Schulke - płyny dezynfekujące i produkty higieniczne

Schulke to firma, która specjalizuje się w produkcji środków do mycia i dezynfekcji rąk, narzędzi, sprzętu medycznego oraz produktów ułatwiających gojenie się ran. Preparaty charakteryzują się szerokim spektrum działania wobec bakterii, wirusów oraz grzybów.

Firma Schülke posiada 125 lat doświadczenia w produkcji środków do dezynfekcji, których misją jest zapobieganie infekcjom. Obecnie marka Schülke działa na 5 kontynentach.

Produkty marki Schülke wykazują działanie dezynfekcyjno-myjące oraz antyseptyczne. Ponadto posiadają pełne działanie wirusobójcze, co umożliwia ich stosowanie w przypadku epidemii lub sytuacji wysokiego ryzyka.

Zastosowanie płynów dezynfekujących i produktów higienicznych marki Schülke

  • szpitale, gabinety zabiegowe i stomatologiczne,
  • służby ratunkowe,
  • domy pomocy społecznej,
  • salony kosmetyczne,
  • przemysł farmaceutyczny i kosmetyczny,
  • codzienna higiena osobista.
Lek bez recepty

Octenisept aerozol aerozol

Lek Octenisept w postaci aerozolu to środek dezynfekujący zawierający dwie substancje czynne: dichlorowodorek oktenidyny i fenoksyetanol. Przeznaczony jest do krótkotrwałych zabiegów antyseptycznych związanych z błoną śluzową, graniczącą z nią skórą oraz raną, a także po zabiegach operacyjnych i diagnostycznych, m.in.: w ginekologii, dermatologii, położnictwie czy geriatrii.

Dostępny w 99% aptek.

Lek bez recepty

Octenisept płyn

Lek Octenisept w postaci płynu to środek dezynfekujący zawierający dwie substancje czynne: dichlorowodorek oktenidyny i fenoksyetanol. Przeznaczony jest do krótkotrwałych zabiegów antyseptycznych związanych z błoną śluzową, graniczącą z nią skórą oraz raną, a także po zabiegach operacyjnych i diagnostycznych, m.in.: w ginekologii, dermatologii, położnictwie czy geriatrii.

Dostępny w 45% aptek.

Wyrób medyczny

Octenilin żel na rany żel

Octenilin żel na rany to żel, który oczyszcza, nawilża i wspomaga naturalny proces gojenia się ran skóry. W skład preparatu wchodzi oktenidyna. Nie podrażnia skóry, jest hipoalergiczny, a jego stosowanie bezbolesne.

Dostępny w 37% aptek.

Kosmetyk

Octenicare krem regenerujący krem

Octenicare krem regenerujący to preparat do stosowania na otarcia, zadrapania, odparzenia, blizny pooperacyjne oraz do ochrony i pielęgnacji podrażnionej, suchej skóry. Krem pobudza naturalną regenerację naskórka, dzięki zawartemu w nim pantenolu. W skład kremu wchodzi także oktenidyna, która hamuje rozwój bakterii oraz łagodzący podrażnienia i działający przeciwzapalnie bisabolol. Preparat nie zawiera substancji barwiących i zapachowych.

Dostępny w 19% aptek.

Kosmetyk

Octenisan płyn

Octenisan to antybakteryjna emulsja do mycia ciała i włosów odpowiednia dla skóry wrażliwej. Nie zawiera mydła i ma pH neutralne dla skóry. W skład emulsji wchodzi działający bakteriobójczo dichlorowodorek oktenidyny, delikatnie złuszczający naskórek kwas mlekowy oraz nawilżająca i łagodząca podrażnienia alantoina z gliceryną.

Dostępny w 16% aptek.

Wyrób medyczny

Octenilin roztwór do przemywania ran płyn

Octenilin roztwór do przemywania ran przeznaczony jest do oczyszczania i zwilżania przewlekłych ran skóry oraz nawilżania opatrunków w celu przedłużenia ich trwałości. Roztwór zawiera działającą przeciwbakteryjnie oktenidynę. Preparat nie powoduje bólu i jest dobrze tolerowany przez osoby z alergiami.

Dostępny w 13% aptek.

Kosmetyk

Octenident płyn do higieny jamy ustnej płyn

Octenident płyn do higieny jamy ustnej to preparat o łagodnym smaku mięty do stosowania w dekontaminacji i nawilżaniu jamy ustnej i gardła, co wspomaga ochronę przed parodontozą i zapalaniem dziąseł. Płyn zawiera oktenidynę - substancję o właściwościach antybakteryjnych, dzięki czemu zapobiega on nieprzyjemnym zapachom z ust spowodowanym działaniem bakterii. Preparat nie zawiera alkoholi ani chlorheksydyny oraz nie przebarwia szkliwa.

Dostępny w 10% aptek.

Lek bez recepty

Kodan Tinktur Forte bezbarwny płyn

Kodan Tinktur Forte bezbarwny to płyn na skórę zawierający alkohol izopropylowy (2-propanol), 1-propanol i 2-difenylol - substancje o działaniu bakteriobójczym, grzybobójczym i wirusobójczym. Produkt można stosować do dezynfekcji skóry przed zabiegami operacyjnymi lub przed zastrzykiem, do opatrywania ran, zdejmowania szwów, a także do higienicznej dezynfekcji rąk.

