urszulka (anonim, 5.173.138.)
około roku temu, Warszawa

Czy zaburzenia węchu mogą być skutkiem ubocznym stosowania leku Neurovit?

Moje pytanie to czy lek neurofem może spowodować ze odczuwam cale czas jakiś nieokreślony zapach w nosie. Nikt go nie czuje z domowników. Czy moźe to być spowodowane zaźywaniem leku od 2 tygodni.

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Łukasz (anonim, 5.173.97.)
około miesiąca temu

Dzień dobry. Ten post ma już brodę, niemniej od kilku dni borykam się z identycznym problemem. Z uwagi na niski poziom leukocytów przepisano mi Neurovit, który przyjmuje od ok. tygodnia na dzień, w którym pisze ten post. Od trzech dni odczuwam w nosie nieprzyjemny zapach, w szczególności gdy czuję jedzenie. Definiuję go jako czosnkowo-żywiczny, względnie metaliczny. Bywa też, że jest to zapach estrowy (zgniłe cytrusy?).

Zapewne szanse są nikłe, niemniej piszę w nadziei, że Pani Urszuli udało się wyjaśnić przyczynę i może podzieli się informacją czy za odczuwaniem tych zapachów stał Neurovit?

Pozdrawiam

Jak każdy lek, Neurovit może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. Ze względu na to, że lek Neurovit zawiera zestaw witamin z grupy B: B1, B6 i B12, a zatem składników naturalnych dla organizmu istnieje niewiele opisanych, możliwych skutków obocznych po zastosowaniu. Są to - rzadko, bo jedynie u 1 do 10 osób na 10 000 - nudności, ból głowy i zawroty głowy. Jeszcze rzadziej, bo u mniej niż 1 na 10 000 osób mogą wystąpić reakcje nadwrażliwości jak potliwość, szybkie bicie serca oraz reakcje skórne jak świąd i pokrzywka.

Zmiany percepcji odczuwania zapachów nie są wyszczególnione jako znane działanie niepożądane dla tego produktu leczniczego, jednak nie można całkowicie wykluczyć, że zaburzenia węchu mają związek z jego zastosowaniem. Niektóre działania niepożądane identyfikowane są bowiem dopiero wówczas, kiedy lek jest już obecny na rynku i stosuje go duża populacja pacjentów. Więcej na ten temat oraz o tym, jak i dlaczego takie sytuacje należy zgłaszać piszemy w naszych artykułach:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/czy-bac-sie-dzialan-niepozadanych-lekow
https://www.gdziepolek.pl/tematy/jak-i-dlaczego-zglaszac-dzialania-niepozadane

Neurovit jest stosowany jest w zaburzeniach układu nerwowego spowodowanych niedoborem witamin z grupy B. Warto zwrócić uwagę, że braki tych składników mogą odpowiadać za zaburzenia węchu (utrata węchu czy jego osłabienie). Wprawdzie czas dwóch tygodni jest dosyć krótki, jednak być może odczucia węchowe, jakie zaczęła Pani odbierać są rezultatem odzyskiwania funkcji nosa na skutek uzupełniania witamin? Na to pytanie może odpowiedzieć tylko Pani, mając wiedząc, jak czuła Pani zapachy przed rozpoczęciem brania Neurovitu. Nie można też wykluczyć, że zaburzenia woni są jakimś zupełnie niezależnym symptomem, który może wymagać odrębnej diagnostyki.

W związku z tym, że nie ma jednoznacznej odpowiedzi, jeśli czuje się Pani zaniepokojona - proszę skonsultować się z lekarzem.

Załączam informacje o leku Neurovit oraz nasz artykuł o witaminie B12:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/52990/neurovit-tabletki-powlekane/ulotka
https://www.gdziepolek.pl/produkty/52990/neurovit-tabletki-powlekane/apteki/w-warszawie
https://www.gdziepolek.pl/tematy/witamina-b12-czy-trzeba-ja-suplementowac

urszulka (anonim, 5.173.138.)
około roku temu

Chodziło mi oczywiście o lek neurovit i związany z tym ze cały czas czuje jakiś zapach którego nikt inny nie czuje

urszulka (anonim, 5.173.138.)
około roku temu

Chodziło mi oczywiście o lek neurovit i związany z tym ze cały czas czuje jakiś zapach którego nikt inny nie czuje