Aga (anonim, 217.153.251.)
około 2 miesięcy temu, Warszawa

Czy powinnam przerwać stosowanie leku Ebilfumin i udać się do lekarza, jeśli nadal mam kaszel i katar, a gorączka spadła?

Stosuje juz 4 dzień 2x1 tabletka i oprocz obnizenia goraczki kaszel, katar, poty nadal sa. Czy mam wybrac do konca czy isc do lekarza

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Proszę wybrać lek do końca. Oseltamiwir - substancja czynna leku Ebilfumin hamuje rozprzestrzenianie się wirusa grypy w organizmie. Jeśli temperatura spadła, świadczy to o tym, że infekcja słabnie - organizm nie musi już walczyć z chorobą, wiec lek działa i spełnia swoją funkcję prawidłowo.

Kaszel i katar są naturalnymi objawami infekcji i nie znikną tak samo szybko, jak inne objawy grypy. Mogą utrzymywać się nawet do 14 dni i wymagać dodatkowego leczenia preparatami działającymi miejscowo w drzewie oskrzelowym lub w nosie.

Poty mogą pojawić się na skutek osłabienia organizmu chorobą. Powinna Pani w tym czasie dobrze nawadniać swój organizm oraz dostarczać mu z dietą dużą ilość witamin i substancji odżywczych, a także wypoczywać i dobrze nawilżać powietrze w domu.

Jeśli czuje się Pani zaniepokojona swoim stanem zdrowia, oczywiście, może się Pani udać do lekarza, jednak lek proszę przyjąć do końca.

Wiele informacji, jak radzić sobie z infekcją znajdzie Pani w poniższych opracowaniach:
- https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-szybko-wyleczyc-grype
- https://www.gdziepolek.pl/artykuly/przeziebienie
- https://www.gdziepolek.pl/artykuly/naturalne-sposoby-na-przeziebienie
- https://www.gdziepolek.pl/kategorie/leki-na-przeziebienie