Zegarynka (anonim, 5.173.216.)
około roku temu, Warszawa

Czy powinnam zwiększyć dawkę leku Brintellix jeśli mam wrażenie, że działa on zbyt słabo?

Witam. Biorę bintelix 10 mg już około roku. Pomaga mi. Próbowałam dwa razy odstawić. Po mniej więcej miesiącu ebez leku wracałam. Miesiąc temu wróciłam drugi raz. I mam wrażenie że dawka jest zbyt mała. Czy powinnam poczekać czy wziąć dwie tabletki. A w ogóle to prosze mi podpowiedziec czy mogłabym brać coś tańszego o podobnym działaniu?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Do @Robert:
Tak jak słusznie Pan zauważył, w takiej sytuacji najlepiej byłoby skonsultować się ze swoim lekarzem. Specjalista znając historię leczenia może zdecydować o zmianie sposobu terapii.

Robert (anonim, 95.175.1.)
około miesiąca temu

Witam podepnę się pod temat. Biore również brintellix.
Brałem około 3miesięcy dawkę 10mg 1raz dziennie(pomagał). Lecz po tym okresie zaczęły się ukazywać problemy żołądkowo-jelitowe. Lekarz odstawił mi ten lek i dał Asentre lecz problem powrócił.
Na kolejnej wizycie doszedłem z lekarzem do wniosku że efekty uboczne wszystkich moich leków nałożyły się na siebie a ja bez brintellixu jakoś nie moge dać sobie rady, więc wróciliśmy brintellix w niższej dawce - 5mg. Biore już 8dni ale nie widze efektu. Mam prośbe o porade czy czekać, czy iść na wizyte i to zgłosić. Biore ketrel codziennie lorafen na sen i ten brintellix 5mg.

Dawkę worioksetyny (substancji czynnej leku Brintellix) ustala lekarz na podstawie indywidualnej odpowiedzi pacjenta na leczenie. Może się ona wahać od 5 mg do maksymalnie 20 mg w jednorazowej dawce dobowej. Nie powinna Pani sama jej zwiększać, ani zmniejszać.

Po ustąpieniu objawów depresji (czyli już po pewnym okresie stosowania leku) zaleca się kontynuowanie leczenia co najmniej przez 6 miesięcy dla utrwalenia odpowiedzi przeciwdepresyjnej. Zastanawiam się zatem, jakie były przyczyny, dla których próbowała Pani aż dwa razy w ciągu roku odstawić lek, skoro jest on w Pani przypadku pomocny? Czy konsultowała Pani to posunięcie z psychiatrą?

Brintellix to jedyny zarejestrowany w Polsce lek z worioksetyną. Jest wybór leków przeciwdepresyjnych o podobnym profilu działania i zapewne niższej cenie i refundowanych, jednak dobór takiego leku pozostaje po stronie lekarza. Załączam nasz artykuł na ten temat:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/depresja

Załączam dodatkowe informacje dotyczące leku Brintellix:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/13859/brintellix-tabletki-powlekane/apteki/w-warszawie
https://www.gdziepolek.pl/produkty/13859/brintellix-tabletki-powlekane/ulotka