czy biegunka występująca po kilku godzinach powoduje, że działanie leku zostaje zachowane w pełni. Aby się tego dowiedzieć, należałoby laboratoryjnie oznaczyć stężenie leku we krwi po wystąpieniu biegunki.

W mojej ocenie, przede wszystkim należy wyeliminować problem porannych biegunek, gdyż takie nawracające epizody mogą prowadzić do zaburzeń flory jelitowej i zmian pH w układzie pokarmowym, a te faktycznie zaburzają wchłanianie nie tylko leku Euthyrox N, ale także związków przyswajanych z pokarmów.