Dermokosmetyki CERKO

Firma Cerko to polski producent dermokosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji skóry suchej, wrażliwej i alergicznej, a także w przypadku łuszczycy, atopowego zapalenia skóry oraz problemów skórnych w postaci świądu i suchości.

Dostępne preparaty to m.in. kremy, balsamy oraz żele do mycia twarzy i ciała. Produkty te nie zawierają siarczanów, konserwantów, barwników i substancji zapachowych, dzięki czemu nie podrażniają skóry i mogą być stosowane przez osoby wrażliwe na standardowe kosmetyki.

W ofercie firmy Cerko można znaleźć produkty z linii hipoalergicznej oraz z zawartością mocznika.

Kosmetyk

Cerkoderm 30 krem

Cerkoderm 30 to krem przeznaczony do codziennej pielęgnacji skóry suchej, wrażliwej i zrogowaciałej (także w wyniku cukrzycy i łuszczycy). Zawiera mocznik w stężeniu 30% w połączeniu z kwasem glikolowym, które głęboko nawilżają skórę, a witaminy oraz masło shea odżywiają i natłuszczają ją oraz wykazują działanie antyoksydacyjne. Dodatkowo preparat zmniejsza łuszczenie się skóry i łagodzi świąd.

Dostępny w 67% aptek.

Kosmetyk

CERKOGEL 30 żel

CERKOGEL 30 to żel keratolityczny przeznaczony do codziennej pielęgnacji skóry głowy z nadmiernym łuszczeniem się. Zawiera mocznik w stężeniu 30%, który głęboko nawilża skórę, a witaminy odżywiają i natłuszczają ją oraz wykazują działanie antyoksydacyjne. Dodatkowo preparat zmniejsza łuszczenie się skóry i łagodzi świąd.

Dostępny w 51% aptek.

Kosmetyk

Cerkoderm 40 krem

Cerkoderm 40 to krem przeznaczony do codziennej pielęgnacji skóry suchej i zrogowaciałej (także w wyniku cukrzycy i łuszczycy). Zawiera mocznik w stężeniu 40%, który głęboko nawilża skórę, a kwas mlekowy zwiększa właściwości keratolityczne. Dodatkowo preparat ogranicza łuszczenie się skóry i łagodzi świąd. Stosowany może być również na płytkę paznokciową ze zmianami bruzdowania i przerostem (łuszczycą paznokciową).

Dostępny w 50% aptek.

Kosmetyk

Cerkobaza krem

Cerkobaza to krem przeznaczony do pielęgnacji skóry suchej, atopowej i alergicznej. Zawiera składniki natłuszczające i nawilżające, dzięki czemu zmniejsza dyskomfort oraz łagodzi podrażnienia i zaczerwienienie. Naturalna bariera ochronna zostaje wzmocniona, a skóra staje się elastyczna, mniej szorstka i przestaje się łuszczyć. Preparat działa wspomagająco w łuszczycy i miejscowym stosowaniu sterydów.

Dostępny w 49% aptek.

Kosmetyk

Cerkoderm 15 krem

Cerkoderm 15 to krem przeznaczony do codziennej pielęgnacji skóry suchej i zrogowaciałej (także w wyniku cukrzycy i łuszczycy). Zawiera mocznik w stężeniu 15%, który głęboko nawilża skórę, a kwas mlekowy zwiększa właściwości keratolityczne. Dodatkowo preparat ogranicza łuszczenie się skóry i łagodzi świąd.

Dostępny w 49% aptek.

Kosmetyk

CERKOGEL 40 żel keratolityczny żel

CERKOGEL 40 żel keratolityczny przeznaczony do pielęgnacji zrogowaciałej płytki paznokciowej oraz skóry głowy z nadmiernym łuszczeniem. Zawiera mocznik w stężeniu 40%, który głęboko nawilża skórę, a kwas mlekowy zwiększa właściwości keratolityczne. Dodatkowo preparat ogranicza łuszczenie się skóry, łagodzi świąd i likwiduje zmiany.

Dostępny w 48% aptek.

Kosmetyk

CERKOPIL krem na powieki i pod oczy krem

CERKOPIL krem na powieki i pod oczy jest przeznaczony do pielęgnacji skóry suchej, atopowej oraz dla osób z alergią szczególnie na standardowe kosmetyki. Zawiera składniki natłuszczające i nawilżające, dzięki czemu zmniejsza dyskomfort oraz łagodzi podrażnienia i zaczerwienienie. Skóra staje się elastyczna i jędrna, a zmarszczki mniej widoczne. Dodatkowo oznaki zmęczenia stają się mniej widoczne, a koloryt skóry zostaje wyrównany.

Dostępny w 41% aptek.

