Pharmaceris X - X-ray - skóra po radioterapii

Pharmaceris X to jedna z linii dermokosmetyków aptecznych marki Pharmaceris, należącej do Laboratorium Kosmetycznego Dr Irena Eris. Preparaty z tej linii przeznaczone są do pielęgnacji skóry po radioterapii.

Leczenie nowotworów z wykorzystaniem radioterapii wiąże się z wieloma objawami niepożądanymi, w tym istotnymi uszkodzeniami skóry poddanej bezpośredniemu kontaktowi z promieniowaniem.

Preparaty linii Pharmaceris X mają korzystny wpływ na nawilżenie oraz regenerację komórek skóry po naświetlaniach, dzięki składnikom takim jak: kwas foliowy, wyciąg z arniki, olej sojowy czy wosk pszczeli. Ponadto, wykazują działanie łagodzące i ułatwiają gojenie skóry.

Należy pamiętać, że stosowanie jakichkolwiek preparatów kosmetycznych przy radioterapii trzeba uzgodnić z lekarzem.

Kosmetyk

Pharmaceris X Xray-Liposubtilium łagodząco-regenerujący krem do twarzy i ciała krem

Pharmaceris X łagodząco-regenerujący krem do twarzy i ciała Xray-Liposubtilium przeznaczony jest do pielęgnacji skóry po radioterapii. Zawiera kwas foliowy wspomagający regenerację komórek skóry po naświetlaniach. Ponadto w skład preparatu wchodzi wosk pszczeli, który intensywnie nawilża i natłuszcza skórę oraz pantenol, który łagodzi podrażnienia i zmniejsza dyskomfort związany z suchością.

Dostępny w 19% aptek.

Kosmetyk

Pharmaceris X Xray-Subtilimasage łagodzący krem do masażu rehabilitacyjnego krem

Pharmaceris X łagodzący krem do masażu rehabilitacyjnego Xray-Subtilimasage przeznaczony jest do masażu leczniczo-rehabilitacyjnego skóry po zabiegach onkologicznych i chirurgicznych. Zawiera wyciąg z arniki górskiej wspomagający regenerację płaszcza lipidowego skóry oraz olej sojowy, który ją intensywnie nawilża i odżywia.

Dostępny w 13% aptek.


redaktor: Agnieszka Soroko, mgr farm.
ostatnia zmiana: 20.05.2020 09:46:29

Dokładamy wszelkich starań, aby nasz artykuł jak najlepiej oddawał dostępne informacje, ale nie można go traktować jako konsultacji farmaceutycznej. Przed zażyciem leku należy przeczytać ulotkę, a w przypadku pytań skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Wszystkie podane w artykule nazwy produktów są przykładowe i nie stanowią żadnej formy reklamy. Wszystkie prawa autorskie do artykułu są zastrzeżone przez GdziePoLek sp. z o. o.

Najnowsze pytania

Na Twoje pytania w temacie pharmaceris x - x-ray - skóra po radioterapii odpowiadają nasi farmaceuci, lekarze i inni eksperci.

Twój adres IP i wybrana lokalizacja zostaną zapisane. Polityka Prywatności.