Bebilon - mleka modyfikowane i preparaty żywieniowe od pierwszego dnia życia dziecka

Bebilon to jedna z marek firmy Nutricia. Wśród produktów Bebilon znajdziemy mleka modyfikowane dla niemowląt i dzieci w różnym wieku oraz preparaty spełniające potrzeby dzieci z problemami żywieniowymi (np. z alergią, nietolerancją pokarmową). Mleka Bebilon wzbogacone są w niezbędne składniki odżywcze, które zapewniają prawidłowy rozwój dziecka.

Receptura preparatów Bebilon została opracowana przez ekspertów w dziedzinie żywienia, na podstawie najnowszych badań nad mlekiem matki, z uwzględnieniem zaleceń Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) oraz Komisji Żywieniowej Unii Europejskiej.

Za znak rozpoznawczy marki uznaje się opatentowany kompleks oligosacharydów GOS/FOS, które wspierają rozwój prawidłowej flory bakteryjnej i usprawniają procesy trawienne. Skład mlek Bebilon jest również bogaty w niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe (kwas alfa-linolenowy, DHA), które zapewniają prawidłowy rozwój mózgu dziecka oraz w potrzebne witaminy i składniki mineralne.  

Mleko modyfikowane Bebilon dostosowane jest do potrzeb dzieci w różnym wieku:

 • Bebilon 1 dla dzieci od pierwszych dni życia, aż do ukończenia szóstego miesiąca, 
 • Bebilon 2 po ukończeniu szóstego miesiąca życia,
 • Bebilon 3 po ukończeniu pierwszego roku życia,
 • Bebilon 4 po ukończeniu drugiego roku życia,
 • Bebilon 5 dla przedszkolaka.

Ponadto marka Bebilon posiada w swojej ofercie mleka modyfikowane dla dzieci ze specjalnymi potrzebami żywieniowymi. Dostępne są, m.in. mleka dla niemowląt i dzieci:

 • z alergią na białko mleka krowiego (Bebilon HA, Pepti),
 • z niedowagą (Bebilon Nenatal Premium),
 • cierpiących na zaparcia (Bebilon Comfort),
 • z nietolerancją laktozy (Bebilon bez laktozy),
 • z nietolerancją glutenu (Bebilon Alerlac),
 • oraz ze skłonnością do ulewania i kolek (Bebilon Pepti, Comfort, ProExpert, AR).
Środek spożywczy

Bebilon 1 Comfort proszek (do wytworzenia płynu)

Bebilon 1 Comfort to żywność specjalnego przeznaczenia medycznego w proszku do postępowania dietetycznego w przypadku kolek i/lub zaparć u niemowląt do 6 miesiąca życia. Mleko to dzięki specjalnej kompozycji kwasów tłuszczowych (beta-palmitynian) i sacharydów oraz częściowo hydrolizowanym białkom jest lekkostrawne, przez co łagodzi dolegliwości trawienne - stolce są luźniejsze i zmniejsza się wydzielanie gazów. Dodatkowo preparat zawiera liczne witaminy i składniki mineralne niezbędne w czasie intensywnego wzrostu dziecka.

Dostępny w 19% aptek.

Środek spożywczy

Bebilon 1 HA proszek (do wytworzenia płynu)

Bebilon 1 HA to hipoalergiczne mleko początkowe w proszku dla niemowląt, które może być stosowane od urodzenia do 6 miesiąca życia, w przypadku gdy dziecko nie jest karmione piersią. Mleko zawiera częściowo zhydrolizowane białko, co zmniejsza ryzyko wystąpienia alergii. Dodatkowo jego skład wzbogacony jest w oligosacharydy, nukleotydy i wielonienasycone kwasy tłuszczowe omega-3 wspierające rozwój układu nerwowego dziecka.

Dostępny w 1% aptek.

Środek spożywczy

Bebilon 1 HA Prosyneo (ProExpert RTF) płyn

Bebilon 1 HA Prosyneo (dawniej ProExpert, Pronutra RTF) to hipoalergiczne mleko początkowe w płynie przeznaczone dla niemowląt do 6 miesiąca życia, które nie są karmione piersią. Zawiera częściowo zhydrolizowane białko, co zmniejsza ryzyko wystąpienia alergii u dziecka. Dodatkowo skład mleka wzbogacony jest w witaminy, minerały, oligosacharydy, nukleotydy i wielonienasycone kwasy tłuszczowe omega-3 (w tym DHA) wspierające rozwój układu nerwowego.