Kosmetyk

CERKOGEL 10 żel do suchej i wrażliwej skóry głowy żel

CERKOGEL 10 żel do suchej i wrażliwej skóry głowy przeznaczony do codziennej pielęgnacji w problemie nadmiernego łuszczenia. Zawiera mocznik w stężeniu 10%, który głęboko nawilża skórę, a także zmniejsza łuszczenie i łagodzi świąd. Preparat zapobiega wysuszaniu skóry podczas kontaktu z czynnikami drażniącymi (kosmetyki fryzjerskie, chlorowana woda). Może być stosowany jako zapobieganie nawrotom łupieżu.

Dostępny w 39% aptek.

Kosmetyk

CERKOPIL hipoalergiczny żel do mycia ciała żel

CERKOPIL hipoalergiczny żel do mycia ciała jest przeznaczony do skóry wrażliwej, atopowej oraz dla osób z alergią szczególnie na standardowe kosmetyki. Preparat nie zawiera konserwantów, siarczanów, barwników i substancji zapachowych, dzięki czemu nie powoduje podrażnień skóry. Dodatkowo zawiera składniki oczyszczające i nawilżające.

Dostępny w 37% aptek.

Kosmetyk

Cerkobalm balsam

Cerkobalm to balsam przeznaczony do codziennej pielęgnacji skóry suchej i łuszczącej się. Zawiera mocznik w stężeniu 10% w połączeniu z beta-karotenem, dzięki czemu głęboko nawilża skórę, szczególnie po kąpielach w basenie i morzu oraz opalaniu. Dodatkowo preparat zmniejsza łuszczenie się skóry i łagodzi świąd.

Dostępny w 30% aptek.

Kosmetyk

CERKOPIL hipoalergiczny żel do mycia twarzy żel

CERKOPIL hipoalergiczny żel do mycia twarzy jest przeznaczony do skóry wrażliwej, atopowej oraz dla osób z alergią szczególnie na standardowe kosmetyki. Preparat nie zawiera konserwantów, siarczanów, barwników i substancji zapachowych, dzięki czemu nie powoduje podrażnień skóry. Dodatkowo zawiera składniki oczyszczające i nawilżające.

Dostępny w 26% aptek.

Kosmetyk

CERKOPIL krem do pielęgnacji twarzy krem

CERKOPIL krem do pielęgnacji twarzy jest przeznaczony do skóry wrażliwej, atopowej i podrażnionej oraz dla osób z alergią szczególnie na standardowe kosmetyki. Preparat głęboko nawilża skórę, a dzięki zawartości kompleksu 18 β-GA z L-Argininą łagodzi podrażnienia, świąd i uczucie ściągniętego naskórka. Skóa staje się elastyczna i wygładzona. Dodatkowo nie zawiera konserwantów, siarczanów, barwników i substancji zapachowych, dzięki czemu nie powoduje podrażnień skóry.

Dostępny w 24% aptek.

Kosmetyk

CERKOPIL hipoalergiczny balsam do pielęgnacji ciała balsam

CERKOPIL hipoalergiczny balsam do pielęgnacji ciała jest przeznaczony do skóry wrażliwej, atopowej i podrażnionej oraz dla osób z alergią szczególnie na standardowe kosmetyki. Preparat głęboko nawilża skórę, a dzięki zawartości kompleksu 18 β-GA z L-Argininą łagodzi podrażnienia, świąd i uczucie ściągniętego naskórka. Skóa staje się elastyczna i wygładzona. Dodatkowo nie zawiera konserwantów, siarczanów, barwników i substancji zapachowych, dzięki czemu nie powoduje podrażnień skóry.

Dostępny w 20% aptek.


redaktor: Agnieszka Soroko, mgr farm.
ostatnia zmiana: 26.08.2019 10:45:09

Dokładamy wszelkich starań, aby nasz artykuł jak najlepiej oddawał dostępne informacje, ale nie można go traktować jako konsultacji farmaceutycznej. Przed zażyciem leku należy przeczytać ulotkę, a w przypadku pytań skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Wszystkie podane w artykule nazwy produktów są przykładowe i nie stanowią żadnej formy reklamy. Wszystkie prawa autorskie do artykułu są zastrzeżone przez GdziePoLek sp. z o. o.

Skonsultuj się z lekarzem on-line

Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.

Umów telekonsultację

Najnowsze pytania

Gdzie kupię balsam do ciała Cerkopil?
Czy, balsam do pielęgnacji. Ciała kupię w aptece Ul.Gintrowskiego nazwa balsamu Cerkopil
odpowiada Katarzyna Domagała

Gdzie w Bielsku - Białej kupię krem Dermobaza i maść Nitrocard?
Dzień dobry ,gdzie mogę dostać Dermobaza nitrocard
odpowiada Marta Janocha

Czy można stosować Cerkoderm 30 zamiast żelu Solacutan?
Czy za Solacutan żel można zastosować CERKODERM 30 ? (dot.: 3-ch małych pkt. na lewej skroni głowy)
odpowiada Aleksandra Żywiec-Pelczar

Na Twoje pytania w temacie dermokosmetyki cerko odpowiadają nasi farmaceuci, lekarze i inni eksperci.

Twój adres IP i wybrana lokalizacja zostaną zapisane. Polityka Prywatności.