cellist (anonim, 31.182.162.)
około 9 miesięcy temu, Warszawa

Dlaczego po tygodniu przyjmowania leku Brintellix lęk się nasilił?

Witam
Biorę Brintellix tydzień czasu, czuję się źle, niepokój zamiast się zmniejszyć,zwiekszyl się, co robić?
Kiedy to minie?
Czy to normalne?
Nie chce przerywać leczenia... Proszę o pomoc

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Efekty leczenia lekiem Brintellix można oceniać po czasie dłuższym niż tydzień, minimum 2-3 tygodnie, a niekiedy dłużej, do tego czas nie powinno przerywać się leczenia, a na pewno nie wolno tego robić bez konsultacji z lekarzem.

Niektóre objawy zaburzeń psychicznych mogą się nasilać na początku terapii - zwykle do czasu, kiedy widoczne będzie pełne działanie leku. W szczególności dotyczy to myśli o samookaleczeniu lub o popełnieniu samobójstwa, jednak pacjent może odczuwać także bezsilność, zmęczenie, osłabienie, nasilenie depresji czy lęku. Także inne działania niepożądane mogą być bardziej zaznaczone na początku terapii.
Wynika to z faktu, że leki osłabiają odczuwalność lęku dosyć szybko, natomiast, jak wspomniałam wcześniej - nie od razu działają przeciwdepresyjnie.

Proszę opisane przez siebie objawy zgłosić lekarzowi. W wybranych przypadkach psychiatra może na początku leczenia dołączyć leki uspokajające i nasenne.

Proszę pamiętać, że działania niepożądane leków powinno się zgłaszać lekarzowi lub indywidualnie. Zgłaszając działania niepożądane pomaga Pani/Pan innym pacjentom, również swoim bliskim, którzy kiedyś także mogą potrzebować tego samego leku. Krok ten pozwala także zgromadzić więcej informacji na temat bezpieczeństwa stosowania produktów leczniczych i aktualizować dane na ich temat.
O tym, jak to zrobić, pisaliśmy tutaj:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-i-dlaczego-zglaszac-dzialania-niepozadane

Załączam informacje, które mogą okazać się przydatne:
- https://www.gdziepolek.pl/kategorie/zaburzenia-lekowe-nerwica
- https://www.gdziepolek.pl/artykuly/depresja
- https://www.gdziepolek.pl/artykuly/czy-bac-sie-dzialan-niepozadanych-lekow