MEDELA - laktatory i akcesoria do karmienia dla mam i specjalistów

Karmienie piersią to nieodłączna codzienność każdej mamy. Czynność ta może jednak zostać znacząco ułatwiona poprzez używanie różnego rodzaju produktów przygotowanych z myślą o tym szczególnym okresie. MEDELA to szeroki asortyment akcesoriów do karmienia, przeznaczonych zarówno do użytku rodziców, jak i specjalistów.

W zależności od potrzeb, w ofercie można znaleźć przedmioty służące do odciągania pokarmu (np. laktatory), przechowywania, karmienia (butelki i kubeczki), sterylizacji czy pielęgnacji piersi. Każdy z oferowanych produktów pozwala na maksymalne dostosowanie się do indywidualnych potrzeb użytkowników. Dla zwiększenia komfortu mam przygotowano, m.in. specjalne wkładki hydrożelowe, które zmniejszają uczucie podrażnienia brodawek i wkładki laktacyjne, niwelujące dyskomfort spowodowany wyciekaniem pokarmu.

Kosmetyk

Purelan 100 krem

Purelan 100 to maść lanolinowa przeznaczona do pielęgnacji brodawek w okresie karmienia piersią. Zawiera oczyszczony tłuszcz owczej wełny, który tworzy na powierzchni brodawek warstwę ochronną i uzupełnia lipidy w skórze, dzięki czemu łagodzi podrażnienia oraz chroni przed pękaniem i przesuszeniem skóry. Preparat może być stosowany bezpośrednio przed karmieniem.

Dostępny w 8% aptek.

Inne

Medela Calma zestaw

Medela Calma to zestaw zawierający butelkę o pojemności 150 ml bądź 250 ml oraz smoczek opracowany w taki sposób, aby jak najdokładniej odzwierciedlić naturalny proces karmienia. Zastosowane systemy odpowietrzania zapobiegają połykaniu przez dziecko powietrza. Ponadto uniwersalny kształt i rozmiar nakładki sprawiają,że wystarcza ona na cały okres karmienia.

Dostępny w 4% aptek.

Inne

Medela osłonki formujące piersi przyrząd

Medela osłonki formujące pierś to elastyczne nakładki pozwalające na uwypuklenie płaskich lub wklęsłych brodawek sutkowych. Ułatwiają dziecku chwytanie piersi, a tym samym cały proces karmienia.

Dostępny w 2% aptek.

Inne

Medela Personal fit końcówka lejka przyrząd

Końcówka lejka Medela PersonalFit pozwala na dostosowanie średnicy lejka do indywidualnych potrzeb każdej mamy. Dostępnych jest 5 różnych rozmiarów, co pozwala na komfortowe dopasowanie do każdego kształtu piersi, a w konsekwencji zwiększenie skuteczności odciągania pokarmu. Ponadto odpowiedni dobór akcesorium ogranicza ryzyko wystąpienia urazów brodawek.

Dostępny w 2% aptek.

Inne

Medela SNS system wspomagający karmienie przyrząd

Medela SNS to system wspomagający karmienie przeznaczony do użytku dla kobiet wytwarzających zbyt małą ilość pokarmu, a także w sytuacjach, gdy konieczna jest dodatkowa suplementacja. To specjalny zbiornik połączony z cienkimi rurkami, które dzięki przymocowaniu w okolicach brodawek pozwalają podawać dziecku w czasie karmienia dodatkowe substancje odżywcze. Przyrząd stymuluje proces laktacji, a dodatkowo uczy dziecko właściwego odruchu ssania.

Dostępny w 1% aptek.

Inne

Medela Swing maxi flex dwufazowy laktator elektryczny na dwie piersi przyrząd

Laktator Medela Swing Maxi Flex to przyrząd przeznaczony do odciągania pokarmu z dwóch piersi jednocześnie. Zastosowana technika 2-fazowa pozwala na dokładne odzwierciedlenie rytmu ssania dziecka. Urządzenie oferuje 9 różnych poziomów odciągania dla większego komfortu użytkowania. Lejek umożliwia łatwe dostosowanie się do kształtu piersi. Zasilany na baterie lub zasilacz sieciowy.

Dostępny w 1% aptek.

Wyrób medyczny

Medela Swing laktator elektryczny przyrząd

Medela Swing to laktator, który dzięki zastosowanej technologii odciągania 2-fazowego pozwala na odwzorowanie naturalnego odruchu ssania dziecka. Jest to kompaktowy przyrząd o wadze 300 g i maksymalnym poziomie dźwięku osiągającym 57 dBA. Zasilany na baterie lub zasilacz sieciowy. Istnieje możliwość dobrania rozmiaru lejka do brodawki.