Dostępny w 1% aptek.

Środek spożywczy

Bebilon 1 Pepti DHA proszek (do wytworzenia płynu)

Bebilon pepti 1 DHA to żywność specjalnego przeznaczenia medycznego do postępowania dietetycznego w przypadku alergii na białka mleka krowiego, dla niemowląt od urodzenia. Produkt należy stosować pod nadzorem lekarza.

Dostępny w 74% aptek.

Środek spożywczy

Bebilon 1 Pepti Syneo proszek (do wytworzenia płynu)

Bebilon 1 Pepti Syneo to hipoalergiczne mleko początkowe w proszku przeznaczone do żywienia niemowląt do ukończenia 6. miesiąca życia cierpiących na alergie pokarmowe. Mleko zawiera kompozycję oligosacharydów GOS/FOS i bakterie probiotyczne, które zmniejszają ryzyko wystąpienia alergii.

Dostępny w 17% aptek.

Środek spożywczy

Bebilon 1 Profutura płyn

Bebilon 1 Profutura to mleko początkowe w płynie przeznaczone dla niemowląt do 6 miesiąca życia, które nie są karmione piersią. Produkt swoim składem przypomina naturalne mleko matki - zawiera kwasy omega-3 (w tym DHA), które wspierają prawidłowy rozwój młodego układu nerwowego i mózgu. Ponadto, zawarte w preparacie oligosacharydy, witaminy, minerały oraz nukleotydy przyczyniają się do prawidłowego rozwoju i wzrostu dziecka.

Dostępny w 1% aptek.

Środek spożywczy

Bebilon 1 Profutura proszek (do wytworzenia płynu)

Bebilon 1 Profutura to mleko początkowe w proszku przeznaczone dla niemowląt do 6 miesiąca życia, które nie są karmione piersią. Produkt swoim składem przypomina naturalne mleko matki - zawiera kwasy omega-3 (w tym DHA), które wspierają prawidłowy rozwój młodego układu nerwowego i mózgu. Ponadto, zawarte w preparacie oligosacharydy, witaminy, minerały oraz nukleotydy przyczyniają się do prawidłowego rozwoju i wzrostu dziecka.

Dostępny w 14% aptek.

Środek spożywczy

Bebilon 1 Prosyneo HA proszek (do wytworzenia płynu)

Bebilon 1 Prosyneo HA to mleko początkowe w proszku, które podaje się dzieciom od urodzenia do 6 miesiąca życia, jeśli nie są karmione piersią. Specjalna formuła preparatu, zawierająca zhydrolizowane fragmenty białka sprawia, że produkt nie wywołuje alergii pokarmowych. Ponadto, mleko zawiera kompleks witamin, minerałów i innych substancji pokarmowych, które wspierają funkcjonowanie i prawidłowy rozwój dziecka.

Dostępny w 15% aptek.

Środek spożywczy

Bebilon 1 z Pronutra Advance proszek (do wytworzenia płynu)

Bebilon 1 z Pronutra Advance to mleko początkowe w proszku przeznaczone do karmienia niemowląt do 6 miesiąca życia, jeśli nie są karmione piersią. Produkt swoim składem przypomina naturalne mleko matki - zawiera kwasy omega-3 (w tym DHA), które wspierają prawidłowy rozwój młodego układu nerwowego i mózgu. Ponadto, zawarte w preparacie oligosacharydy, witaminy, minerały oraz nukleotydy przyczyniają się do prawidłowego rozwoju i wzrostu dziecka.

Dostępny w 18% aptek.

Środek spożywczy

Bebilon 1 z Pronutra Advanced płyn

Bebilon 1 z Pronutra Advance to mleko początkowe w płynie przeznaczone do karmienia niemowląt do 6 miesiąca życia, jeśli nie są karmione piersią. Produkt swoim składem przypomina naturalne mleko matki - zawiera kwasy omega-3 (w tym DHA), które wspierają prawidłowy rozwój młodego układu nerwowego i mózgu. Ponadto, zawarte w preparacie oligosacharydy, witaminy, minerały oraz nukleotydy przyczyniają się do prawidłowego rozwoju i wzrostu dziecka.

Dostępny w 7% aptek.

