Multi-Mam dla karmiących mam

Preparaty Multi-Mam przeznaczone są dla kobiet karmiących piersią i niemowląt. Opracowane zostały w celu ochrony wrażliwej skóry brodawek sutkowych i zapewnienia specyficznych potrzeb niemowląt. Produkty opierają się wyłącznie na składnikach pochodzenia naturalnego.

Linia Multi-Mam to lanolina, balsam i kompresy chroniące przed uszkadzaniem skóry piersi, która podczas karmienia poddawana jest drażnieniu przez ślinę i siłę ssącą dziecka.

Dodatkowo dostępny jest preparat łagodzący dolegliwości związane z ząbkowaniem.

Produkty są bezpieczne dla dzieci i nie trzeba ich usuwać przed przystąpieniem do karmienia.

Kosmetyk

Multi-Mam Kompresy kompres

Multi-Mam Kompresy łagodzą podrażnienia w okolicach brodawek sutkowych spowodowane karmieniem piersią. Kompresy nasączone są bioaktywnym żelem z kompleksem 2QR, który zmniejsza przyczepność bakterii chorobotwórczych i przywraca naturalną mikroflorę skóry. Preparat zapobiega rozwojowi infekcji i przyspiesza naturalny proces gojenia.

Dostępny w 4% aptek.

Kosmetyk

Multi-Mam Lanolina maść

Multi-Mam Lanolina to maść do stosowania na suchą i spierzchniętą skórę, a także na poranione brodawki podczas karmienia piersią. Zawiera oczyszczony tłuszcz z wełny, który uzupełnia w skórze utracone lipidy. Preparat łagodzi podrażnienia i ułatwia regenerację m.in. popękanych brodawek. Nie posiada smaku ani zapachu i może być stosowany bezpośrednio przed karmieniem.

Dostępny w 2% aptek.

Kosmetyk

Multi-Mam BabyDent żel

Multi-Mam BabyDent to żel łagodzący ząbkowanie u dzieci. Zawiera bioaktywny kompleks 2QR pochodzenia roślinnego, który blokuje przyleganie bakterii chorobotwórczych do dziąseł i zębów, dzięki czemu łagodzi podrażnienia i ułatwia proces gojenia. Dodatkowo reguluje zmieniającą się mikroflorę w jamie ustnej. Preparat nie zawiera cukru ani substancji znieczulających i jest bezpieczny nawet po połknięciu.

Dostępny w 2% aptek.

Kosmetyk

Multi-Mam Balsam balsam

Multi-Mam Balsam przeznaczony jest do pielęgnacji biustu podczas karmienia. Zawiera naturalne składniki pochodzenia roślinnego, które uzupełniają lipidy w skórze, dzięki czemu staje się ona jędrna i miękka. Preparat zapobiega pękaniu naskórka i łagodzi podrażnienia. Może być stosowany bezpośrednio przed karmieniem jako alternatywa dla lanoliny.

Dostępny w 2% aptek.


redaktor: Agnieszka Soroko, mgr farm.
ostatnia zmiana: 06.09.2019 08:30:31

Dokładamy wszelkich starań, aby nasz artykuł jak najlepiej oddawał dostępne informacje, ale nie można go traktować jako konsultacji farmaceutycznej. Przed zażyciem leku należy przeczytać ulotkę, a w przypadku pytań skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Wszystkie podane w artykule nazwy produktów są przykładowe i nie stanowią żadnej formy reklamy. Wszystkie prawa autorskie do artykułu są zastrzeżone przez GdziePoLek sp. z o. o.

Skonsultuj się z lekarzem on-line

Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.

Umów telekonsultację

Najnowsze pytania

Na Twoje pytania w temacie multi-mam dla karmiących mam odpowiadają nasi farmaceuci, lekarze i inni eksperci.

Twój adres IP i wybrana lokalizacja zostaną zapisane. Polityka Prywatności.