graza (anonim, 176.221.121.)
około 2 miesięcy temu, Warszawa

Czy lek Zevesin leczy, czy tylko zmniejsza częstotliwość oddawania moczu?

czy zevesin leczy czy tylko zmniejsz czestotliwosc oddawania moczu

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

około 2 miesięcy temu

Lek Zevesin jako substancję aktywną zawiera bursztynian solifenacyny. Jest to antagonista receptora muskarynowego, który hamuje skurcz mięśniówki gładkiej wypieracza. Lek stosowany jest w leczeniu objawowym naglącego nietrzymania moczu oraz parcia naglącego, które mogą występować u chorych z zespołem pęcherza nadreaktywnego.
Załączam ulotkę leku:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/98913/zevesin-5-mg-tabletki-powlekane/ulotka

Pęcherz nadreaktywny traktowany jest jako choroba przewlekła i prawdopodobnie wymaga stałego stosowania farmakoterapii. Według badań, do których udało mi się dotrzeć, po 6 miesiącach od odstawienia solifenacyny, nastąpił nawrót dolegliwości pęcherza nadreaktywnego u większości pacjentek.

Reasumując, substancja aktywna leku Zevesin charakteryzuje się dużą skutecznością. Już po tygodniu leczenia widoczne są korzystne efekty. Skuteczność leczenia utrzymuje się przez co najmniej 12 miesięcy. U połowy chorych, u których występowało nietrzymanie moczu, po 12 tygodniach leczenia, problem ten całkowicie ustąpił.
Jednak, niestety, jest to choroba nieuleczalna i po odstawieniu leku, problem z nadreaktywnością pęcherza może powrócić.
Pęcherza nadreaktywnego nie można wyleczyć, ale można go kontrolować do tego stopnia, by życie z tą chorobą nie stało się dla nas koszmarem.

Polecam nasze artykuły:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/leki-na-nietrzymanie-moczu
https://www.gdziepolek.pl/kategorie/nietrzymanie-moczu