Preparaty URSAPHARM

Firma URSAPHARM specjalizuje się w produkcji preparatów okulistycznych i laryngologicznych. Dostępne produkty stosowane są w leczeniu m.in. zespołu suchego oka, alergii, zakażeń wirusowych oraz działają nawilżająco i wzmacniająco na naczynia włosowate oka.

W ofercie firmy znajdują się krople i maści do oczu, a także aerozole stosowane przy problemach z nosem oraz uszami. Dzięki zastosowaniu specjalnego opakowania, preparaty pozostają sterylne bez użycia konserwantów, co sprawia, że są bezpieczne i dobrze tolerowane.

Produkt na receptę

Viru-Pos maść do oczu

Viru-Pos to maść do oczu o działaniu przeciwwirusowym stosowana w leczeniu opryszczkowego zapalenia rogówki. Zawarty acyklowir przenika przez nabłonek rogówki do cieczy wodnistej i zwalcza wirusa opryszczki pospolitej (HSV). Preparat przeznaczony do miejscowego stosowania do worka spojówkowego.

Dostępny w 20% aptek.

Wyrób medyczny

Vita-Pos maść do oczu

Vita-Pos to maść do oczu zawierająca witaminę A. Działa ochronnie na rogówkę i spojówkę, a także pielęgnuje i przyspiesza regenerację nabłonka. Dodatkowo retinol wspomaga działanie płynu łzowego i chroni przed czynnikami zewnętrznymi. Preparat do stosowania w łagodzeniu podrażnień, suchości, pieczenia, zmęczenia w obrębie oka. Zmniejsza dyskomfort spowodowany wiatrem, słońcem, dymem, klimatyzacją, pracą przy komputerze lub w wyniku stosowania soczewek kontaktowych.

Dostępny w 88% aptek.

Wyrób medyczny

Hylo-Dual krople do oczu

Hylo-Dual to nawilżające krople do oczu, bez zawartości konserwantów i fosforanów, stosowane w leczeniu i zapobieganiu alergicznego zapalenia spojówek. Zawiera ektoinę o działaniu przeciwzapalnym i kwas hialuronowy, który zwiększa komfort oka - łagodzi objawy, takie jak zaczerwienienie i suchość oczu, obrzęk oraz łzawienie. Preparat redukuje zapalenie i alergię oraz stabilizuje film łzowy.

Dostępny w 59% aptek.

Wyrób medyczny

Hylo-Gel krople do oczu

Hylo-Gel to intensywnie nawilżające krople do oczu bez zawartości konserwantów i fosforanów. Hialuronian sodu odbudowuje film łzowy, dzięki czemu nawilża powierzchnię oka i chroni przed podrażnieniami. Preparat zmniejsza dyskomfort w postaci suchości oka, zaczerwienienia i uczucia ciała obcego pod powieką spowodowane m.in. wiatrem, gorącym lub klimatyzowanym powietrzem, promieniowaniem komputera. Dzięki zastosowaniu specjalnej technologii preparat nie zawiera substancji drażniących i jest dobrze tolerowany.

Dostępny w 75% aptek.

Produkt na receptę

Posorutin krople do oczu

Posorutin to krople do oczu wzmacniające naczynia włosowate. Zawarta trokserutyna uelastycznia ściany naczyń, zmniejsza ich przepuszczalność, działa przeciwwysiękowo, ogranicza obrzęk oraz poprawia przepływ krwi i limfy. Ponadto posiada właściwości antyoksydacyjne. Preparat do stosowania wspomagająco w osłabieniu naczyń krwionośnych oka (krwawienia podspojówkowe, retinopatia cukrzycowa).

Dostępny w 87% aptek.

Wyrób medyczny

Hylo-Care krople do oczu

Hylo-Care to nawilżające krople do oczu bez zawartości środków konserwujących i fosforanów, stosowane w łagodzeniu uszkodzeń powierzchni oka. Zawiera hialuronian sodu, który odbudowuje film łzowy, dzięki czemu nawilża powierzchnię oka i chroni przed podrażnieniami, a dodatkowo dekspantenol wspomaga gojenie drobnych zranień. Preparat zmniejsza dyskomfort w postaci suchości oka, zaczerwienienia i uczucia ciała obcego pod powieką spowodowane m.in. wiatrem, gorącym lub klimatyzowanym powietrzem, promieniowaniem komputera.

Dostępny w 50% aptek.

