Załamana (anonim, 217.173.4.)
około 2 miesięcy temu, Warszawa

Czy Diemono może powodować bol brzucha? Po jakim czasie lek zacznie działać?

Dzień dobry.
Mam pytanie odnośnie stosowania leku diemono. Od 5 dni czyli od pierwszego dnia cyklu zaczęłam brać ten lek. Lek został mi przepisany, gdyż lekarz podejrzewa u mnie endometriozę. Od dwóch lat cierpie na przewlekły ból podbrzusza i prawie ciągle nieregularne krwawienia i plamienia. Lekarz zapewniał mnie, że to skuteczny lek po którym ustąpią przede wszystkim bóle. Niestety pomimo że to już szósty dzień cyklu, nadal mam bóle, które zaczynają być męczące. Czy to może być efekt uboczny stosowania leku, czy za krótko biorę lek, żeby stwierdzić że ból jest spowodowany jego stosowaniem? Miało być lepiej, a odnoszę wrażenie, że jest gorzej..

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

około 2 miesięcy temu

W trakcie stosowania leku mogą wystąpić nasilone krwawienia. W przypadku znacznej obfitości krwawienia lub znacznie przedłużającego się krwawienia zachęcam do konsultacji z lekarzem:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/99981/diemono-tabletki-powlekane/ulotka

Anonim (anonim, 217.173.4.)
około 2 miesięcy temu

Dziękuję serdecznie za odpowiedź. Proszę jeszcze o informację, czy na początku kuracji tym lekiem pierwsza miesiączka może się przedłużać?

Diemono to lek, który wprowadza pewne zmiany hormonalne w organizmie- zmniejsza produkcję estradiolu, przez co dochodzi do zaniku struktur endometrium.
Zanim te zmiany się ustabilizują, musi minąć trochę czasu. Dlatego tez skutki działania leku nie są widoczne po kilku dniach stosowania, ale ból brzucha powinien być stopniowo coraz słabszy w ciągu kolejnych dni lub tygodni.
Musi dać Pani sobie czas, aby organizm przyzwyczaił się do nowego leku i żeby ten lek mógł zacząć w pełni działać.

Jako skutek uboczny Diemono może wystąpić ból brzucha (spowodowany raczej zaburzeniami żołądkowo- jelitowymi) lub ból w obrębie miednicy. Tego typu skutki uboczne (podobnie jak większość innych skutków) najczęściej mijają w ciągu kilku tygodni od rozpoczęcia leczenia.
Jeżeli ból brzucha nie zmniejszy się w ciągu kolejnych tygodni lub jeśli pojawią się inne, niepokojące objawy- proszę skontaktować się z lekarzem.

Wysyłam do poczytania artykuł który może Panią zainteresować, bo jest związany z tematem:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/bol-i-nieplodnosc-czyli-endometrioza