Dostępny w 8% aptek.

Wyrób medyczny

Mikrozid Af Liquid płyn

Mikrozid Af Liquid to alkoholowy preparat do szybkiej dezynfekcji i czyszczenia powierzchni wyrobów medycznych. Preparat nie zawiera aldehydów oraz związków amoniowych, jest szybkoschnący i nie pozostawia zacieków, a dodatkowo ma przyjemny zapach.

Dostępny w 1% aptek.

Produkt biobójczy

Desderman Pure płyn

Desderman Pure to płyn przeznaczony do regularnej dezynfekcji rąk. Preparat skutecznie usuwa z powierzchni skóry bakterie, wirusy i grzyby drożdżopodobne. Dodatkowo chroni przed przenoszeniem drobnoustrojów chorobotwórczych.

Dostępny w 1% aptek.

Wyrób medyczny

Desderman N płyn

Desderman N to alkoholowy płyn do higienicznej i chirurgicznej dezynfekcji rąk. Preparat ma działanie bakterio-, grzybo- i wirusobójcze.

Dostępny w 1% aptek.

Kosmetyk

ESEMTAN pianka czyszcząco-pielęgnująca pianka

ESEMTAN pianka czyszcząco-pielęgnująca wskazana jest w oczyszczaniu i pielęgnacji zanieczyszczonej skóry, np. u osób obłożnie chorych i zmagających się z problemem nietrzymania moczu. Składniki preparatu mają właściwości pielęgnujące i odtłuszczające oraz pochłaniają nieprzyjemny zapach. W składzie produktu znajduje się alkohol benzylowy i fenyloetylowy, które to działają przeciwbakteryjnie i przeciwgrzybiczo.

Dostępny w 1% aptek.

Produkt biobójczy

Desmanol Pure alkoholowy żel do dezynfekcji rąk żel

Desmanol Pure alkoholowy żel do dezynfekcji rąk przeznaczony jest do higienicznej i chirurgicznej dezynfekcji rąk. Preparat zawiera składniki o działaniu bakteriobójczym i wirusobójczym. Produkt nie podrażnia skóry dzięki zawartości substancji o działaniu nawilżającym i pielęgnującym. Żel nie zawiera barwników i substancji zapachowych.

Dostępny w 1% aptek.

Lek bez recepty

Kodan Tinktur Forte barwiony płyn

Kodan Tinktur Forte barwiony to płyn na skórę zawierający alkohol izopropylowy (2-propanol), 1-propanol i 2-difenylol - substancje o działaniu bakteriobójczym, grzybobójczym i wirusobójczym. Produkt można stosować do dezynfekcji skóry przed zabiegami operacyjnymi lub przed zastrzykiem, do opatrywania ran, zdejmowania szwów, a także do higienicznej dezynfekcji rąk.

Dostępny w 1% aptek.

Wyrób medyczny

Mikrozid AF wipes chusteczki

Produkt w kategorii: różne, pozostałe produkty nieterapeutyczne, pozostałe produkty nieterapeutyczne (kategoria ATC V07AV).

Dostępny w 1% aptek.

Wyrób medyczny

Octenidol MD płyn

Octenidol MD to płyn do płukania jamy ustnej przeznaczony do stosowania przy leczeniu ran oraz infekcji bakteryjnych w obrębie jamy ustnej oraz gardła, a także przy leczeniu parodontozy, zapalenia dziąseł, oraz zapalenia śluzówki jamy ustnej (w tym aft i grzybic). Płyn zawiera oktenidynę - substancję wykazującą działanie przeciwbakteryjne. Ma delikatnie miętowy smak.

Dostępny w 1% aptek.


redaktor: Agnieszka Soroko, mgr farm.
ostatnia zmiana: 07.10.2020 19:15:40

Dokładamy wszelkich starań, aby nasz artykuł jak najlepiej oddawał dostępne informacje, ale nie można go traktować jako konsultacji farmaceutycznej. Przed zażyciem leku należy przeczytać ulotkę, a w przypadku pytań skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Wszystkie podane w artykule nazwy produktów są przykładowe i nie stanowią żadnej formy reklamy. Wszystkie prawa autorskie do artykułu są zastrzeżone przez GdziePoLek sp. z o. o.

Skonsultuj się z lekarzem on-line

Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.

Umów telekonsultację

Najnowsze pytania

Jaki jest tańszy odpowiednik leku Octenisept?
Szukam tańszego zamiennika octeniseptu,który będzie odpowiadał właściwościom przedzabiegowym. Czy takowy istnieje?
odpowiada Katarzyna Domagała

Na Twoje pytania w temacie schulke - płyny dezynfekujące i produkty higieniczne odpowiadają nasi farmaceuci, lekarze i inni eksperci.

Twój adres IP i wybrana lokalizacja zostaną zapisane. Polityka Prywatności.