Dostępny w 2% aptek.

Inne

Medela wielorazowe wkładki hydrożelowe wkładki laktacyjne

Wielorazowe wkładki hydrożelowe firmy Medela polecane są kobietom mierzącym się z problemem bolesnych lub popękanych brodawek. Zapewniają uczucie chłodu, wspomagają proces gojenia się ran i regeneracji skóry. Przed ponownym użyciem należy odczekać 24h.

Dostępny w 1% aptek.

Inne

Medela Calma smoczek do butelki smoczek

Medela Calma to smoczek do butelki, którego kształt,rozmiar i właściwości zostały dobrane tak, aby jak najlepiej symulować naturalny proces karmienia piersią. Calma pozwala dziecku zachować prawidłowy odruch ssania. Ponadto dzięki zastosowanemu systemowi odpowietrzania zapobiega połykaniu powietrza w czasie karmienia.

Dostępny w 2% aptek.

Wyrób medyczny

Medela Mini Electric laktator elektryczny przyrząd

Medela Mini Electric laktator elektryczny to odciągacz pokarmu z regulowaną siłą działania, zasilany na baterie lub kablem sieciowym. Urządzenie pomaga utrzymać i regulować laktację oraz łagodzi objawy nawału lub zastoju pokarmu.

Dostępny w 3% aptek.

Inne

Medela Swing flex dwufazowy laktator elektryczny na jedną pierś przyrząd

Laktator Medela Swing Flex to przyrząd przeznaczony do odciągania pokarmu z jednej piersi. Zastosowana technika 2-fazowa pozwala na dokładne odzwierciedlenie naturalnego rytmu ssania dziecka. 11 różnych poziomów odciągania do wyboru. Lejek umożliwia rotację o 360º i łatwe dopasowanie się do kształtu piersi. Zasilany na baterie lub zasilacz sieciowy.

Dostępny w 1% aptek.

Wyrób medyczny

Medela Swing Maxi laktator elektryczny przyrząd

Medela Swing Maxi to laktator pozwalający na odciąganie pokarmu z dwóch piersi jednocześnie. Zastosowana technika 2-fazowa odzwierciedla naturalny rytm ssania dziecka. Można go stosować zarówno do stymulacji laktacji, jak i codziennego użytku. Zasilany na baterie lub zasilacz sieciowy.

Dostępny w 1% aptek.

Wyrób medyczny

Medela Harmony laktator ręczny przyrząd

Medela Harmony laktator ręczny służy do dociągania pokarmu z piersi, dzięki czemu pomaga utrzymać laktację oraz łagodzi objawy nawałów i zastojów pokarmu. Pozwala na podawanie dziecku i przechowywanie pokarmu matki w butelce. Laktator pracuje w dwufazowym systemie odciągania (szybkie i płytkie ssanie oraz wolne głębokie odciąganie), działa w sposób łagodny i bezbolesny.

Dostępny w 3% aptek.

Inne

Medela zestaw SpecialNeeds butelka ze smoczkiem przy dysfunkcji odruchu ssania butelka

Medela zestaw SpecialNeeds to butelka ze specjalnie zaprojektowanym smoczkiem przeznaczonym dla dzieci z różnymi problemami związanymi ze ssaniem np. z rozszczepem wargi czy podniebienia. Umożliwia delikatne i kontrolowane dozowanie pokarmu, dopasowane do umiejętności i możliwości niemowlęcia. Dodatkowo posiada jednokierunkowy zawór, który zapobiega wyciekaniu mleka i dostawaniu się powietrza do smoczka.

Dostępny w 1% aptek.

Inne

Medela zestaw 2 zaworki i 6 membranek do laktatora przyrząd

Medela zestaw 2 zaworki i 6 membranek to podstawowy komplet części zapasowych do laktatora. Należy je wymienić, jeśli na zaworkach widać zauważalny nalot lub ich krawędzie są wyszczerbione. W przypadku, gdy w czasie odciągania mleka zauważalne jest jego spienianie się w butelce, to także jest to wyraźny sygnał, że części uległy zanieczyszczeniu bądź uszkodzeniu i należy je błyskawicznie wymienić. Zestaw nie jest kompatybilny z laktatorami Swing Maxi i Freestyle.

Dostępny w 1% aptek.

