mama (anonim, 91.189.60.) Gdynia 7 lat temu

Co zastosować na zwiększenie apetytu u dziecka?

moja córka (7 lat) nie chce jeść odkąd poszła do szkoły podstawowej. Problem już trwa prawie rok. Myślałam że to kwestia stresu i zmiany otoczenia, ale problem nie ustaje. Czy mogę zastosować coś na zwiekszenie apetytu?

2 odpowiedzi

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.
Odpowiedź widoczna tylko dla autora pytania.

Katarzyna Mądrzak Farmaceuta

7 lat temu

Witam,
jeżeli problem utrzymuje się już rok, wskazana jest konsultacja z lekarzem.

Problem stresu, braku akceptacji w środowisku, lub trudności w radzeniu sobie z presją otoczenia, jest coraz częściej obserwowanym zjawiskiem u dzieci. Nie należy bagatelizować żadnych objawów. Wczesna interwencja rodzica i pomoc psychologa dziecięcego może uchronić dziecko przed nieprawidłowym rozwojem psychicznym (niska samoocena w przyszłości, problem z nawiązywaniem relacji z rówieśnikami).

Z drugiej strony problemy z jedzeniem mogę być związane z infekcją, chorobami np. układu pokarmowego, co należałoby skonsultować z pediatrą. Oczywiście sama przyczyna braku apetytu u dzieci może być bardzo błaha, jak podjadanie między posiłkami, lub preferowanie przez dziecko tylko określonych posiłków.

W aptece dostępnych bez recepty jest wiele preparatów poprawiających łaknienie u dzieci. Najbardziej popularne są syropy, bądź kropelki o owocowych smakach (Apetizer Junior, Apetycik, Profilaktin Apetyt, Hartuś Apetyt, Apetizer krople dla dzieci). Zawarte w nich wyciągi roślinne pobudzają trawienie, a tym samym zwiększają łaknienie. Dostępy jest także lek w postaci płynu doustnego, zawierający jako substancję czynną pepsynę (Citropepsin), która także wykazuje działanie pobudzające trawienie. Dobrymi opiniami wśród rodziców niejadków cieszy się syrop Bioaron C, mimo że jego głównym wskazaniem jest wzrost odporności w okresie infekcji.

Jeżeli dziecko znacząco traci na wadze warto wprowadzić do jego diety wysokoenergetyczne diety doustne jak np. NutriKid Multi Fibre. Pobudzają apetyt, zawierają odpowiednią ilośc białka, uzupełniają dietę dziecka o błonnik regulujący pracę układu pokarmowego, nie zawierają laktozy ani glutenu, oraz mają 2 lubiane przez dziecki smaki (czekoladowy, truskawkowy).

Pozdrawiam serdecznie,

Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

Specjaliści

Telekonsultacje
E-wizyta
Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
Umów telekonsultację