Środek spożywczy

Bebilon 1 z Pronutra+ proszek (do wytworzenia płynu)

Bebilon 1 z Pronutra+ to mleko początkowe w proszku przeznaczone dla niemowląt do 6 miesiąca życia, które nie są karmione piersią. Swoim składem przypomina naturalne mleko matki - zawiera kwasy omega-3 (w tym DHA) wspierające prawidłowy rozwoju młodego mózgu i układu nerwowego. Ponadto zawarte w preparacie oligosacharydy, nukleotydy, witaminy i minerały wspierają prawidłowe funkcjonowanie organizmu dziecka.

Dostępny w 12% aptek.

Środek spożywczy

Bebilon 2 Comfort proszek (do wytworzenia płynu)

Bebilon 2 Comfort to mleko przeznaczone do stosowania u dzieci od 7 do 12 miesiąca życia, gdy występują u nich kolki i zaparcia. Dzięki specjalnej kompozycji białek i obniżonej zawartości laktozy produkt jest lekkostrawny, przez co łagodzi dolegliwości trawienne - stolce są luźniejsze i zmniejsza się wydzielanie gazów. Dodatkowo zawiera liczne witaminy i składniki mineralne niezbędne w czasie intensywnego wzrostu.

Dostępny w 13% aptek.

Środek spożywczy

Bebilon 2 Pepti DHA proszek (do wytworzenia płynu)

Bebilon 2 Pepti DHA to mleko modyfikowane dla niemowląt powyżej 6 miesiąca życia z alergią na białka mleka krowiego. Zawiera w znacznym stopniu zhydrolizowane białko oraz dodatek kwasu dokozaheksaenowego (DHA), który wspomaga prawidłowy rozwój układu nerwowego. Ponadto produkt dostarcza nukleotydy, witaminy i składniki mineralne, które są niezbędne w czasie intensywnego rozwoju dziecka. Dodatkowo zawarte w mleku oligosacharydy wspierają naturalną odporność.

Dostępny w 83% aptek.

Środek spożywczy

Bebilon 2 Pepti Syneo proszek (do wytworzenia płynu)

Bebilon 2 Pepti Syneo to hipoalergiczne mleko w proszku przeznaczone do żywienia niemowląt po ukończeniu 6 miesiąca życia, cierpiących na alergie pokarmowe. Mleko zawiera kompozycję oligosacharydów GOS/FOS i probiotycznych bakterii naturalnie występujących w jelitach niemowląt, która wspiera prawidłową pracę jelit oraz redukuje ryzyko wystąpienia alergii. Ponadto produkt dostarcza nukleotydy, witaminy i składniki mineralne, które są niezbędne w czasie intensywnego rozwoju dziecka.

Dostępny w 18% aptek.

Środek spożywczy

Bebilon 2 Profutura proszek (do wytworzenia płynu)

Bebilon 2 Profutura to mleko modyfikowane w proszku przeznaczone dla dzieci od 6 do 12 miesiąca życia. Produkt swoim składem przypomina naturalne mleko matki - zawiera kwasy omega-3, które wspierają prawidłowy rozwój układu nerwowego i mózgu. Ponadto zawarte w preparacie oligosacharydy, witaminy, minerały oraz nukleotydy przyczyniają się do właściwego rozwoju dziecka.

Dostępny w 14% aptek.

Środek spożywczy

Bebilon 2 Prosyneo HA proszek (do wytworzenia płynu)

Bebilon 2 Prosyneo HA to mleko modyfikowane w proszku, które podaje się dzieciom po 6 miesiącu życia. Specjalna formuła preparatu, zawierająca zhydrolizowane fragmenty białka sprawia, że produkt nie wywołuje alergii pokarmowych. Ponadto, mleko zawiera kompleks witamin, minerałów i innych substancji pokarmowych, które wspierają funkcjonowanie i prawidłowy rozwój dziecka.

Dostępny w 13% aptek.

Środek spożywczy

Bebilon 2 z Pronutra Advance płyn

Bebilon 2 z Pronutra Advance to mleko modyfikowane w płynie przeznaczone do karmienia niemowląt po 6 miesiącu życia. Produkt swoim składem przypomina naturalne mleko matki - zawiera kwasy omega-3 (w tym DHA), które wspierają prawidłowy rozwój młodego układu nerwowego i mózgu. Ponadto, zawarte w preparacie oligosacharydy, witaminy, minerały oraz nukleotydy przyczyniają się do prawidłowego rozwoju i wzrostu dziecka.

