Marija (anonim, 37.212.26.)
około roku temu, Białystok

Gdzie mogę kupić lek Auditor (torasemid) 20 mg w Białymstoku?

Dzien dobry! Potrzebuje leki AUDITOR \TOROSEMID\ 20mg. Gdzie moge kupic ego w Bialymstoku.

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Jeśli chodzi o leki zawierające substancję czynną torasemid, preparaty dostępne w Polsce znaleźć można pod poniższym linkiem:
https://www.gdziepolek.pl/substancje/torasemide
Niektóre z nich występują również w dawce 20 mg (Torsemed oraz Toramide).

Z tego co udało mi się ustalić, preparat z torasemidem pod nazwą Auditor (АУДИТОР) prawdopodobnie dostępny jest na Białorusi, a podmiotem odpowiedzialnym za jego dopuszczenie do obrotu jest firma Sandoz (oddział w Słowenii). Wygląda zatem na to, że w Polsce analogicznym preparatem będzie Torsemed, na który pozwolenie postada również firma Sandoz (oddział w Austrii) i który najprawdopodobniej ma taki sam skład substancji pomocniczych. Opakowania tych preparatów również wyglądają bardzo podobnie. Załączam zatem link do sprawdzenia, w których aptekach na terenie Białegostoku można kupić preparat Torsemed w dawce 20 mg:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/79583/torsemed-tabletki/apteki/w-bialymstoku?pvId=113101 (opakowania po 30 tabletek)
https://www.gdziepolek.pl/produkty/79583/torsemed-tabletki/apteki/w-bialymstoku?pvId=189755 (opakowania po 60 tabletek)
Załączam również ulotkę leku:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/79583/torsemed-tabletki/ulotka

Proszę jednak pamiętać, że na ten lek potrzebna będzie recepta. Polska apteka może mieć trudności z realizacją recepty z Białorusi - pisaliśmy już na ten temat we wcześniejszym wątku:
https://www.gdziepolek.pl/opinie-i-pytania/1315/czy-mozna-kupic-w-polsce-lek-na-recepte-z-bialorusi
Istotne jest, by na recepcie znalazła się nazwa substancji czynnej (torasemid), jako że lek nie jest zarejestrowany w Polsce pod nazwą Auditor, oraz dawka (20 mg). Można również udać się do lekarza w Polsce i poprosić o wypisanie recepty na Torsemed 20 mg lub inny preparat z torasemidem w tej dawce - jednak decyzja w kwestii ordynacji leku należeć będzie do lekarza. Być może będzie on musiał przeprowadzić ponowną diagnostykę.

Inny dostępny w Polsce lek zawierający torasemid w dawce 20 mg nosi nazwę Toramide. Jest on bardzo podobny do wyżej wymienionego Torsemedu, z tą różnicą, iż nie zawiera w swoim składzie celulozy (jest to substancja pomocnicza, różnica ta nie powinna więc wpływać na efekt działania). Występuje tylko w opakowaniach po 30 tabletek. Podaję link do sprawdzenia dostępności Toramide 20 mg w Białymstoku:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/79544/toramide-tabletki/apteki/w-bialymstoku?pvId=231209

Leki z torasemidem mają działanie moczopędne. Poprzez usuwanie wody i niektórych elektrolitów z organizmu redukują obrzęki oraz obniżają ciśnienie krwi. Są stosowane w leczeniu obrzęków różnego pochodzenia, np. związanych z niewydolnością układu krążenia.

Być może przydatne okażą się również nasze artykuły związane z tematem:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/problemy-z-sercem
https://www.gdziepolek.pl/tematy/nadcisnienie
https://www.gdziepolek.pl/tematy/czym-sa-zamienniki-lekow
https://www.gdziepolek.pl/tematy/jak-kupic-leki-za-granica