Pharmaceris P - Psoriasis - problem łuszczycy

Pharmaceris P to jedna z linii dermokosmetyków aptecznych marki Pharmaceris, należącej do Laboratorium Kosmetycznego Dr Irena Eris. Preparaty z tej linii przeznaczone są do pielęgnacji i kuracji skóry ze zmianami łuszczycowymi.

Łuszczyca to choroba skóry, charakteryzująca się specyficznymi „łuskowatymi” zmianami skórnymi, którym towarzyszy świąd, zwiększenie wrażliwości skóry oraz intensywne łuszczenie się naskórka.

Preparaty linii Pharmaceris P zawierają ichtiol, który reguluje procesy podziałów komórek naskórka, zmniejsza świąd, łagodzi podrażnienia oraz wykazuje działanie antyseptyczne. Ponadto w pielęgnacji skóry z łuszczycą istotne jest złuszczanie powierzchniowych warstw martwego naskórka, dlatego preparaty linii są wzbogacone o składniki, takie jak kwas salicylowy, wyciąg z kory wierzby czy mocznik.

Dermokosmetyki Pharmaceris P wspomagają również wygładzenie, nawilżenie oraz wytworzenie prawidłowej bariery ochronnej skóry, przywracając jej fizjologiczne funkcje.

Kosmetyk

Pharmaceris P Body-Ichtilium kojąco-natłuszczający krem do ciała krem

Pharmaceris P Body-Ichtilium kojąco-natłuszczający krem do ciała przeznaczony jest do pielęgnacji skóry łuszczycowej oraz nadmiernie suchej. W skład preparatu wchodzi ichtiol, który działa kojąco i zmniejsza świąd skóry oraz złuszczający zrogowaciały naskórek kwas salicylowy i wzmacniające strukturę skóry witaminy E i F. Łagodzące działanie kremu wzmocnione jest przez chlorofil.

Dostępny w 5% aptek.

Kosmetyk

Pharmaceris P Ichtilix-Forte płyn keratolityczny do owłosionej skóry głowy i ciała płyn

Pharmaceris P Ichtilix-Forte płyn keratolityczny przeznaczony jest do kuracji skóry ze zmianami łuszczycowymi na owłosionej skórze głowy i ciała oraz łupieżu. W skład preparatu wchodzi aktywator genu receptora witaminy D, który wpływa na prawidłową regulację podziału komórek naskórka. Jego działanie wzmacnia złuszczający zrogowaciały naskórek kwas salicylowy i mocznik. Dodatkowo preparat zawiera kompleks antybakteryjny DDL, który zapobiega namnażaniu się bakterii oraz nawrotom łupieżu i łuski.

Dostępny w 28% aptek.

Kosmetyk

Pharmaceris P Puri-Ichtilium żel do mycia ciała i skóry głowy regulujący proces złuszczania żel

Pharmaceris P Puri-Ichtilium żel do mycia ciała i skóry głowy regulujący proces złuszczania przeznaczony jest do skóry łuszczycowej oraz nadmiernie suchej. Preparat łagodnie oczyszcza skórę, pielęgnuje i łagodzi jej podrażnienia. Zawiera ichtiol zmniejszający uczucie swędzenia, wyciąg z kory wierzby regulujący rogowacenie martwego naskórka oraz substancje zmniejszające swędzenie i uczucie napięcia skóry. Żel zapobiega nawrotom dolegliwości (łupież, łuszczenie).

Dostępny w 42% aptek.

Kosmetyk

Pharmaceris P Psoritar Intensive wielofunkcyjny krem na łuszczycę do twarzy i ciała krem

Pharmaceris P Psoritar Intensive wielofunkcyjny krem na łuszczycę do twarzy i ciała przeznaczony jest do pielęgnacji skóry ze zmianami łuszczycowymi. Skład preparatu oparty jest na połączeniu dziegcia jałowcowego oraz jasnego ichtiolu, które łagodzą świąd i podrażnienia skóry, jednocześnie regenerując barierę ochronną i regulując podziały komórek naskórka.

Dostępny w 31% aptek.


redaktor: Agnieszka Soroko, mgr farm.
ostatnia zmiana: 25.05.2020 09:15:58

Dokładamy wszelkich starań, aby nasz artykuł jak najlepiej oddawał dostępne informacje, ale nie można go traktować jako konsultacji farmaceutycznej. Przed zażyciem leku należy przeczytać ulotkę, a w przypadku pytań skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Wszystkie podane w artykule nazwy produktów są przykładowe i nie stanowią żadnej formy reklamy. Wszystkie prawa autorskie do artykułu są zastrzeżone przez GdziePoLek sp. z o. o.

Skonsultuj się z lekarzem on-line

Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.

Umów telekonsultację

Najnowsze pytania

Co może pomóc na łojotokowe zapalenie skóry twarzy?
Co może pomóc na łojotokowe zapalenie skóry twarzy?
odpowiada Angelika Talar-Śpionek

Dlaczego z aptek znika produkt Pharmaceris P Bodyy Ichtilium?
Dlaczego krem pharmaceris P bodyi ichtilum został wycofany ?
odpowiada Aleksandra Żywiec-Pelczar

Na Twoje pytania w temacie pharmaceris p - psoriasis - problem łuszczycy odpowiadają nasi farmaceuci, lekarze i inni eksperci.

Twój adres IP i wybrana lokalizacja zostaną zapisane. Polityka Prywatności.