X (anonim, 80.87.37.)
około miesiąca temu, Warszawa

Jak długo trwa krwawienie z odstawienia przy leku Axia Conti? Kiedy się pojawia? Jak jest intesywne?

Witam, to moje pierwsze opakowanie Axia Conti, biorę już 2 tabletkę placebo. Czy plamienie w tych dniach jest podobne do miesiączki czy raczej skąpe jak plamienia środcykliczne(które występują u mnie przez przyzwyczajanie się organizmu do leku)? Ile dni trwa takie plamienie w trakcie zażywania placebo? I czy występuje, i bedzie juz zawsze występować w dniach placebo co miesiąc jako "zamiennik" miesiączki? I czy to dodatkowo informuje o skuteczności i prawidłowości w zażywaniu leku?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

około miesiąca temu

W przypadku stosowania tabletek antykoncepcyjnych, zwłaszcza w pierwszych miesiącach, mogą występować nieregularne krwawienia i plamienia. Po okresie przystosowania się organizmu do leku tzw. krwawienie z odstawienia zwykle rozpoczyna się w 2. lub 3. dniu stosowania tabletek placebo. Długość i intensywność krwawienia jest uwarunkowana indywidualnie. Sporadycznie krwawienie z odstawienia może nie wystąpić wcale.
Gwarantem skuteczności preparatu jest jego regularne stosowanie. Przy wystąpieniu wymiotów lub biegunki w czasie 3-4 godzin od zażycia tabletki należy zażyć kolejną, a jeżeli będzie istniała konieczność zażywania leków osłabiających skuteczność antykoncepcji stosowanie dodatkowej ochrony.

Zachęcam do zapoznania się z materiałami dodatkowymi, które mogą okazać się przydatne:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-prawidlowo-stosowac-antykoncepcje
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jakie-leki-oslabiaja-skutecznosc-antykoncepcji