Ares32 (anonim, 5.173.234.)
około 4 miesięcy temu, Warszawa

Dlaczego jeśli zażyłem Trittico, a po godzinie 3 tabletki Nasen, to nie mogę spać?

Zażylem lek tritico 100mg a po godzinie 3 tabletki leku nasen,niestety nie mogę spać.Czy niewolno laczyc tych leków ,jak zazyje tylko nasen jest ok a jak łącze to trutico nie moge spac

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Leki Trittico oraz Nasen można przyjmować łącznie tylko wówczas, jeśli zostały przepisane przez jednego lekarza, lub jeśli lekarze przepisujący te preparaty byli poinformowani o tym, jakie inne leki pacjent już zażywa oraz na jakie dodatkowe schorzenia cierpi.

Pomiędzy lekami można zidentyfikować istotną interakcję polegającą na możliwym nasileniu senności, problemach z koncentracją, zmęczeniu czy osłabieniu. Z Pana wpisu wynika jednak, że dochodzi do jakiegoś rodzaju reakcji paradoksalnej - wcale nie występuje wzmożona senność, ale nie może Pan spać. Być może dochodzi do jakiegoś rodzaju reakcji z odbicia (czy nie chodzi o to, aby zmniejszać dawki Nasen lub wyłączyć go z terapii)? Ponadto z Pana wpisu rysuje się jakiś problem lekowy, ponieważ zalecana dawka leku Nasen wynosi 10 mg (1 tabletka) na 24 godziny. Ulotka wyraźnie informuje, że nie należy przekraczać dawki 10 mg na dobę. Zatem nie przypuszczam, aby przyjęcie aż 3 tabletek było zgodne z zaleceniem lekarza.

Podsumowując, ze swoimi obserwacjami proszę zwrócić się do lekarza, którzy przepisał Panu leki, aby uzyskać wskazówki co do dalszego postępowania na podstawie Pana dokumentacji medycznej.

Załączam dodatkowe informacje:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/bezsennosc
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/czy-mozna-laczyc-leki-ze-soba