Marcin (anonim, 37.225.55.)
około miesiąca temu, Warszawa

Czy przy braniu leków Atoris, Rytmonorm, Primacor, Nebilet, Zofenil i Diuver mogę stosować Sildenafil Actavis?

Witam. Czy przy braniu leków Atoris, Rytmonorm, Primacor, Nebilet, Zofenil i Diuver mogę stosować Sildenafil Activas? Problem ze wzwodem po przebytym zawale w 2017 r

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Nie istnieje lek o nazwie "Sildenafil Activas", jeśli chodzi o Sildenafil Actavis, proszę czytać dalej.

Sildenafil Actavis jest lekiem wydawanym z przepisu lekarza, zatem o jego stosowaniu w Pana sytuacji zdrowotnej powinien zdecydować lekarz, tym bardziej, że zaleconej terapii obecny jest lek Nebilet.

Z jednej strony nie ma przeciwwskazań do stosowania sildenafilu z lekami beta-adrenolitycznymi, do których należy nebiwolol - substancja czynna leku Nebilet, a z drugiej sildenafilu nie wolno stosować z lekami uwalniającymi tlenek azotu, ponieważ może dojść do niebezpiecznego dla zdrowia spadku ciśnienia tętniczego.

Cechą odróżniającą nebiwolol od pozostałych leków beta-adrenolitycznych jest jego zdolność do rozkurczu naczyń krwionośnych, co uzależnione jest właśnie od wpływu na syntezę tlenku azotu.

Reasumując, Nebilet to lek z grupy beta-adrenolityków o dodatkowym działaniu wpływającym na procesy syntezy tlenku azotu, dlatego podczas jego zażywania nie należy stosować preparatów z sildenafilem bez konsultacji z lekarzem.

Pozostałe leki nie wchodzą w interakcję z sildenafilem.

Zachęcam do lektury artykułów, które mogą okazać się przydatne:
- https://www.gdziepolek.pl/tematy/czy-mozna-laczyc-leki-ze-soba
- https://www.gdziepolek.pl/tematy/stosowanie-lekow-a-seks