Angelika (anonim, 188.146.224.)
około 12 dni temu, Warszawa

Czy jeśli przyjęłam tabletkę antykoncepcyjną po 15 godzinach, ryzyko ciąży jest duże?

Zapomniałam o jednej z tabletek antykoncepcyjnych i przyjęłam ją po 15 godzinach, zaraz jak sobie o niej przypomniałam.W tym dniu również współżyłam. Wcześniejsze tabletki były przyjmowane poprawnie. Czy ten jeden przypadek pominięcia tabletki mógł wpłynąć na ich działanie?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Generalnie w każdym tygodniu, jeśli opóźnienie wynosi więcej niż 12h - ryzyko istnieje. Przy czym wówczas wystarczy przyjąć tabletkę tak szybko jak to możliwe i zabezpieczać się dodatkowo przez 7 dni. W wypadku trzeciego tygodnia, zgodnie ze wskazaniami producenta należy pominąć przerwę na krwawienie. Jeśli do tej pory nie zdarzało się Pani pomijać żadnej dawki to ryzyko zajścia w ciąże nie jest bardzo duże, natomiast istnieje. Proszę zatem postępować według schematu poniżej, a po 10-14 dniach od stosunku wykonać dla pewności test ciążowy.

Angelika (anonim, 188.146.224.)
około 12 dni temu

Czy przy pominięciu tabletki z drugiego tygodnia lub końca pierwszego również istnieje możliwość zmniejszenia skuteczności działania tabletek? Czy tylko przy trzecim ze względu na zbliżający się okres?

Istnieje znaczne ryzyko zmniejszenia skuteczności metody ze względu na zbliżający się 7- dniowy okres przyjmowania tabletek placebo. Proszę natychmiast przyjąć ostatnią zapomnianą tabletkę, nawet jeżeli oznacza to jednoczesne przyjęcie dwóch tabletek. Należy kontynuować przyjmowanie tabletek o zwykłej porze aż do czasu zakończenia przyjmowania tabletek zawierających substancje czynne. Następnie należy wyrzucić 7 tabletek z ostatniego rzędu (tabletki placebo) i od razu rozpocząć przyjmowanie tabletek z następnego opakowania. Proszę również dodatkowo zabezpieczać się prezerwatywą przez kolejne 7 dni.

Angelika (anonim, 188.146.224.)
około 12 dni temu

Była to tabletka z początku trzeciego tygodnia

Z którego tygodnia była to tabletka?

Angelika (anonim, 188.146.224.)
około 12 dni temu

Vibin mini

Proszę podać nazwę preparatu w celu uzyskania odpowiedzi. W zależności od tego jaki to jest lek, dopuszczalny poślizg w przyjęciu leku różni się ilością godzin.