Agnieszka (anonim, 83.26.171.)
około miesiąca temu, Warszawa

Czy powinnam przyjąć dodatkową tabletkę Vines jeśli wystąpiły 2 luźne stolce ok. 2-3 godziny po przyjęciu leku?

Witam, mam pytanie odnośnie czy powinnam przyjąć dodatkową tabletkę w takiej sytuacji. Dziś ok 7 miałam luźnego stolca i sytuacja powtórzyła się ok 11. Przyjęłam tabletkę dziś 40min później niż zwykle (zamiast 10:30 to 11:10), ponieważ miałam próbną maturę i nie mogłam przyjąć jej o stałej porze. Ok 13:10 i 14:30 sytuacja się powtórzyła- były trochę mniej obfite, ale nadal luźne. Stosuje Vines od 8 miesięcy i aktualnie jestem na 5 żółtej tabletce.

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Agnieszka (anonim, 83.26.171.)
około miesiąca temu

Dziękuje, spokojnego wieczoru

Tak, jest możliwość uszkodzenia naczynia, jego pęknięcie może spowodować niewielkie krwawienie.

Agnieszka (anonim, 83.26.171.)
około miesiąca temu

Dobrze, rozumiem. Dziękuje.
Mam jeszcze pytanie trochę odbiegające od poprzedniego a mianowicie- czy jest prawdopodobieństwo podrażnienia pochwy (np. Powodując uszkodzenie nabłonka a za tym idzie niewielkie krwawienie) stosując tampon na ostatni dzień krwawienia z odstawienia? ( występuje tylko niewielkie krwawienie)

Ponieważ nie wystąpiły wymioty, a jedynie dwa luźne wypróżnienia po zastosowaniu tabletki, nie ma konieczności przyjmowania ponownie żółtej tabletki, antykoncepcja zostanie zachowana.
Ryzyko obniżenia skuteczności leku wzrasta w sytuacji, gdy występuje biegunka (minimum 3-4 luźne - wodniste wypróżnienia, którym towarzyszy, np. ból brzuch, gorączka); jeśli na 2 godziny po przyjęciu tabletki doświadczyła Pani dwóch luźnych wypróżnień, takiego ryzyka nie ma.
Proszę kontynuować stosowanie tabletek o stałej porze.

Przesyłam linki do materiałów, które mogą okazać się pomocne:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-prawidlowo-stosowac-antykoncepcje
https://www.gdziepolek.pl/produkty/81748/vines-tabletki-powlekane

Agnieszka (anonim, 83.26.171.)
około miesiąca temu

Teoretycznie opóźnienie dopuszczalne tabletek wynosi 12h. Zatem jeśli byłaby taka konieczność, ze musiałabym przyjąć dodatkową to czy nie obniży to skuteczności?