Miętek 123 (anonim, 82.145.220.)
około miesiąca temu, Klucze

Czy codzienne łykanie leku Apap może być groźne?

Zażywam codziennie rano i wieczorem po jednej tbl. Apapu od około roku...Czy to groźne?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Zgodnie z charakterystyką produktu leczniczego leku Apap bez konsultacji z lekarzem nie należy stosować leku dłużej niż 5 dni w przypadku utrzymującego się bólu i 3 dni w przypadku gorączki lub gdy te objawy nasilają się.

Po pierwsze nasuwa się pytanie z jakiego powodu lek jest stosowany ciągle aż od roku? Czy była już konsultacja z lekarzem? Dlaczego dolegliwości tak długo się utrzymują?

Po drugie należy pamiętać, że paracetamol (substancja czynna leku Apap) nie jest tak bezpiecznym lekiem, jak przedstawiany jest w reklamach. Może wywoływać silne zatrucia, a także powodować uszkodzenie wątroby, zwłaszcza gdy w między czasie zdarzy się nam pić alkohol. Co więcej paracetamol znajduje się w większości, tzw. saszetek na grypę i bardzo łatwo o jego przedawkowanie.

Reasumując, ciągłe łykanie paracetamolu nie jest dobre dla naszego zdrowia. W ostatnim czasie pojawiają się doniesienia, że długotrwałe zażywanie paracetamolu może także nieznacznie zwiększać ryzyko zawału serca i zaburzać pracę nerek. Sugeruje zatem kontakt z lekarzem, w celu rozwiązania problemu, z powodu którego konieczne jest ciągłe łykanie leku Apap. Może uda się znaleźć bezpieczniejszy sposób na złagodzenie Pańskich dolegliwości.

Apap zawiera paracetamol - nieopioidowy lek o działaniu przeciwgorączkowym i przeciwbólowym.
https://www.gdziepolek.pl/produkty/5684/apap-tabletki-powlekane/ulotka

Zachęcam do zapoznania się z naszymi artykułami:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/migrena-niezwykly-bol-glowy
https://www.gdziepolek.pl/kategorie/leki-przeciwbolowe
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/co-szkodzi-watrobie