weeerree (anonim, 188.146.100.)
około 4 miesięcy temu, Warszawa

Czy osłabienie, "mega" zatkany nos i ból gardła są wskazaniami do zrobienia testu na Covid-19?

Mam ogólne osłabienie, mega zatkany nos i bol gardła. Czy powinnam zrobić test na covid 19

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

MARLENA. Przsiega 💔💛💃cvfhhjjlk (anonim, 89.68.104.)
około 2 dni temu

Odpowiedź została usunięta. Powód: jest spamem.

Zasady społeczności znajdziesz tutaj. Jeśli uważasz, że Twoja odpowiedź została usunięta przez pomyłkę, skontaktuj się z nami. Dziękujemy!

MARLENA. Przsiega 💔💛💃cvfhhjjlk (anonim, 89.68.104.)
około 6 dni temu

Odpowiedź została usunięta. Powód: jest spamem.

Zasady społeczności znajdziesz tutaj. Jeśli uważasz, że Twoja odpowiedź została usunięta przez pomyłkę, skontaktuj się z nami. Dziękujemy!

Witold (anonim, 188.146.64.)
około 14 dni temu

OMG śmiechu warte typowe objawy przeziębienia i grypy WHO że dzięki Covid znikła grypa no tak wszystko się zgadza grypa po rebrandingu nazywa się Covid. Łatwiej jest ogłupić ludzi aniżeli udowodnić im że zostali ogłupieni.

Ivanka (anonim, 89.71.88.)
około miesiąca temu

Tak ja zrobiłam i COVID. Ten nos zatkany jest uporczywie długo

Wera (anonim, 46.149.154.)
około miesiąca temu

Hana, Zoja, Wojka czy już wam to minęło ??? Mam te same objawy i leci już trzeci tydzień 😔

Zaburzenia węchu i smaku są bardzo charakterystyczne dla infekcji COVID-19 i niestety mogą utrzymywać się także po ustąpieniu choroby (czyli w sytuacji, kiedy test nie wykazuje już obecności wirusa).

Zachęcam do lektury poniższego artykułu:
https://www.gdziepolek.pl/blog/co-po-covid-19-powiklania

Osłabienie smaku i węchu może pojawić się także w dolegliwościach nosa i zatok, przy katarze infekcyjnym czy alergicznym. Przypuszczam, że niemal każdy przy przeziębieniu doświadczył takich symptomów. Według relacji pacjenci z COVID-19 odczuwalność tych zaburzeń jest jednak inna.

Aaaaa (anonim, 88.130.63.)
około 2 miesięcy temu

Ja mam od 35 lat takie objawy te które opisujecie ,i co od 35lat mam covi 19 .Co do tego czasu lekarz mi mówił że to przeziębienie bo się goniło popodworku zimą podkoszulce ,czy ktoś może mi to wyjaśnić.

Doda (anonim, 37.30.54.)
około 2 miesięcy temu

Od tygodnia walczę lekkim katarem I zatkany nosem .Blokadę nosa mam taką ze aż w srodku nosa mnie boli nie mam węchu smak natomiast mam słodki gorzki słony i kwaśne. Czy miał ktoś takiego objawy przy covidzie.?

Hana (anonim, 86.111.104.)
około 3 miesięcy temu

Zatkany nos, brak kataru, smak (czuje już podstawowe słodki, słony, kwaśny, gorzki) ale nie wiem co jem. Brak gorączki ale mega silny ból głowy (nic nie pomaga).
Biegunka, pokasływanie i totalna niemoc, wysiłkiem jest pójście do łazienki. To już 5 dzień po wymazie +
Oby wreszcie było lepiej.
Zdrowia życzę.

Nikt nie jest w stanie powiedzieć Pani bez wykonania testu, że to na pewno Covid.

Zoja (anonim, 89.231.181.)
około 3 miesięcy temu

Jak najbardziej Covid
Ja mam tylko takie objawy. Mocno zatkany nos ale bez kataru, umiarkowane bóle głowy i lekkie osłabienie.

Dziękujemy za tę informację.

Wojka (anonim, 188.112.62.)
około 3 miesięcy temu

Tak. Ja miałam dokładnie takie objawy i wynik testu był dodatni. Przez ten zatkany nos nie czułam zapachów, ale smak już tak. Sporo kichałam, nos był zatkany, ale prawie w ogóle nie było wydzieliny.

Nie mamy możliwości, aby na podstawie opisanych przez Panią objawów, potwierdzić lub zaprzeczyć, że doszło do zakażenia koronawirusem. W aktualnym czasie infekcje wywołane przez koronawirusa będą nakładały się na zachorowania na grypę, przeziębienia i choroby bakteryjne, co może być trudne do odróżnienia.

Osobą kompetentną do postawienia diagnozy jest lekarz. Jeśli przypuszcza Pani, że może być Pani zakażona koronawirusem, to została uruchomiona specjalna infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia, na której można zasięgnąć informacji, jak postępować w przypadku takiego podejrzenia.
Infolinia działa całodobowo, siedem dni w tygodniu pod numerem telefonu 800-190-590. Można także kontaktować się ze stacją sanitarno-epidemiologiczną.

Wstępnie można dokonać u siebie samooceny za pomocą poniższego testu, aby sprawdzić, czy któreś z występujących objawów są szczególnie niepokojące:
https://www.gdziepolek.pl/test-koronawirus-covid

Należy jednak pamiętać, że ta ocena symptomów COVID-19 ma charakter informacyjny. Nie jest to natomiast diagnoza medyczna ani konsultacja lekarska.