Dostępny w 2% aptek.

Środek spożywczy

Bebilon 2 z Pronutra Advance proszek (do wytworzenia płynu)

Bebilon 2 z Pronutra Advance to mleko modyfikowane w proszku przeznaczone do karmienia niemowląt do 6 miesiąca życia, jeśli nie są karmione piersią. Produkt swoim składem przypomina naturalne mleko matki - zawiera kwasy omega-3 (w tym DHA), które wspierają prawidłowy rozwój młodego układu nerwowego i mózgu. Ponadto, zawarte w preparacie oligosacharydy, witaminy, minerały oraz nukleotydy przyczyniają się do prawidłowego rozwoju i wzrostu dziecka.

Dostępny w 19% aptek.

Środek spożywczy

Bebilon 2 z Pronutra+ proszek (do wytworzenia płynu)

Bebilon 2 z Pronutra+ to mleko modyfikowane przeznaczone do karmienia bądź dokarmiania dzieci od 6 do 12 miesiąca życia. Swoim składem przypomina naturalne mleko matki - zawiera kwasy omega-3 przyczyniające się do prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego. Ponadto produkt zawiera dobraną do wieku kombinację składników odżywczych, które wspierają procesy wzrostowe i rozwój dziecka.

Dostępny w 14% aptek.

Środek spożywczy

Bebilon 3 Junior o smaku waniliowym proszek (do wytworzenia płynu)

Bebilon 3 Junior o smaku waniliowym to mleko modyfikowane w proszku przeznaczone do karmienia dzieci od 1 roku życia. Produkt swoim składem przypomina naturalne mleko matki - zawiera kwasy omega-3 (w tym DHA), które wspierają prawidłowy rozwój młodego układu nerwowego i mózgu. Ponadto, zawarte w preparacie oligosacharydy, witaminy, minerały oraz nukleotydy przyczyniają się do prawidłowego rozwoju i wzrostu dziecka.

Dostępny w 1% aptek.

Środek spożywczy

Bebilon 3 Junior z Pronutra+ proszek (do wytworzenia płynu)

Bebilon 3 Junior z Pronutra+ to mleko modyfikowane dla dzieci powyżej 1 roku życia. Zawiera kwas alfa-linolenowy z grupy omega-3, który wspiera prawidłowy rozwój mózgu oraz witaminy A, C i D wspomagające funkcjonowanie układu odpornościowego.

Dostępny w 8% aptek.

Środek spożywczy

Bebilon 3 Profutura proszek (do wytworzenia płynu)

Bebilon 3 Profutura to mleko modyfikowane w proszku przeznaczone do dokarmiania dzieci powyżej 1 roku życia. Skład preparatu został skonstruowany w taki sposób by dostarczyć dziecku wszystkich niezbędnych do prawidłowego rozwoju substancji, witamin i mikroelementów. Mleko zawiera m.in. kwasy DHA, oligosacharydy czy witaminę D, które wspomagają prawidłowy wzrost organizmu oraz rozwój układu nerwowego.

Dostępny w 12% aptek.

Środek spożywczy

Bebilon 3 Profutura Junior proszek (do wytworzenia płynu)

Bebilon 3 Profutura Junior to mleko modyfikowane w proszku przeznaczone do dokarmiania dzieci powyżej 1 roku życia. Skład preparatu został skonstruowany w taki sposób by dostarczyć dziecku wszystkich niezbędnych do prawidłowego rozwoju substancji, witamin i mikroelementów. Mleko zawiera m.in. kwasy DHA, oligosacharydy czy witaminę D, które wspomagają prawidłowy wzrost organizmu oraz rozwój układu nerwowego.

Dostępny w 1% aptek.

Środek spożywczy

Bebilon 3 Prosyneo HA proszek (do wytworzenia płynu)

Bebilon 3 Prosyneo HA to mleko modyfikowane w proszku, które podaje się dzieciom po 1 roku życia. Specjalna formuła preparatu, zawierająca zhydrolizowane fragmenty białka sprawia, że produkt nie wywołuje alergii pokarmowych. Ponadto, mleko zawiera kompleks witamin, minerałów i innych substancji pokarmowych, które wspierają funkcjonowanie i prawidłowy rozwój dziecka.