Inne

Medela kubeczek do karmienia niemowląt pojemnik

Kubeczek firmy Medela o pojemności 35 ml jest przeznaczony do krótkotrwałego karmienia niemowląt w pierwszych dniach życia. Może służyć do podawania mleka matki, ale także lekarstw lub innych potrzebnych substancji. Posiada skalowanie pionowe i ukośne umożliwiające precyzyjne odmierzenie ilości płynu. Specjalnie wyprofilowany dziubek ułatwia karmienie.

Dostępny w 1% aptek.

Inne

Medela butelka do przechowywania pokarmu butelka

Butelka Medela przeznaczona do przechowywania odciągniętego pokarmu. Posiada czytelną i kolorową skalę. Dostępna w dwóch rozmiarach: 150 ml i 250 ml. Jest kompatybilna ze wszystkimi laktatorami i zestawami do podawania pokarmu firmy Medela. Dopuszczalna możliwość czyszczenia w zmywarce.

Dostępny w 2% aptek.

Inne

Medela torebki do przechowywania pokarmu przyrząd

Medela torebki do przechowywania pokarmu pozwalają w higieniczny sposób zbierać, transportować i podgrzewać mleko matki. To jednorazowe opakowania o pojemności 150 ml, posiadające czytelną skalę i miejsce na notatki, które umożliwia łatwe monitorowanie zapasów pożywienia. Wygodne w użyciu, zajmują mniejszą powierzchnię niż standardowe butelki, a ich płaski kształt dodatkowo zapewnia szybkie rozmrożenie pokarmu w razie potrzeby.

Dostępny w 3% aptek.

Wyrób medyczny

Medela Freestyle laktator elektryczny przyrząd

Medela Freestyle to laktator elektryczny pozwalający na odciąganie pokarmu z dwóch piersi jednocześnie. Zastosowana technika 2-fazowa imituje naturalny odruch ssania dziecka. Jest stosunkowo niewielki, waży 370 g i posiada klips umożliwiający mocowanie go do ubrań. Ponadto wyposażony jest w wyświetlacz cyfrowy z timerem i funkcją zapamiętywania ustawień ssania. Zasilany na baterie lub zasilacz sieciowy.

Dostępny w 1% aptek.

Inne

Medela smoczek silikonowy do butelki smoczek

Smoczek do butelki firmy Medela wykonany jest z miękkiego, niedrażniącego skórę silikonu. Występuje w dwóch wariantach S (zapewniający wolny przepływ) i M (średni przepływ). Warianty są kompatybilne odpowiednio z butelkami Medela o pojemności 150 ml i 250 ml.

Dostępny w 3% aptek.

Inne

Medela zestaw do podłączenia do modułu elektrycznego symphony przyrząd

Zestaw do podłączenia do modułu elektrycznego Symphony to komplet przeznaczony do użytku razem ze specjalistycznym odciągaczem pokarmu Medela Symphony. Dostępność różnych rozmiarów lejków i butelek umożliwia dostosowanie się do indywidualnych potrzeb matki.

Dostępny w 1% aptek.

Inne

Medela butelka ze smoczkiem silikonowym butelka

Medela butelka ze smoczkiem silikonowym to wykonana z nietłukącego się materiału butelka o pojemności 150 ml. Przeznaczona do użytku dla mam, które przestały karmić piersią. Ze względu na rozmiar smoczka wskazana do stosowania u dzieci od 0 do 3 miesiąca życia.

Dostępny w 2% aptek.

Inne

Medela zestaw startowy do karmienia piersią przyrząd

Medela zestaw startowy zawiera wszystkie niezbędne produkty do rozpoczęcia procesu karmienia piersią, także dla kobiet odciągających pokarm. W komplecie znajdują się dwie butelki o pojemności 150 ml, smoczek Calma, 12 jednorazowych wkładek laktacyjnych, 5 woreczków do przechowywania mleka matki, hipoalergiczny krem do pielęgnacji brodawek sutkowych i skóry, a także torebki do dezynfekcji parowej.

Dostępny w 3% aptek.

Inne

Medela Ultra thin ultracienkie wkładki laktacyjne wkładki laktacyjne

Medela Ultra thin to wyjątkowo cienkie, jednorazowe wkładki laktacyjne przeznaczone do stosowania w okresach znaczącego wycieku pokarmu. Wyprodukowane z miękkiego i bardzo chłonnego materiału pozwalają na zachowanie uczucia komfortu i suchości. Odpowiednie wyprofilowanie i obecność taśm samoprzylepnych zapobiegają przesuwaniu się wkładki pod bielizną.

Dostępny w 4% aptek.

