MEDIKET - kosmetyki na łupież i skórę łojotokową

Mediket to linia specjalistycznych szamponów i żeli dermatologicznych przeznaczonych do oczyszczania i pielęgnacji skóry głowy oraz całego ciała. Preparaty przeznaczone są szczególnie dla osób borykających się z problemem łupieżu, świądu, łojotoku lub wyprysku atopowego.

Szampony i żele Mediket zostały opracowane tak, aby redukować objawy chorób skóry, takich jak:

  • silny i uporczywy łupież (zarówno suchy, jak i tłusty),
  • łojotokowe zapalenie skóry,
  • atopowe zapalenie skóry,
  • oraz łupież pstry.

Skład preparatów Mediket oparty jest na substancjach przeciwdrobnoustrojowych, które zmniejszają świąd skóry i wydzielanie sebum:

  • pirokton olaminy (octopirox),
  • klimbazol,
  • pirytionian cynku,
  • jasny ichtiol.

Preparaty te nie zawierają barwników ani parabenów.

Kosmetyk

Mediket Prevent szampon

Mediket Prevent to szampon zwalczający łupież i zapobiegający jego nawrotom, zarówno w przypadku łupieżu suchego, jak i tłustego z nadmiernym wydzielaniem łoju. Szampon zawiera pirokton olaminy (octopirox) o działaniu przeciwbakteryjnym i przeciwgrzybiczym, dzięki czemu normalizuje mikroflorę skóry głowy. Dodatkowo łagodzi świąd.

Dostępny w 3% aptek.

Kosmetyk

Mediket Ictamo szampon

Mediket Icamo to szampon przeznaczony dla osób zmagających się z łojotokiem. Zawiera jasny ichtiol oraz pirytionian cynku o właściwościach przeciwbakteryjnych i przeciwgrzybiczych, a także normalizujących aktywność gruczołów łojowych. Jasny ichtiol wykazuje także działanie przeciwzapalne. Szampon łagodzi objawy łojotokowego zapalenia skóry w owłosionej okolicy głowy (łupież, strupy, owrzodzenia, nadmierna produkcja sebum), a także zmniejsza świąd i zapalenie skóry.

Dostępny w 20% aptek.

Kosmetyk

Mediket Plus szampon

Mediket Plus to szampon przeznaczony dla osób z ciężką postacią łupieżu suchego i tłustego, któremu towarzyszy świąd skóry głowy. Zawiera substancje przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze: pirokton olaminy (octopirox) oraz klimbazol, które pomagają pozbyć się obfitego łuszczenia naskórka. Preparat przywraca równowagę skóry głowy, a także zapobiega nawrotom łupieżu.

Dostępny w 14% aptek.

Kosmetyk

Mediket Versi żel

Mediket Versi to szampon przeznaczony do pielęgnacji skóry głowy i całego ciała szczególnie u osób zmagających się z łupieżem pstrym i łojotokowym zapaleniem skóry. Zawiera pirokton olaminy (octopirox) oraz jasny ichtiol, które działają przeciwbakteryjnie i przeciwgrzybiczo, co pomaga eliminować objawy skórne wywoływane głównie przez drożdżaki (łojotok, podrażnienia skóry). Dodatkowo preparat zapobiega nawrotom dolegliwości.

Dostępny w 13% aptek.

Kosmetyk

Mediket Ictafoam pianka

Mediket Ictafam to pianka przeznaczona do mycia skóry podczas leczenia atopowego lub łojotokowego zapalenia skóry oraz innych problemów skórnych objawiających się świądem, pieczeniem i zaczerwienieniem. Preparat zawiera jasny ichtiol oraz Dermosoft Decalact, które wykazują właściwości przeciwdrobnoustrojowe, łagodzą swędzenie, regulują wydzielanie sebum przez skórę, a także zapobiegają nieprzyjemnemu zapachowi powstającemu w trakcie pocenia.

Dostępny w 7% aptek.


redaktor: Agnieszka Soroko, mgr farm.
ostatnia zmiana: 07.09.2020 10:03:39

Dokładamy wszelkich starań, aby nasz artykuł jak najlepiej oddawał dostępne informacje, ale nie można go traktować jako konsultacji farmaceutycznej. Przed zażyciem leku należy przeczytać ulotkę, a w przypadku pytań skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Wszystkie podane w artykule nazwy produktów są przykładowe i nie stanowią żadnej formy reklamy. Wszystkie prawa autorskie do artykułu są zastrzeżone przez GdziePoLek sp. z o. o.

Skonsultuj się z lekarzem on-line

Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.

Umów telekonsultację

Najnowsze pytania

Czy włosy, które wypadły z powodu łojotokowego zapalenia skóry mogą odrosnąć?
Podczas chorowania na łojotokowego zapalenia skóry wypadło mi dużo brwi. Prawa brew jest w dużo gorszym stanie niż lewa włosów jest nie wiele jest ...
odpowiada Marta Janocha

Na Twoje pytania w temacie mediket - kosmetyki na łupież i skórę łojotokową odpowiadają nasi farmaceuci, lekarze i inni eksperci.

Twój adres IP i wybrana lokalizacja zostaną zapisane. Polityka Prywatności.