Dostępny w 4% aptek.

Środek spożywczy

Bebilon 3 z Pronutra Advance proszek (do wytworzenia płynu)

Bebilon 3 z Pronutra Advance to mleko modyfikowane w proszku przeznaczone do karmienia dzieci od 1 roku życia. Produkt swoim składem przypomina naturalne mleko matki - zawiera kwasy omega-3 (w tym DHA), które wspierają prawidłowy rozwój młodego układu nerwowego i mózgu. Ponadto, zawarte w preparacie oligosacharydy, witaminy, minerały oraz nukleotydy przyczyniają się do prawidłowego rozwoju i wzrostu dziecka.

Dostępny w 18% aptek.

Środek spożywczy

Bebilon 3 z Pronutra Advance o smaku waniliowym proszek (do wytworzenia płynu)

Bebilon 3 z Pronutra Advance o smaku waniliowym to mleko modyfikowane w proszku przeznaczone do karmienia dzieci od 1 roku życia. Produkt swoim składem przypomina naturalne mleko matki - zawiera kwasy omega-3 (w tym DHA), które wspierają prawidłowy rozwój młodego układu nerwowego i mózgu. Ponadto, zawarte w preparacie oligosacharydy, witaminy, minerały oraz nukleotydy przyczyniają się do prawidłowego rozwoju i wzrostu dziecka.

Dostępny w 1% aptek.

Środek spożywczy

Bebilon 4 Junior z Pronutra+ proszek (do wytworzenia płynu)

Bebilon 4 Junior z Pronutra+ to mleko modyfikowane dla dzieci powyżej 2 roku życia. Zawiera kwas alfa-linolenowy z grupy omega-3, który wspiera prawidłowy rozwój mózgu oraz witaminy A, C i D wspomagające funkcjonowanie układu odpornościowego.

Dostępny w 5% aptek.

Środek spożywczy

Bebilon 4 Profutura proszek (do wytworzenia płynu)

Bebilon 4 Profutura to mleko modyfikowane w proszku przeznaczone do dokarmiania dzieci powyżej 2 roku życia. Skład preparatu został skonstruowany w taki sposób by dostarczyć dziecku wszystkich niezbędnych do prawidłowego rozwoju substancji, witamin i mikroelementów. Mleko zawiera m.in. kwasy DHA, oligosacharydy czy witaminę D, które wspomagają prawidłowy wzrost organizmu oraz rozwój układu nerwowego.

Dostępny w 9% aptek.

Środek spożywczy

Bebilon 4 z Pronutra Advance proszek (do wytworzenia płynu)

Bebilon 4 z Pronutra Advance to mleko modyfikowane w proszku przeznaczone do dokarmiania dzieci powyżej 2 roku życia. Produkt zawiera kwasy omega-3, które wspierają prawidłowy rozwój młodego układu nerwowego i mózgu. Ponadto zawarte w preparacie oligosacharydy, witaminy, minerały oraz nukleotydy przyczyniają się do prawidłowego rozwoju i wzrostu dziecka.

Dostępny w 16% aptek.

Środek spożywczy

Bebilon 5 Junior z Pronutra+ proszek (do wytworzenia płynu)

Bebilon 5 Junior Z Pronutra+ to mleko modyfikowane przeznaczone do dokarmiania dzieci w wieku przedszkolnym. Zawiera kwas alfa-linolenowy z grupy omega-3, który wspiera prawidłowy rozwój mózgu oraz witaminy A, C i D wspomagające funkcjonowanie układu odpornościowego.

Dostępny w 2% aptek.

Środek spożywczy

Bebilon 5 z Pronutra Advance proszek (do wytworzenia płynu)

Bebilon 5 z Pronutra Advance to mleko modyfikowane w proszku przeznaczone do dokarmiania dzieci w wieku przedszkolnym. Produkt zawiera kwasy omega-3, które wspierają prawidłowy rozwój młodego układu nerwowego i mózgu. Ponadto zawarte w preparacie oligosacharydy, witaminy, minerały oraz nukleotydy przyczyniają się do prawidłowego rozwoju i wzrostu dziecka.

Dostępny w 11% aptek.

