To89 (anonim, 188.147.45.)
około roku temu, Warszawa

Czy podczas przyjmowania leku Absenor trzeba stosować preparaty wspomagające pracę wątroby?

Zazywam Absenor oslonowo zastanawiam się nad Heparegen czy hepaslimin?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Co prawda, istnieją doniesienia o przypadkach ciężkich uszkodzeń wątroby u pacjentów stosujących lek Absenor, jednak jeśli na podstawie wywiadu i wyników badań laboratoryjnych nie zalecono przyjmowania preparatów wspomagających pracę wątroby, nie należy stosować ich bez konsultacji z lekarzem.

Działanie hepatotoksyczne zwykle obserwuje się w ciągu pierwszych 6 miesięcy przyjmowania leku, najbardziej narażone na nie są dzieci poniżej 3 roku życia. Bardziej szczegółowe informacje zawarte są w ulotce:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/1418/absenor-tabletki/ulotka

Bardzo ważne jest wykonywanie regularnych, comiesięcznych oznaczeń parametrów krwi, w tym enzymów wątrobowych (AlAT, AspAT) przez pierwsze 6 miesięcy stosowania leku. Generalnie uważa się, że po 12 miesiącach leczenia bez nieprawidłowych wyników badań laboratoryjnych, wystarczające będą 2-3 badania kontrolne w ciągu roku. Jeśli wyniki badań nie dobiegają od normy nie ma potrzeby stosowania preparatów wspomagających wątrobę.

Heparegen to produkt leczniczy, wydawany z przepisu lekarza zawierający jako substancję czynną tymonacyk. Lek wspomaga procesy odtruwania, chroni wątrobę oraz działa żółciopędnie. Nie należy stosować go bez konsultacji z lekarzem. Więcej o leku znaleźć można w ulotce:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/34732/heparegen-tabletki/ulotka

Drugi wspomniany preparat - Hepaslimin to suplement diety zawierający składniki wspomagające utrzymanie zdrowej wątroby oraz zachowanie prawidłowej masy ciała, m.in. L-asparaginian L-ornityny, winian choliny, wyciąg z liści mate, wyciąg z ziela karczocha, wyciąg z korzenia cykorii. Wśród podobnych produktów dostępnych bez recepty można znaleźć m.in. preparaty z karczochem, ostropestem plamistym, fosfolipidami czy sylimaryną. Ich stosowanie jest stosunkowo bezpieczne, jednak jeśli nie stwierdza się żadnych objawów zaburzeń pracy wątroby, nie ma potrzeby ich stosowania.
Więcej informacji na temat preparatów wspomagających wątrobę można znaleźć w linku poniżej:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/watroba

Zachęcam również do lektury naszych artykułów, które mogą okazać się pomocne:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/co-zrobic-po-pierwszym-ataku-padaczki
https://www.gdziepolek.pl/tematy/czy-bac-sie-dzialan-niepozadanych-lekow