Inne

Medela butelka ze smoczkiem o średnim przepływie M butelka

Medela butelka ze smoczkiem o średnim przepływie to wykonana z nietłukącego się materiału butelka o pojemności 250 ml. Przeznaczona do użytku dla mam, które przestały karmić piersią. Ze względu na rozmiar smoczka jest wskazana do stosowania u dzieci od 4 do 6 miesiąca życia.

Dostępny w 3% aptek.

Inne

Medela jednorazowe wkładki laktacyjne ze środkiem żelującym wkładki laktacyjne

Medela jednorazowe wkładki laktacyjne ze środkiem żelującym przeznaczone są do stosowania w okresach znaczącego wycieku pokarmu. Wyprodukowane z miękkiego i bardzo chłonnego materiału pozwalają na zachowanie uczucia komfortu i suchości. Odpowiednie wyprofilowanie i obecność taśm samoprzylepnych zapobiega przesuwaniu się wkładki pod bielizną.

Dostępny w 4% aptek.

Inne

Medela Quick Clean torebki pojemnik

Medela QuickClean to torebki wielokrotnego użytku, które są wykorzystywane do dezynfekcji parowej akcesoriów do karmienia w kuchence mikrofalowej. Proste i szybkie w użyciu, pozwalają na eliminację najczęściej występujących drobnoustrojów z powierzchni czyszczonych przedmiotów.

Dostępny w 2% aptek.

Inne

Medela SoftCup łyżeczka przyrząd

Medela SoftCup to łyżeczka przeznaczona do krótkotrwałego karmienia niemowląt, które mają problemy z prawidłowym odruchem ssania. Jest wykonana z miękkiego, nie wykazującego właściwości drażniących silikonu. Pozwala na precyzyjne kontrolowanie szybkości przepływu i ilości podawanego pokarmu.

Dostępny w 1% aptek.

Inne

Medela podwójny zestaw do podłączenia do modułu elektrycznego Symphony przyrząd

Zestaw do podłączenia do modułu elektrycznego Symphony to komplet przeznaczony do użytku razem ze specjalistycznym odciągaczem pokarmu Medela Symphony. Odciąganie pokarmu z obu piersi jednocześnie zapewnia oszczędność czasu, a różne rozmiary lejków i butelek umożliwiają dostosowanie się do indywidualnych potrzeb matki.

Dostępny w 1% aptek.

Inne

Medela zestaw do przechowywania i podawania mleka matki przyrząd

Medela zestaw do przechowywania i podawania mleka matki to komplet akcesoriów, które przydadzą się każdej kobiecie odciągającej pokarm. W pakiecie znajdują się 4 butelki do karmienia (odpowiednio po 2 sztuki o pojemności 150 ml i 250 ml), a także 5 torebek typu "Pump & Save", które służą zbieraniu i późniejszemu magazynowaniu mleka matki.

Dostępny w 3% aptek.

Inne

Medela torba chłodząca przyrząd

Medela torba chłodząca to produkt pozwalający przechowywać mleko matki w niskiej temperaturze w czasie transportu. Dodatkowo w komplecie znajdują się 4 butelki na pokarm firmy Medela.

Dostępny w 1% aptek.

Inne

Medela zestaw butelek do karmienia butelka

Medela zestaw butelek do karmienia to komplet butelek służących do przechowywania pokarmu. Występuje w dwóch wariantach: 2 butelki o pojemności 250 ml lub 3 butelki o pojemności 150 ml.

Dostępny w 3% aptek.


redaktor: Agnieszka Soroko, mgr farm.
ostatnia zmiana: 06.05.2020 12:42:16

Dokładamy wszelkich starań, aby nasz artykuł jak najlepiej oddawał dostępne informacje, ale nie można go traktować jako konsultacji farmaceutycznej. Przed zażyciem leku należy przeczytać ulotkę, a w przypadku pytań skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Wszystkie podane w artykule nazwy produktów są przykładowe i nie stanowią żadnej formy reklamy. Wszystkie prawa autorskie do artykułu są zastrzeżone przez GdziePoLek sp. z o. o.

Skonsultuj się z lekarzem on-line

Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.

Umów telekonsultację

Najnowsze pytania

Co zrobić, jeśli muszę zastosować tabletkę EllaOne podczas karmienia piersią?
Witam. Musze zastosować tabletkę EllaOne a karmię piersią. Syn ma już rok. Problem w tym że jestem na urlopie i nie mam przy sobie laktatora żeby odci...
odpowiada Olga Sierpniowska

Na Twoje pytania w temacie medela - laktatory i akcesoria do karmienia dla mam i specjalistów odpowiadają nasi farmaceuci, lekarze i inni eksperci.

Twój adres IP i wybrana lokalizacja zostaną zapisane. Polityka Prywatności.