LAKTA - laktatory i akcesoria do karmienia

LAKTA - laktatory i akcesoria do karmienia piersią to przyrządy pomagające utrzymać i regulować laktację oraz przynoszące ulgę podczas nawałów pokarmu. Stosowanie laktatorów umożliwia nieprzerwane podawanie naturalnego pokarmu niemowlęciu.

W sprzedaży dostępne są laktatory ręczne i elektryczne. Urządzenia działają na zasadzie stymulacji brodawek sutkowych i wytwarzania podciśnienia, dzięki czemu mleko wypływa z piersi do butelki, co może również zwiększać produkcję pokarmu u kobiet zmagających się z jego niewystarczającą ilością. Dodatkowo dostępne są woreczki do sterylizacji urządzeń zapewniające higienę stosowania.

Odciągnięty pokarm może zostać od razu podany dziecku (co zapobiega drażnieniu brodawek podczas naturalnego karmienia piersią) lub być przechowywany i podany w przypadku nieobecności matki lub w czasie podróży.

Wyrób medyczny

Lakta Plus LTR-6 laktator ręczny przyrząd

Lakta Plus LTR-6 laktator ręczny służy do odciągania pokarmu z piersi, co umożliwia kontynuowanie naturalnego karmienia oraz łagodzi objawy nawałów i zastojów pokarmu, a także pozwala na przechowywanie i podawanie dziecku pokarmu matki w butelce. Posiada ręczną pompkę o dużej sile ssania i wyprofilowany lejek, dzięki czemu szybko i skutecznie odciąga pokarm. Laktator składa się z małej ilości elementów, co pomaga utrzymać higienę w czasie stosowania. W zestawie dostępne: podstawka pod laktator, butelka, silikonowy smoczek do mleka, nakrętka, dysk uszczelniający, przykrywka, zapas uszczelek.

Dostępny w 7% aptek.

Wyrób medyczny

Lakta LR-8 laktator ręczny przyrząd

Lakta Plus LR-8 laktator ręczny służy do odciągania pokarmu z piersi, co pobudza i wspomaga utrzymanie laktacji oraz zapobiega nawałom i zastojom pokarmu, a także pozwala na przechowywanie i podawanie dziecku pokarmu matki w butelce. Charakteryzuje się delikatnym działaniem zapobiegając bolesnym zastojom. Laktator składa się z małej ilości elementów, co pomaga utrzymać higienę w czasie stosowania. W zestawie dostępne: butelka wraz z akcesoriami do karmienia oraz silikonowy smoczek do mleka.

Dostępny w 6% aptek.

Wyrób medyczny

Lakta Mila LRM-4 laktator ręczny przyrząd

Lakta Mila LRM-4 laktator ręczny służy do odciągania pokarmu z piersi, co umożliwia kontynuowanie naturalnego karmienia oraz łagodzi objawy nawałów i zastojów pokarmu, a także pozwala na przechowywanie i podawanie dziecku pokarmu matki w butelce. Produkt charakteryzuje się łagodnym bezbolesnym działaniem, dodatkowo posiada antypoślizgową rączkę i nie wymaga zastosowania dużej siły. Laktator posiada dopasowaną silikonową nakładkę z płatkami stymulującymi pierś, co zwiększa wypływ pokarmu. W zestawie dostępny adapter umożliwiający stosowanie zarówno butelek standardowych, jak i szerokootworowych oraz podstawka pod laktator zapobiegająca przewróceniu.

Dostępny w 2% aptek.

Wyrób medyczny

Lakta Electric LE-01 laktator elektryczny przyrząd

Lakta Electric LE-01 laktator elektryczny służy do odciągania pokarmu z piersi, co umożliwia kontynuowanie naturalnego karmienia oraz łagodzi objawy nawałów i zastojów pokarmu, a także pozwala na przechowywanie i podawanie dziecku pokarmu matki w butelce. Laktator odwzorowuje naturalny rytm ssania dziecka. Ponadto produkt posiada 3 fazy pracy (stymulacja, faza mieszana, faza głębokiego odciągania) i 9 poziomów mocy, dzięki czemu laktator pozwala indywidualnie dopasować czas i rytm ssania tak, by proces odciągania pokarmu był wydajny i bezbolesny. Laktator obsługiwany jest za pomocą panelu LCD i zasilany jest na baterie przy użyciu kabla sieciowego lub USB.

Dostępny w 2% aptek.

Inne

Simed pojemniki na pokarm butelka

Dostępny w 1% aptek.

Wyrób medyczny

Profi Wkładki Laktacyjne wkładki laktacyjne

Produkt w kategorii: różne, pozostałe produkty nieterapeutyczne, pozostałe produkty nieterapeutyczne (kategoria ATC V07AY).

Brak opakowań dostępnych w aptekach.

Inne

Simed butelka Dzidziuś butelka

Brak opakowań dostępnych w aptekach.

Inne

Simed woreczki do sterylizacji w kuchence mikrofalowej pojemnik

Brak opakowań dostępnych w aptekach.


redaktor: Agnieszka Soroko, mgr farm.
ostatnia zmiana: 19.02.2020 09:00:58

Dokładamy wszelkich starań, aby nasz artykuł jak najlepiej oddawał dostępne informacje, ale nie można go traktować jako konsultacji farmaceutycznej. Przed zażyciem leku należy przeczytać ulotkę, a w przypadku pytań skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Wszystkie podane w artykule nazwy produktów są przykładowe i nie stanowią żadnej formy reklamy. Wszystkie prawa autorskie do artykułu są zastrzeżone przez GdziePoLek sp. z o. o.

Skonsultuj się z lekarzem on-line

Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.

Umów telekonsultację

Najnowsze pytania

Co może pomóc w przypadku karmienia tylko jedną piersią?
Witam, w jednej piersi mam pokarm, druga jest pusta, przez co mam jedną większą druga mniejsza pierś, jestem młodą Mamą i nie czuje się z tą sytuacją ...
odpowiada Olga Sierpniowska

Gdzie w Szczecinie kupię laktator elektryczny i w jakiej cenie?
Czy u państwa zakupie Laktator elektryczny jakej firmy i jaka cena?
odpowiada Olga Sierpniowska

Na Twoje pytania w temacie lakta - laktatory i akcesoria do karmienia odpowiadają nasi farmaceuci, lekarze i inni eksperci.

Twój adres IP i wybrana lokalizacja zostaną zapisane. Polityka Prywatności.