Alaa (anonim, 77.255.10.)
około roku temu, Warszawa

Czy na ból brzucha spowodowany lekiem Structum mogę stosować leki osłonowe?

Witam
Biorę od miesiąca tabletki structum 500 mg że względu na problemy z chrząstkami i od tygodnia boli mnie brzuch. Zaznaczę, że tabletki biorę po jedzeniu. Czy powinnam brać tabletki osłonowe na żołądek? Problem z żołądkiem mam od tygodnia, raz po zjedzeniu pomarańczy wymiotowałam i ból brzucha a dokładniej nadbrzusza był okropny i przestałam brać tabletki, ale teraz wzięłam bo już jest lepiej z brzuchem lecz jak wzięłam dzisiaj drugą tabletkę wieczorem to zaczął mnie po niej znów boleć brzuch. I dodam, że biorę też witaminy w jednej tabletce.

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

PACJENT (anonim, 5.184.3.)
około 9 miesięcy temu

jAK MASZ DOLEGLIWOŚCI PO LEKU TO GO NIE BIERZ... :-)

Biegunka, ból brzucha i nudności są często zgłaszanym działaniem niepożądanym po zastosowaniu leku Structum. Takie dolegliwości mogą pojawić się u 10% pacjentów stosujących lek. Z kolei wymioty pojawiają się rzadko.

W Pani przypadku sugeruje porozmawiać na temat dolegliwości z lekarzem, który lek przepisał. Może będzie konieczna zmiana leczenia. W kwestii leków osłonowych, czyli inhibitorów pompy protonowej, to stosowanie ich bez konsultacji z lekarzem nie powinno trwać dłużej niż 14 dni. Bez recepty, wskazane są one jedynie w łagodzeniu objawów refluksu żołądkowo-przełykowego (np. zgagi i zarzucania kwaśnej treści żołądkowej). Trudno także wypowiadać się na temat konieczności stosowania poszczególnych leków, jeżeli nie są mi znane informacje na temat Pani zdrowia. Wiedzę taką posiada lekarz.

Structum jako substancję aktywną zawiera sól sodową kwasu chondroitynosiarkowego. Lek stosowany jest w leczeniu uzupełniającym objawów choroby zwyrodnieniowej stawów.
Załączam artykuł o leku:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/75099/structum-kapsulki

Polecam także inne nasze artykuły:
https://www.gdziepolek.pl/kategorie/zdrowe-miesnie-stawy-i-kosci
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-i-dlaczego-zglaszac-dzialania-niepozadane
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/czy-bac-sie-dzialan-niepozadanych-lekow