Robert (anonim, 94.254.223.)
około miesiąca temu, Warszawa

Czy lek Invokana jest bezpieczny?

Czy lek invokana jest bezpieczny ?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Robert (anonim, 94.254.223.)
około miesiąca temu

Jak mogę brać lek invokana jak ja chudne dalej i się przewracam... miałem spadek cukru do 70 dziś....i boli mnie rana w pupie po krwotoku... lekarze mnie lekceważą i nie słuchają...

Robert (anonim, 94.254.218.)
około miesiąca temu

Jak lekarz zna moja historia jak raz u niego byłem i daje silne leki . Ja miałem spadki cukru prawie śmiertelne a i miałem krwotok a po za tym mam wieńcowa chorobę i mocne bóle . Nadciśnienie tętnicze krwi . 2 litry krwi straciłem z odbytu a teraz schudłem 10 kg...i mało jem więc jestem bardzo narażony na odwodnienia a pisze lek invokana ? Nieslucha pacjentów tylko wali leki... gdzie tu logika i mądrości medycyna

Robert (anonim, 94.254.218.)
około miesiąca temu

Ja obniżam cukier ale potem wzrasta do 230 to mnie piecze glowa mocno i nie mam ratunku bo szpitale nie przyjmują pacjentów tylko z covid...a lekarze pozamykali się i olewają pacjentów

Robert (anonim, 94.254.218.)
około miesiąca temu

Wstrzymuje mi się cukier na 230 i stoi w miejscu a spada to słabo mi ... W szpitalu nie przyjmują bo covid 19

Jeśli lekarz po rozmowie z Panem i poinformowaniu go o wcześniejszych spadkach cukru oraz swoich licznych obawach o własne życie ze wszystkich możliwości terapeutycznych wybrał dla Pana lek Invokana, to kierował się swoją najlepszą wiedzą, doświadczeniem i Pana stanem zdrowia, więc proszę stosować się do jego zaleceń, a w przypadku wątpliwości - porozmawiać z nim na ten temat raz jeszcze.

Leki dostępne w sprzedaży są sprawdzone pod kątem bezpieczeństwa. Każdy lek - także Invokana - może, chociaż nie musi wywoływać skutki uboczne. Wszystkie one są wyszczególnione w ulotce dołączonej do leku.

Producent leku ma obowiązek poinformować pacjenta o wszystkich możliwych objawach niepożądanych, jakie mogą mieć związek ze stosowaniem jego preparatu, ale nie oznacza to, że u każdego wszystkie one się pojawią.
Proszę zerknąć w ulotkę pierwszego lepszego leku - lista działań niepożądanych, jakie może on wywołać będzie najprawdopodobniej tak samo długa, a przecież to np. zwykły lek na ból głowy czy zęba - niby nic takiego. Czy więc warto bać się działań niepożądanych leków?
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/czy-bac-sie-dzialan-niepozadanych-lekow

Informacja dołączona do leku zawiera ważne wskazówki, które należy przeanalizować przed jego zastosowaniem. Takiej oceny korzyści do ryzyka powinien dokonać lekarz zaznajomiony z Pana historią choroby.

Proszę stosować lek zgodnie z zaleceniami lekarza i w takiej kombinacji, jak wynika z tych zaleceń. Proszę z góry nie obawiać się o skutki uboczne, lecz skupić się na prawidłowej realizacji terapii, która jest kluczem do ich uniknięcia.

Obawa przed ewentualnymi skutkami ubocznymi może utrudniać proces leczenia i to właśnie ona może mieć większy wpływ na wystąpienie działań niepożądanych niż sam lek.

Stres przed sięgnięciem po lek może prowadzić do zaniechania terapii, co w skutkach może być dużo gorsze dla zdrowia niż ewentualne działania niepożądane, które mogą, a nie muszą wystąpić.

Ostrzeżeń zawartych w ulotce nie wolno bagatelizować, ale należy zachować zdrowy rozsądek i spokój - przede wszystkim nie panikować i nie myśleć nieustannie o śmierci, co przejawia się w Pana w licznych wpisach.
Jeśli lekarz zalecił jakiś lek, oznacza to, że uważa, iż przyjęcie go jest dla Pana bardziej korzystne niż nieleczenie się.

Lek może, ale nie musi wywołać skutków ubocznych, natomiast nieleczona choroba może pogłębić się, wywołać niekorzystne zmiany w organizmie lub spowodować powikłania, które mogą być groźne nie tylko dla zdrowia, ale i życia, czego - wydaje się - ma Pan świadomość.

Jeśli obawa o sięgnięcie po lek i strach przed śmiercią są u Pana tak wyraźnie zarysowane, proponowałabym rozmowę z psychiatrą lub psychologiem. Być może taka terapia pomoże Panu bezpiecznie przejść farmakoterapię i przyniesie ulgę w licznych wątpliwościach dotyczących zdrowia.