Środek spożywczy

Bebilon Alerlac proszek (do wytworzenia zawiesiny)

Bebilon Alerlac to bezglutenowy produkt zbożowy przeznaczony do urozmaicania diety dzieci, u których występują alergie pokarmowe. Zawiera mąkę z kiełków ziaren chleba świętojańskiego. Nie zawiera glutenu ani laktozy, białka mleka krowiego i soi. Może być stosowany jako jeden z pierwszych produktów stałych w diecie dziecka. Dodatkowo zawartość licznych minerałów i witamin wspomaga intensywny wzrost i rozwój.

Dostępny w 1% aptek.

Środek spożywczy

Bebilon AR proszek (do wytworzenia płynu)

Bebilon AR to produkt do stosowania u dzieci z tendencją do ulewania. Produkt może stanowić wyłączną dietę niemowląt od urodzenia. Dodatkowo zawiera wielonienasycone kwasy tłuszczowe i nukleotydy wspierające rozwój układu nerwowego oraz liczne witaminy i minerały niezbędne w okresie intensywnego wzrostu.

Dostępny w 11% aptek.

Środek spożywczy

Bebilon bez laktozy proszek (do wytworzenia płynu)

Bebilon bez laktozy to mleko początkowe w proszku dla niemowląt, które nie są karmione piersią. Mleko nie zawiera laktozy., dlatego jest odpowiednie dla dzieci na nią uczulonych. Dodatkowo skład preparatu wzbogacony jest o kwasy tłuszczowe (w tym DHA), które wspierają prawidłowy rozwój mózgu i układu nerwowego dziecka.

Dostępny w 4% aptek.

Środek spożywczy

Bebilon bez laktozy ProExpert proszek (do wytworzenia płynu)

Bebilon bez laktozy ProExpert to mleko modyfikowane w proszku przeznaczone do karmienia niemowląt od urodzenia do 6 miesiąca życia, które są uczulone na laktozę. Preparat zawiera optymalną kombinację składników odżywczych, wspierającą prawidłowy rozwój dzieci na tym etapie życia.

Dostępny w 1% aptek.

Środek spożywczy

Bebilon HMF ProExpert proszek (do wytworzenia płynu)

Bebilon HMF ProExpert to dodatek do mleka kobiecego do stosowania u niemowląt przedwcześnie urodzonych i niemowląt, które przyszły na świat z małą i bardzo małą urodzeniową masą ciała. Produkt wzbogaca mleko matki w białko, składniki mineralne, witaminy, pierwiastki śladowe i zwiększa wartość energetyczną, dzięki czemu pokrywa specyficzne zapotrzebowanie wcześniaków.

Dostępny w 1% aptek.

Środek spożywczy

Bebilon Nenatal Home Proexpert proszek (do wytworzenia płynu)

Bebilon Nenatal Home Proexpert to mleko w proszku przeznaczone do postępowania dietetycznego u wcześniaków i niemowląt, które przyszły na świat z małą i bardzo małą urodzeniową masą ciała. Zawiera specjalnie dostosowane ilości składników odżywczych, które pomagają uzupełnić niedobory. Ponadto stanowi źródło oligosacharydów podnoszących naturalną odporność dziecka oraz kwasów tłuszczowych wspierających rozwój układu nerwowego.

Dostępny w 6% aptek.

Środek spożywczy

Bebilon Nenatal Home z Pronutra proszek (do wytworzenia płynu)

Bebilon Nenatal Home z Pronutra to środek przeznaczony do postępowania dietetycznego u niemowląt przedwcześnie urodzonych i niemowląt, które przyszły na świat z małą i bardzo małą urodzeniową masą ciała. Zawiera specjalnie dostosowane ilości składników odżywczych, które pomagają uzupełnić niedobory, oligosacharydy zwiększające naturalną odporność oraz kwasy tłuszczowe omega wspierające rozwój układu nerwowego.

Dostępny w 1% aptek.

Środek spożywczy

Bebilon Nenatal Premium proszek (do wytworzenia płynu)

Bebilon Nenatal Premium to mleko modyfikowane przeznaczone dla wcześniaków z małą i bardzo małą urodzeniową masą ciała. Zawiera zbilansowane ilości składników odżywczych, które pomagają uzupełnić niedobory. Ponadto, zawarte w produkcie oligosacharydy zwiększają naturalną odporność organizmu, a kwasy tłuszczowe omega wspierają rozwój mózgu i układu nerwowego.

Dostępny w 1% aptek.

