Maria (anonim, 81.219.118.)
około 2 miesięcy temu, Warszawa

czy tabletki Ellin są skuteczne na wypadanie włosów, owłosienie oraz duże wahania nastroju

Witam. Pisze z pytaniem czy tabletki Ellin są skuteczne na wypadanie włosów, owłosienie oraz duże wahania nastroju ? Wcześniej nie zażywalam antykoncepcji hormonalnej więc nie wiem jakich efektów mogę się spodziewać, tym bardziej że miewam bardzo bolesne miesiączki.

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Każdy organizm reaguje na leki nieco inaczej. Jedna kobieta będzie wyraźnie odczuwać skutki uboczne antykoncepcji hormonalnej, a inna nie odczuje ich wcale. Ellin w badaniach klinicznych u niektórych pacjentek powodował łysienie, a u innych nadmierne owłosienie. Nie są to jednak częste skutki uboczne. Trycholodzy (lekarze od włosów) bardzo często zalecają stosowanie niektórych tabletek antykoncepcyjnych aby pobudzić porost włosów. Jeśli więc chodzi o stan włosów w trakcie stosowania antykoncepcji hormonalnej, to warto być dobrej myśli.

Co do innych skutków ubocznych, to tak jak już wspominałam- jest to kwestia indywidualna. Duża ilość kobiet stosujących antykoncepcje hormonalną odczuwa wahania nastroju, zatrzymanie płynów w organizmie, a więc też uczucie opuchnięcia, bolesność piersi i bóle głowy. Nie oznacza to oczywiście, że takie skutki uboczne wystąpią też u Pani.
Należy być również świadomym, że w niektórych (rzadkich) przypadkach leki te mogą prowadzić do zakrzepicy żył, co stanowi poważne zagrożenie. Myślę jednak, że jeśli lekarz przepisał Pani te leki to ocenił, że w Pani przypadku ryzyko to jest znikome a stosowanie Elin jest bezpieczne.
Zdecydowaną zaletą antykoncepcji hormonalnej jest to, że najczęściej łagodzą one bóle menstruacyjne.

Poniżej wysyłam linki do artykułów, w których znajdzie Pani bardzo ważne informacje dotyczące stosowania antykoncepcji hormonalnej. Warto je sobie przeczytać:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-prawidlowo-stosowac-antykoncepcje
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jakie-leki-oslabiaja-skutecznosc-antykoncepcji

Przed zastosowaniem Elin powinna też Pani przeczytać ulotkę leku:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/88837/elin-tabletki/ulotka