Wyrób medyczny

Hylo-Comod krople do oczu

Hylo-Comod to nawilżające, sterylne krople do oczu bez zawartości konserwantów i fosforanów. Zawiera hialuronian sodu, który odbudowuje film łzowy, dzięki czemu nawilża powierzchnię oka i chroni przed podrażnieniami. Preparat zmniejsza dyskomfort w postaci suchości oka, zaczerwienienia i uczucia ciała obcego pod powieką spowodowane m.in. wiatrem, gorącym lub klimatyzowanym powietrzem, promieniowaniem komputera lub zabiegiem operacyjnym na oku. Dzięki zastosowaniu specjalnego opakowania preparat nie zawiera substancji drażniących i jest dobrze tolerowany.

Dostępny w 76% aptek.

Wyrób medyczny

Hysan Care aerozol do pielęgnacji nosa aerozol

Hysan Care aerozol do pielęgnacji nosa w przypadku nieżytu to sterylny roztwór bez zawartości środków konserwujących. Hialuronian sodu wraz z dekspantenolem zapewniają odpowiednie nawilżenie śluzówki oraz pielęgnują i przywracają równowagę, co przyspiesza jej regenerację. Preparat zabezpiecza śluzówkę przed podrażnieniami podczas stosowania kropli udrożniających nos. Dzięki zastosowaniu specjalnego opakowania preparat nie zawiera substancji drażniących i jest dobrze tolerowany.

Dostępny w 24% aptek.

Wyrób medyczny

Parin-Pos maść do oczu

Parin-Pos to maść do oczu z heparyną. Służy do pielęgnacji gałki ocznej, powiek, rogówki i spojówek w przypadku podrażnień. Preparat poprawia jakość filmu łzowego, przez co zapewnia odpowiednie nawilżenie i łagodzi dyskomfort w postaci pieczenia, suchości, zaczerwienienia, uczucia ciała obcego pod powieką. Do stosowania podczas narażenia na suche i gorące powietrze, promieniowanie komputera itp.

Dostępny w 14% aptek.

Wyrób medyczny

Hylo-Parin krople do oczu

Hylo-Parin to nawilżające krople do oczu bez zawartości konserwantów i fosforanów. Preparat łączy hialuronian i heparynian sodu, które nawilżają oraz pielęgnują rogówkę i spojówkę, a także pomagają odbudować film łzowy. Krople zmniejszają podrażnienie spowodowane m.in. klimatyzacją, kurzem, długotrwałą pracą przed komputerem, co redukuje zaczerwienienie, suchość, pieczenie i swędzenie oczu.

Dostępny w 57% aptek.

Lek bez recepty

Azelastin Comod krople do oczu

Azelastin Comod to krople do oczu o działaniu przeciwalergicznym. Zawiera substancję przeciwhistaminową, dzięki czemu hamuje reakcję alergiczną i łagodzi jej objawy (obrzęk, zaczerwienienie, łzawienie, świąd). Preparat stosowany zapobiegawczo w alergiach sezonowych oraz leczniczo w alergiach całorocznych.

Dostępny w 20% aptek.

Produkt na receptę

Neosynephrin-Pos 10% krople do oczu

Neosynephrin-Pos 10% to krople do oczu powodujące krótkotrwałe rozszerzenie źrenicy, konieczne do wykonania badania dna oka i operacji okulistycznych. Lek wydawany jest na receptę.

Dostępny w 9% aptek.

Wyrób medyczny

Hysan aerozol nawilżający do nosa aerozol

Hysan aerozol nawilżający do nosa to izotoniczny, sterylny roztwór bez zawartości środków konserwujących. Hialuronian sodu zapewnia długotrwałe nawilżenie śluzówki oraz ułatwia oczyszczanie jamy nosowej. Preparat zabezpiecza śluzówkę przed podrażnień podczas stosowania kropli udrożniających nos. Dzięki zastosowaniu specjalnego opakowania preparat nie zawiera substancji drażniących i zmniejsza ryzyko podrażnienia.

Dostępny w 18% aptek.

Wyrób medyczny

Hysan maść do nosa z witaminą A maść do nosa

Hysan maść do nosa z witaminą A pielęgnuje i nawilża nos oraz przyspiesza regenerację nabłonka, np. w nieżycie nosa. Dodatkowo preparat ułatwia usuwanie zanieczyszczeń i strupów oraz chroni przed czynnikami zewnętrznymi. Preparat do stosowania w łagodzeniu podrażnień, suchości, pieczenia w obrębie jamy nosowej, a także w długotrwałej pielęgnacji. Zmniejsza dyskomfort spowodowany m.in. suchym powietrzem, kurzem, wiatrem, dymem.

Dostępny w 36% aptek.

