Załamana (anonim, 89.64.79.)
około 5 miesięcy temu, Warszawa

Co zrobić, jeśli po leku Mirtor przytyłam 30 kg, a lekarz nie chce zmienić mi na inny?

Witam, biorę Mirtor 15 na noc i ketrel od początku czerwca. Na początku świetnie mi się spało, ale teraz powoli znowu zaczynam mieć problemy z zasypianiem. Problemem jest to, że od czerwca utyła już 30 kg a na ostatniej wizycie lekarz nie zmienił mi leku. Co robić w takim przypadku? Jest jakaś szansa na pohamowanie tego tycia?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Przyrost masy ciała to jedno z najczęstszych działań niepożądanych leku Mirtor. Dotyka on więcej niż 1 na 10 osób stosujących ten preparat.

W takim przypadku należy szczerze porozmawiać raz jeszcze z lekarzem, ewentualnie udać się po poradę do lekarza rodzinnego lub po prostu - zasięgnąć porady innego psychiatry.

Proszę pamiętać, że działania niepożądane leków powinno się zgłaszać lekarzowi lub indywidualnie. Zgłaszając działania niepożądane pomaga Pani innym pacjentom, również swoim bliskim, którzy kiedyś także mogą potrzebować tego samego leku. Krok ten pozwala także zgromadzić więcej informacji na temat bezpieczeństwa stosowania produktów leczniczych i aktualizować dane na ich temat.
O tym, jak to zrobić, pisaliśmy tutaj:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-i-dlaczego-zglaszac-dzialania-niepozadane