MEDIKET - kosmetyki na łupież i skórę łojotokową

Mediket to linia specjalistycznych szamponów i żeli dermatologicznych przeznaczonych do oczyszczania i pielęgnacji skóry głowy oraz całego ciała.

Preparaty zostały opracowane specjalnie do walki z problemami skórnymi, takimi jak silny i uporczywy łupież (zarówno suchy, jak i tłusty), łojotokowe i atopowe zapalenie skóry, łupież pstry oraz nadmierny świąd i przetłuszczanie.

Kosmetyk

Mediket Ictamo szampon

Mediket Icamo to szampon przeznaczony do pielęgnacji podrażnionej i tłustej skóry głowy. Zawiera jasny ichtiol oraz pirytionian cynku, które można stosować jako zamiennik szamponów ze smołą węglową. Preparat łagodzi objawy łojotokowego zapalenia skóry w owłosionej okolicy głowy (łupież, strupy, owrzodzenia, nadmierna produkcja sebum), a także zmniejsza świąd i zapalenie skóry.

Dostępny w 23% aptek.

Kosmetyk

Mediket Plus szampon

Mediket Plus to szampon przeznaczony dla osób z ciężką postacią łupieżu, któremu towarzyszy świąd skóry głowy. Zawiera pirokton olaminy i klimbazol, które pomagają pozbyć się obfitego łuszczenia naskórka, którego płaty pojawiają się na całej długości włosów. Preparat przywraca równowagę skóry głowy, a także zapobiega nawrotom łupieżu.

Dostępny w 16% aptek.

Kosmetyk

Mediket Versi żel

Mediket Versi to szampon przeznaczony do pielęgnacji skóry głowy i całego ciała szczególnie u osób zmagających się z łupieżem pstrym i łojotokowym zapaleniem skóry. Zawiera pirokton olaminy oraz jasny ichtiol, które działają przeciwbakteryjnie i przeciwgrzybiczo, co pomaga eliminować objawy skórne wywoływane głównie przez drożdżaki (łojotok, podrażnienia skóry). Dodatkowo preparat zapobiega nawrotom dolegliwości.

Dostępny w 16% aptek.

Kosmetyk

Mediket Prevent szampon

Mediket Prevent to szampon zwalczający łupież i zapobiegający jego nawrotom, zarówno w przypadku łupieżu suchego, jak i tłustego z nadmiernym wydzielaniem sebum. Zawiera pirokton olaminy o działaniu przeciwbakteryjnym i przeciwgrzybiczym, co pomaga regulować mikroflorę skóry głowy i łagodzi podrażnienia.

Dostępny w 4% aptek.

Kosmetyk

Mediket Ictafoam pianka do mycia pianka

Mediket Ictafam to pianka myjąca przeznaczona do pielęgnacji skóry głowy podczas leczenia atopowego lub łojotokowego zapalenia skóry. Zawiera m.in. jasny ichtiol o działaniu przeciwdrobnoustrojowym oraz Dermasoft, dzięki czemu łagodzi podrażnienia takie jak świąd, pieczenie i zaczerwienienie, a także nadmierne wydzielanie sebum i nieprzyjemny zapach.

Dostępny w 9% aptek.


redaktor: Agnieszka Soroko, mgr farm.
ostatnia zmiana: 29.01.2020 16:34:57

Dokładamy wszelkich starań, aby nasz artykuł jak najlepiej oddawał dostępne informacje, ale nie można go traktować jako konsultacji farmaceutycznej. Przed zażyciem leku należy przeczytać ulotkę, a w przypadku pytań skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Wszystkie podane w artykule nazwy produktów są przykładowe i nie stanowią żadnej formy reklamy. Wszystkie prawa autorskie do artykułu są zastrzeżone przez GdziePoLek sp. z o. o.

Skonsultuj się z lekarzem on-line

Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.

Tylko 59,00 zł za konsultację z lekarzem ogólnym. A także 25 innych specjalizacji.

Umów telekonsultację

Najnowsze pytania

Czy włosy, które wypadły z powodu łojotokowego zapalenia skóry mogą odrosnąć?
Podczas chorowania na łojotokowego zapalenia skóry wypadło mi dużo brwi. Prawa brew jest w dużo gorszym stanie niż lewa włosów jest nie wiele jest ...
odpowiada Marta Janocha

Na Twoje pytania w temacie mediket - kosmetyki na łupież i skórę łojotokową odpowiadają nasi farmaceuci, lekarze i inni eksperci.

Twój adres IP i wybrana lokalizacja zostaną zapisane. Polityka Prywatności.