Wyrób medyczny

Hylo-Fresh krople do oczu

Hylo-Fresh to nawilżające krople do oczu bez zawartości środków konserwujących i fosforanów, stosowane w łagodzeniu uszkodzeń powierzchni oka. Zawarty hialuronian sodu odbudowuje film łzowy, dzięki czemu powierzchnia oka zostaje nawilżona i jest chroniona przed podrażnieniami. Dodatkowo nalewka z ziela świetlika zmniejsza obrzęk i nadmierne łzawienie. Preparat zmniejsza dyskomfort w postaci suchości oka, zaczerwienienia i uczucia ciała obcego pod powieką spowodowane m.in. wiatrem, gorącym lub klimatyzowanym powietrzem, promieniowaniem komputera.

Dostępny w 36% aptek.

Lek bez recepty

Allergocrom krople do oczu

Allergocrom to krople do oczu o działaniu przeciwalergicznym. Zawiera kromoglikan, który hamuje reakcję alergiczną i dzięki temu zmniejsza jej objawy (zaczerwienienie, swędzenie, łzawienie). Preparat wskazany do stosowania w ostrym i przewlekłym alergicznym zapaleniu spojówek.

Dostępny w 69% aptek.

Lek bez recepty

Allergo-Comod krople do oczu

Allergo-Comod to przeciwalergiczne krople do oczu z kromoglikanem sodowym bez zawartości środków konserwujących. Przeznaczone do stosowania w ostrym i alergicznym zapaleniu spojówek (spowodowanym np. katarem siennym, wiosennym alergicznym zapaleniem). Preparat zmniejsza obrzęk i świąd błon śluzowych. Dzięki zastosowaniu specjalnego opakowania preparat nie zawiera substancji drażniących i jest dobrze tolerowany.

Dostępny w 38% aptek.

Lek bez recepty

Azelastin POS aerozol

Azelastin POS to aerozol do nosa o działaniu przeciwalergicznym. Zawiera substancję przeciwhistaminową, dzięki czemu hamuje reakcję alergiczną i łagodzi jej objawy (obrzęk, zaczerwienienie, suchość, świąd). Preparat stosowany zapobiegawczo w alergiach sezonowych oraz leczniczo w alergiach całorocznych.

Dostępny w 7% aptek.

Wyrób medyczny

Hysan woda morska w aerozolu do nosa aerozol

Hysan woda morska w aerozolu do nosa to sterylny roztwór bez konserwantów przeznaczony do oczyszczania jamy nosowej podczas kataru w przebiegu przeziębienia i grypy oraz alergii. Dodatkowo udrożnia zatkany nos i zmniejsza obrzęk błony śluzowej. Preaprat stosowany również pomocniczo w stanach zapalnych zatok.

Dostępny w 16% aptek.


redaktor: Agnieszka Soroko, mgr farm.
ostatnia zmiana: 28.08.2019 07:14:50

Dokładamy wszelkich starań, aby nasz artykuł jak najlepiej oddawał dostępne informacje, ale nie można go traktować jako konsultacji farmaceutycznej. Przed zażyciem leku należy przeczytać ulotkę, a w przypadku pytań skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Wszystkie podane w artykule nazwy produktów są przykładowe i nie stanowią żadnej formy reklamy. Wszystkie prawa autorskie do artykułu są zastrzeżone przez GdziePoLek sp. z o. o.

Skonsultuj się z lekarzem on-line

Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.

Umów telekonsultację

Najnowsze pytania

Czy Viru-Pos może być zastosowany na półpasiec oczny na górnej powiece? Jeśli tak, to w jaki sposób?
Dzień dobry,czy Viru-Pos może być zastosowany na półpasiec oczny na górnrj powiece,jesli tak to w jaki sposób,czy smarowac powiekę? czy do worka spojó...
odpowiada Katarzyna Domagała

Czy jest zamiennik Viru-Pos?
czy jest zamiennik viru-pos
odpowiada Olga Sierpniowska

Czy jest maść do oczu Viru-Pos lub zamiennik?
Mam pytanie czy jest masc do oczu virupos moze byc zamiennik bo nigdzie nie mogę dostac
odpowiada Olga Sierpniowska

Jakie są różnice między kroplami do oczu Hylo-Care w niebieskim i białym opakowaniu?
hylo care w bialym opakowaniu i w niebieskim opakowaniu czy sa roznice
odpowiada Katarzyna Domagała

Czy mogę kupić zamiennik kropli Posorutin bez recepty?
Czy dostanę zamiennik bez recepty kropli posorutin?
odpowiada Katarzyna Domagała

Czy maść do nosa Hysan nie jest szkodliwa?
W aptece zaproponowano mi zamiast żelu nawilżającego do nosa maść do nosa Hysan. Maść ta ma w składzie wazelinę a przecież wazelina wytworzona jest z ...
odpowiada Katarzyna Jutrzonka

Na Twoje pytania w temacie preparaty ursapharm odpowiadają nasi farmaceuci, lekarze i inni eksperci.

Twój adres IP i wybrana lokalizacja zostaną zapisane. Polityka Prywatności.