Pharmaceris X - X-ray - skóra po radioterapii

Pharmaceris X to jedna z linii dermokosmetyków aptecznych marki Pharmaceris, należącej do Laboratorium Kosmetycznego Dr Irena Eris. Preparaty z tej linii przeznaczone są do pielęgnacji skóry po radioterapii.

Leczenie nowotworów z wykorzystaniem radioterapii wiąże się z wieloma objawami niepożądanymi, w tym istotnymi uszkodzeniami skóry poddanej bezpośredniemu kontaktowi z promieniowaniem.

Preparaty linii Pharmaceris X mają korzystny wpływ na nawilżenie oraz regenerację komórek skóry po naświetlaniach, dzięki składnikom takim jak: kwas foliowy, wyciąg z arniki, olej sojowy czy wosk pszczeli. Ponadto, wykazują działanie łagodzące i ułatwiają gojenie skóry.

Należy pamiętać, że stosowanie jakichkolwiek preparatów kosmetycznych przy radioterapii trzeba uzgodnić z lekarzem.

Kosmetyk

Pharmaceris X X-Ray Liposubtilium łagodząco-regenerujący krem do twarzy i ciała krem

Pharmaceris X X-Ray Liposubtilium łagodząco-regenerujący krem do twarzy i ciała przeznaczony jest do pielęgnacji skóry po radioterapii. Zawiera kwas foliowy wspomagający regenerację komórek skóry po naświetlaniach. Ponadto w skład preparatu wchodzi wosk pszczeli, który intensywnie nawilża i natłuszcza skórę oraz pantenol, który łagodzi podrażnienia i zmniejsza dyskomfort związany z suchością.

Dostępny w 18% aptek.

Kosmetyk

Pharmaceris X Subtilimasage łagodzący krem do masażu rehabilitacyjnego krem

Pharmaceris X Subtilimasage łagodzący krem do masażu rehabilitacyjnego przeznaczony jest do masażu leczniczo-rehabilitacyjnego skóry po zabiegach onkologicznych i chirurgicznych. Zawiera wyciąg z arniki górskiej wspomagający regenerację płaszcza lipidowego skóry oraz olej sojowy, który ją intensywnie nawilża i odżywia.

Dostępny w 9% aptek.


redaktor: Agnieszka Soroko, mgr farm.
ostatnia zmiana: 20.05.2020 09:46:29

Dokładamy wszelkich starań, aby nasz artykuł jak najlepiej oddawał dostępne informacje, ale nie można go traktować jako konsultacji farmaceutycznej. Przed zażyciem leku należy przeczytać ulotkę, a w przypadku pytań skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Wszystkie podane w artykule nazwy produktów są przykładowe i nie stanowią żadnej formy reklamy. Wszystkie prawa autorskie do artykułu są zastrzeżone przez GdziePoLek sp. z o. o.

Skonsultuj się z lekarzem on-line

Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.

Umów telekonsultację

Najnowsze pytania

Co stosować zamiennie za niedostępny Solcoseryl na uszkodzoną skórę po depilacji domowej IPL?
Czy jest dostępny zamiennik leku Solcoseryl, lub jaki lek może pomóc po oparzeniu depilatorem do depilacji domowej IPL? Skóra zmieniła kolor na ciemny...
odpowiada Angelika Talar-Śpionek

Na Twoje pytania w temacie pharmaceris x - x-ray - skóra po radioterapii odpowiadają nasi farmaceuci, lekarze i inni eksperci.

Twój adres IP i wybrana lokalizacja zostaną zapisane. Polityka Prywatności.