Środek spożywczy

Bebilon Nenatal Premium Proexpert płyn

Bebilon Nenatal Premium to dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego w płynie, przeznaczony dla wcześniaków z małą i bardzo małą urodzeniową masą ciała. Zawiera zbilansowane ilości składników odżywczych, które pomagają uzupełnić niedobory. Ponadto, zawarte w produkcie oligosacharydy zwiększają naturalną odporność organizmu, a kwasy tłuszczowe omega wspierają rozwój mózgu i układu nerwowego.

Dostępny w 1% aptek.

Środek spożywczy

Bebilon Nenatal Premium z Pronutra płyn

Bebilon Nenatal Premium z Pronutra to mleko modyfikowane w płynie przeznaczone dla wcześniaków z małą i bardzo małą urodzeniową masą ciała. Zawiera specjalnie skomponowaną mieszankę odżywczą Pronutra, które pokrywa specyficzne zapotrzebowanie wcześniaków - oligosacharydy zwiększające naturalną odporność oraz kwasy tłuszczowe omega dla rozwoju układu nerwowego.

Dostępny w 1% aptek.

Środek spożywczy

Bebilon Nutriton proszek (do wytworzenia zawiesiny)

Bebilon Nutriton to preparat zagęszczający mleko matki. Przeznaczony do stosowania u noworodków, niemowląt i dzieci z tendencją do ulewania, które są karmione piersią. Zawiera mączkę z drzewa świętojańskiego, dzięki czemu zagęszcza pokarm i sprawia, że pozostaje on w żołądku.

Dostępny w 55% aptek.

Środek spożywczy

Bebilon Pepti płyn

Bebilon Pepti to mleko modyfikowane w płynie przeznaczone dla dzieci z nietolerancją lub alergią na białko pokarmowe. Zawiera niezbędne składniki do prawidłowego rozwoju i intensywnego wzrostu dziecka. Produkt gotowy do spożycia.

Dostępny w 1% aptek.

Środek spożywczy

Bebilon Pepti MCT proszek (do wytworzenia płynu)

Bebilon Pepti MCT to hipoalergiczny produkt mlekozastępczy, który może być stosowany już od pierwszych dni życia, u dzieci z zaburzeniami wchłaniania i trawienia tłuszczów, bądź u pacjentów chorujących na przewlekłe biegunki czy celiakię. Białka zawarte w preparacie zostały poddane częściowej hydrolizie, przez co produkt nadaje się dla pacjentów uczulonych na proteiny mleka krowiego. Mleko zawiera liczne witaminy i składniki mineralne wspierające intensywny wzrost i rozwój dziecka na tym etapie życia.

Dostępny w 8% aptek.


redaktor: Angelika Talar-Śpionek, mgr farm.
ostatnia zmiana: 23.10.2020 08:26:32

Dokładamy wszelkich starań, aby nasz artykuł jak najlepiej oddawał dostępne informacje, ale nie można go traktować jako konsultacji farmaceutycznej. Przed zażyciem leku należy przeczytać ulotkę, a w przypadku pytań skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Wszystkie podane w artykule nazwy produktów są przykładowe i nie stanowią żadnej formy reklamy. Wszystkie prawa autorskie do artykułu są zastrzeżone przez GdziePoLek sp. z o. o.

Skonsultuj się z lekarzem on-line

Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.

Umów telekonsultację

Najnowsze pytania

Czy to możliwe, że po zmianie mleka Bebilon Pepti Syneo na Bebilon dziecko się nie najada?
Moje dziecko jadło mleko bebilon pepti syneo przez 3 miesiace, zmienilismy na bebilon zwykły. Czy to mozliwe ze sie teraz nie najada.?
odpowiada Katarzyna Domagała

Czy mogę podać dziecku z alergią na białko mleka krowiego Bebilon Pepti Syneo?
Czy Bebilon Pepti Syneo mogę stosować u dziecka, które jest karmione piersią, natomiast, gdy chcę wyjść z domu, dziecku będzie podane mleko modyfikowa...
odpowiada Ewa Pilch

Na Twoje pytania w temacie bebilon - mleka modyfikowane i preparaty żywieniowe od pierwszego dnia życia dziecka odpowiadają nasi farmaceuci, lekarze i inni eksperci.

Twój adres IP i wybrana lokalizacja zostaną zapisane. Polityka Prywatności.